Особисто я завжди готовий вчитися, хоча не завжди люблю, коли мене вчать.
Уінстон Черчилль
БУДЬ СЬОГОДНІ ВЧИТЕЛЕМ САМ
Тема уроку.
Тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
Мета уроку.
Навчальна: ознайомитися з правилами внесення під знак кореня і винесення з-під знаку кореня множників; формування вмінь спрощувати вирази з коренями, скорочувати дроби, що містять корені;звільнятися від ірраціональності в знаменнику.
Розвиваюча: інтелектуальний розвиток учнів, розвиток логічного мислення, пам’яті, уваги, інтуїції, уміння аналізувати, робити умовиводи за аналогією.
Виховна: виховання акуратності записів, чіткості й точності думки, працелюбства, наполегливості, алгоритмічної культури.
Тип уроку: УРОК ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Методи і прийоми: Вправа «Заповніть пропуски», метод «Ажурна пилка», рефлексія.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація і корекція опорних понять та уявлень.
1.Вправа «Заповніть пропуски»
На дошці зроблено записи із пропусками([ ]). 3 учням необхідно заповнити пропуски.
Завдання 1.Згідно властивостей арифметичного квадратного кореня.
Завдання 2. Використання формул і правил множення.
Завдання 3.
III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Ми з вами вивчили поняття арифметичного квадратного кореня, навчилися використовувати властивості арифметичного квадратного кореня для знаходження значень виразів та розвязування рівнянь. Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з квадратними коренями, зокрема, здійснювати тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені. Запишіть тему уроку: «Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені».На даному уроці ви самі станете вчителями. Ви маєте навчитися вносити множник під знак кореня, виносити множник з-під знаку кореня, спрощувати вирази, розкладати вирази на множники, скорочувати дроби, звільнятися від ірраціональності. Кожен з вас зараз отримає картку самооцінки. Підкресліть одну із фігурок, яка вкаже на ваш настрій і рівень ваших знань на початку уроку.
IV. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сьогодні, ви учні, а взавтра кожен з вас обере певну життєву дорогу, певну - професію. І якою б вона не була сподіваюся знання, отримані вами на уроках математики стануть вам корисними. А саме головне, що ви візьмете з цього уроку – це вміння вчитися самостійно і використовувати отриману інформацію для навчання інших. А такі здібності є необхідними в житті і подальшій вашій роботі, якою б вона не була.
V. Сприймання нового матеріалу та його усвідомлення.
Метод «Ажурна пилка».
Учні об’єднуються в 5 груп, обирають головуючого, тайм-кіпера (той, хто слідкує за часом) і кожен учень отримує свій номер в групі.
Робота в домашній групі 15 хвилин.
Завдання 1 групи.
1. Опрацювати матеріал п 16 (ст.122-124) , приклади 1-2.
2. Виконати №499(1,3,7,9), №502(3,5,9,11).
Завдання 2 групи.
1. Опрацювати матеріал п 16 (ст.122-124) , приклади 3.
2. Виконати №504(3), №506(1,3), №511(1,3),513(1,3,9).
Завдання 3 групи.
1. Опрацювати матеріал п 16 (ст.123), приклад 4.
2. Виконати №519(1,3,5,7,9,11,13).
Завдання 4 групи.
1. Опрацювати матеріал п 16 (ст.122-124) , приклад 5.
2. Виконати №521(1,3,5,7,9,11).
Завдання 5 групи.
1. Опрацювати матеріал п 16 (ст.124), приклад 6.
2. Виконати №517(1,3,5,7),№532(1,3,6).
При виконанні завдань в домашніх групах учні можуть просити допомогу у вчителя.
Робота в експертній групі(10-15 хвилин).
Проходить об’єднання вчителем у експертну групу таким чином:
Учні номери яких співпадають з номером групи залишаються на своїх місцях.
Решту учнів займає положення в групі номер якої співпадає з їх номером в домашній групі.
Учні діляться набутими знаннями і показують приклади із виконаних завдань.
VI. Узагальнення та систематизація набутих знань.
Перевір себе сам і оціни свої знання.
Критерії оцінювання: 2 бали виконав правильно, 1 бал – частково або з підказкою, 0 – не правильно. Оцінка буде виставлена по бажанню учня.
Завдання для учнів із номером 1 та картка самооцінки
№1
Прізвище, ім’я:________________________
Початок уроку:
Картка самооцінки.
Завдання |
Бали |
№499(2) (підказка ст.122, приклад1) |
|
№502(10) (підказка ст.122, приклад2) |
|
№506(4) (підказка ст.123, приклад3) |
|
№521(4) (підказка ст.123, приклад5) |
|
№532(5) (підказка ст.123, приклад6) |
|
№519(8) (підказка ст.123, приклад4) |
|
Загальна кількість балів |
|
Завдання для учнів із номером 2
Завдання для учнів із номером 3 та картка самооцінки
№3
Прізвище, ім’я:________________________
Початок уроку:
Картка самооцінки.
Завдання |
Бали |
№502(8) (підказка ст.122, приклад2) |
|
№511(2) (підказка ст.123, приклад3) |
|
№519(4) (підказка ст.123, приклад4) |
|
№521(6) (підказка ст.123, приклад5) |
|
№532(2) (підказка ст.124, приклад6) |
|
№499(11) (підказка ст.122, приклад1) |
|
Загальна кількість балів |
|
Завдання для учнів із номером 4
№4
Прізвище, ім’я:________________________
Початок уроку:
Картка самооцінки.
Завдання |
Бали |
№502 (4) (підказка ст.122, приклад2) |
|
№511(4) (підказка ст.123, приклад3) |
|
№519(2) (підказка ст.123, приклад4) |
|
№521(10) (підказка ст.123, приклад5) |
|
№533(2) (підказка ст.124, приклад6) |
|
№499(12) (підказка ст.122, приклад1) |
|
Загальна кількість балів |
|
Завдання для учнів із номером 5
№5
Прізвище, ім’я:________________________
Початок уроку:
Картка самооцінки.
Завдання |
Бали |
№499(10)) (підказка ст.122, приклад1) |
|
№513(7) (підказка ст.123, приклад3) |
|
№503(7) (підказка ст.122, приклад2) |
|
№519(12) (підказка ст.123, приклад4) |
|
№533(4) (підказка ст.124, приклад6) |
|
№521(12) (підказка ст.123, приклад5) |
|
Загальна кількість балів |
|
VII. Підсумки уроку.
Рефлексія. В картках самооцінки підкресліть зображення, яке виражає ваші знання та ваш настрій в кінці уроку.
Виставлення оцінок.
VIII. Домашнє завдання.
Вивчити п 16(ст.122-124) №501(8-12),№505, №514(5-8).