На уроці учні закріпили знання про причини виникнення пожеж, вчилися передбачати наслідки своїх дій. Складали діалог між "потерпілим" і "оператором" служби 101,як підсумок уроку створили плакат , на якому зазначили правила поводження під час пожежі.
Тема : Хай вогонь в серцях палає , а пожеж хай не буває!
Мета: закріпити знання учнів про причини виникнення пожежі; вчити передбачати наслідки свої дій; спонукати учнів до виконання правил протипожежної безпеки ; виховувати відповідальність.
Тип уроку : узагальнення знань , умінь та навичок.
Обладнання : малюнок будинку , дерево , телефонні апарати , речі ( одяг, електроприлади) малюнок каністри з бензином, пожежний шлем, заготовка для стенда « Будь обережний ».
Мультфільми .
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Дорогі діти , шановні гості!
Нас оточує така краса , такий простір , стільки радості і щастя ! Як же важливо все це зберегти таким , як воно є . Не нищити , не руйнувати, а залишити землю такою чудовою для інших людей. А ще дуже важливо зберегти своє життя і здоров’я , щоб насолоджуватися красою навколишнього світу. А це у великій мірі залежить від нас самих, як ми будемо поводити себе , як ми любимо й бережемо навколишній світ , такий крихкий і неповторний , дзвінкий і радісний.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку .
Сьогодні на уроці , який називається «Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває!», ми повторимо правила пожежної безпеки , будемо складати діалог між « потерпілим» і «оператором» служби 101. Подивимося казку.
ІV. Вивчення нового матеріалу .
Як телефонна трубка вдарить
На сполох нам по 101,
Себе пожежний не забарить
Навіть на зайві п’ять хвилин.
Все – свій обов’язок і совість
Для нас він виявить нараз,
Коли на бойову готовність
Прийняв пожежний свій наказ.
Де пан вогонь і море сліз
Ще мить тривоги і по місту
Пожежні мчать вже на ЧП.
« Пожежа!» Скільки вклалось змісту,
В тривожне слово це скупе.
В звичайні будні невідступно
І навіть в дні великих свят,
Пожежний піде в бій з вогнем ,
Бува й загине як солдат .
Відваги сповнені повсюди,
Де пан вогонь і море сліз,
Пожежні і сміливі люди
Були в передніх лавах скрізь.
За вік історії людської ,
І в різний час ходи
Пожежні в ній як і герої
Були солдатами завжди.
Автор .
За морями, за горами , кажуть , є така земля :
Із усякими дивами –
І це царство протипожежної безпеки.
Десь у полі , біля лісу,
Хатка з дерева стоїть.
Біля хатки, зовсім поруч.
Там струмок собі біжить.
Хто в цій хатці – ми не знаєм,
Але хочете дізнатись?
Тож дивіться всі уважно…
Казка буде починатись .
Бігла мишка – шкряботушка
Через поле. Навмання .
Та побачила хатинку…
Мишка.
Буде хатка ця моя ,
Буду в ній я господарка,
Зиму буду зимувати .
Тут я буду , коли схочу,
Друзів любих зустрічати.
Автор.
Стала мишка жити в хатці,
День живе та два живе,
А на третій хтось у хвіртку
Господарочці шкребе…
Мишка .
Ой , чекайте, зараз , зараз
Вам відкрию двері,
Запрошу до себе в гості
На смачну вечерю.
Жаба .
Ой , кумасю , здрастуй, люба,
Дуже рада тебе бачить.
Яка хатка в тебе гарна !
Дай полюбуватись.
Мишка .
Ой , жабунечко , заходь !
Будем разом жити.
Нам з тобою ,дорогенька.
Нема що ділити.
Жаба .
Дуже дякую!
Тобі я стану у природі,
Буду піч тобі топити.
Ну пускай вже, годі!
Мишка.
Як я рада , що ти вмієш
Поводитись з вогнем .
Ну , затоплюй швидше піч.
Пиріжків напечем.
Жаба .
Це я вмію, що тут вміти?
Чиркнув сірником – горить.
Головне тут знати от що :
Як вогонь цей загасить ?
Мишка.
Знаю, кумонько, читала,
Що таке для нас вогонь.
Він буває другом нашим,
А буває – ворогом.
Жаба.
Ось про це іде і мова :
Якщо будеш обережним,
То можливості вогню
Можуть бути необмеженими.
Мишка.
Ой, жабуню , як чудово,
Що згадали ми з тобою ,
Що вогонь буває добрим
І буває дуже злим.
Жаба.
А іще я хочу дуже,
Щоб б всі діти пам’ятали :
Якщо трапилась пожежа
«101» по телефону
Швидко набирали!
Мишка.
Так , так. Так , я пригадала :
Написав поет один :
« Пусть помни каждый гражданин
Пожарный номер « 101»!
Пожежний .
Я почув , що викликали ви пожежну службу.
Але зараз я вогню пропоную дружбу .
Будем грати в гру ,
Але жарт з вогнем – біда!
Щоб пожежу загасити,
Що пожежу загасити ,
Що потрібно нам?
Жаба .
Але ще скажіть , будь ласка,
Чим пожежу загасить?
Пожежник.
З вами я прощаюсь , друзі ,
В мене часу небагато .
Викликайте мене , діти ,
Але не на пожежу , а на свято!
Жаба.
Ой ! Дивись, хтось до нас летить на мітлі ! Та це ж Баба Яга .
Мишка .
А за нею дивись , як швидко – Кощей .
Баба Яга.
А це що за хатина?
Веде туди стежина ..
Ей , звірята , відчиніть ,
Бабу Йожку і Кощеїка впустіть.
Жаба.
Раді ми вас пустити.
Мишка.
Та що ви вмієте робити ?
Баба Яга .
Особливо я люблю гратись.
Гратись в ігри і співати .
Якщо треба , то я зможу
Гарно дім охороняти від вогню.
Гляньте –це фен – сушить волосся
Так Є, щоб зачіска була.
Кощей.
А це , діти , кип'ятильник ,
Чаю мама щоб нагріла.
Баба Яга.
Праска – це охайний сукня ,
Але обережно з нею!
Та ви всі запам’ятайте :
Це прилади електричні ,
Вони дуже небезпечні ,
Хто для нас і звичні .
Кощей.
Доторкатись до розетки
Вам, діти , не можна,
Якщо треба щось включити ,
Мама допоможе .
Бесіда за запитаннями.
Хвилинка – цікавинка.
Подивіть які пожежники були ще 100 років тому.
- Діти , скажіть якими повинні бути пожежниками ?
- Вони повинні бути сильними , спритними. Міцними.
Отже , відпочинемо і проведемо фізкультхвилинку. Під пісню « Фізкультура»
4. Складання діалогу між « потерпілим» і «оператором» служби «101» .
- Чому саме таку інформацію про себе потрібно давати?
V. Закріплення
Гра .
Я пропоную вам повторити всі правила, які ви знали і щойно почули .
Умови гри :
На дошці ви бачите різні предмети . Ви повинні розповісти , як потрібно гасити пожежу якщо зайнявся один із них .
( Рушник, одяг, електроприлади, листя піл деревом , каністра з бензином )
« Вогонь» ставимо на предмет і розказуємо.
VІ. Підсумок .
На завершення нашого уроку ми створимо плакат «Хай вогонь в серцях палає , а пожеж хай не буває!» Кожен учень вибирає собі картинку і приклеює її до плакату. Створений плакат ми вивішуємо біля класу.
Гра « Продовж речення»
VІІ. Домашнє завдання
Домашнім завданням вам буде ніколи не потрапляти у такі ситуації . А якщо вже й трапиться біда, то ви не будете панікувати і зробите все те що вчили.
( Відкритий урок . 3 клас )
2013 н.р.