Урок-тренінг з математики "Множення і ділення круглих чисел" 3кл.

Про матеріал

Висока ефективність уроку полягає у використанні нетрадиційних технологій. Цей урок забезпечить підвищення комунікативного аспекту навчання, розвине логічне мислення учнів, закріпить навички співпраці в групі.

Перегляд файлу

Тема уроку: Множення та ділення круглих чисел.

Мета уроку: тренувати вміння ділити та множити на 10, 100, 1000 ..., ділити круглі числа на 10, 100. 1000 ...; тренувати вміння знаходити та виправляти допущені помилки; перевірити сформованість математичних понять, знання звязку між компонентами арифметичних дій;

                        розвивати операції мислення, аналізу, порівняння, синтезу;

                        виховувати самостійність, увагу, інтерес до математики.

 

Тип уроку: урок-тренінг, урок рефлексії.

 

Обладнання уроку:

1. Девіз уроку.

2. Індивідуальні картки з матеріалами тренінгу.

3. Індивідуальні картки для самоперевірки.

4. Листки самооцінки.

 

 

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

- Сьогодні на математиці, ми будемо перевіряти набуті знання.

- Над якою темою працювали протягом останніх уроків?

- Епіграфом до уроку оберемо такі слова:

Об'єднайтеся!

Забудьте, що ви різні !

Будьте пальцями однієї руки, а точніше одного кулака !

Гаррі Потер.

- Я пропоную переінакшити ці слова до нас, і звучати вони будуть так:

Об'єднаймося!

Забудемо, що ми різні!

Будемо пальцями однієї руки, а точніше кулака.

( Діти стають у коло, беруться за руки та проговорюють хором епіграф уроку.)

- Як ви розумієте ці слова?

 

2.Мотивація до корекційної діяльності.

- Чому були присвячені попередні уроки?( Множенню та діленню круглих чисел.)

- Що будете робити, якщо припуститесь помилки?(Звертатись до алгоритмів, шаблонів, схем.)

- Як ви будете працювати?( Уважно, злагоджено.)

 

3. Актуалізація знань та фіксація утруднень в індивідуальній діяльності.

1.Гра «Не пропусти гол!»

- Дівчатка задають хлопчикам по черзі питання з вивченої теми. Якщо відповідь правильна – гол не пропущено, якщо неправильна – гол забито.

2.Гра «Поле чудес»

24:6=                    Р           120:24=           Е

72:12=                  Н           51:17=             І

96:12=                  Н           84:12=             Т

54:6=                    Г

- Обчисливши приклади та розташувавши відповіді у порядку збільшення, отримаєте назву наступного виду роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Під час фронтальної роботи 4 сильних учнів розв’язують завдання тренінгу,

вчитель перевіряє. Потім завдання отримують всі, працюють самостійно( 20 хвилин). Якщо виникають питання, діти звертаються за допомогою до «Експертів-помічників», які пояснюють незрозуміле, допомагають.)

 

3. Самостійна робота (тренінг) .

Тренінг

І варіант

1.Ділення це – операція, обернена …

а) додаванню

б)відніманню

в) множенню

2.Частка показує, у скільки разів ділене ……… дільника.

а)більше

б)менше

в)краще

3.Якщо ділене поділити на частку, то отримаємо …

а)добуток

б)дільник

в)суму

4.Ділити на ……… не можна.

а)10                  б)1                 в)0

5. Обчисли:

4200:100                                 56000:70                          

6000:1000                               640000:800                      

2070000:100                           8100000:900                    

47300000:10000                     3600:1800                        

 6.Знайди добуток:

24*10                      264*1000

72*100                    765*10000

7.Задача.

За 10 років завод випустив 600000 автомобілів. Скільки автомобілів випустить завод за 6 років?

(Обведи правильне розв’язання.)

1)600000:6=100000(авт.)                           1)600000:10=60000( авт.)

2)100000*10=10000000(авт.)                     2)60000*6=360000( авт.)

8.Задача( додатково).

Колоду завдовжки 5м розпиляли на куски по 1м.Щоб розпиляти колоду 1 раз, потрібно 4 хв. Скільки потрібно часу, щоб розпиляти всю колоду?

а) 20                  б) 16               в) немає правильної відповіді

 

 

 

Тренінг

ІІ варіант

1. Множення – це операція, обернена…

а) додаванню

б)множенню

в) діленню

2. Частка показує, у скільки разів дільник …….. діленого.

а) більше

б) менше

в) краще

3. Якщо добуток розділити на множник, то отримаємо ……

а) частку

б) множник

в) добуток

4. При діленні на 1 отримаємо …

а) 1                    б) ділене               в) 0

5. Обчисли.

3700:100                                        42000:60

4000:1000                                      720000:800

6080000:10                                    4500000:9000

73400000:10000                            5600:1400

6. Знайди добуток:

65*10                                              453*1000

743*100                                          657*10000

7. Задача.

За 10 холодильників заплатили 48000 грн. Скільки грошей треба заплатити за 2 холодильники?

(Обведи правильне розвязання.)

1)48000:10=4800(х.)                               1)48000:2=24000(х.)

2)4800*2=9600(х.)                                  2) 24000:=2400(грн..)

 

8. Задача(додатково).

У ряд на відстані 5м одне від одного посадили 10 дерев. Яка відстань між крайніми деревами?

а) 45                б) 50               в) немає правильної відповіді

 

4. Робота в групах.

(Діти звіряють свої відповіді з іншими роботами, обговорюють способи обчислення, приймають спільне рішення, доводять його до всього класу, а потім звіряють за еталоном, який запропонував вчитель.)

Еталон для самоперевірки:

 

І варіант

1. Ділення це – операція, обернена множенню. (а*в = с ;    с : а = в)  

в)

2. Частка показує, у скільки разів ділене більше дільника.

б)

3. Якщо ділене поділити на частку, то отримаємо дільник.

б)

4. Ділити на нуль не можна.

в)

5. 4200:100=42                                                   а00:100=а

    6000:1000=6                                                   а000:1000=а

    20700000:100=207000                                   а00000:100=а000

    47300000:10000=4730                                   а00000:10000=а000

 

56000:70=800               1)Прибрати однакову кількість нулів у діленому та дільнику.

640000:800=800                 2)Виконати ділення, не дивлячись на нулі.

8100000:900=9000             3)Якщо необхідно, дописати нулі, що залишилися.

3600:1800=2

 

6. 24*10=240                                                        а*10=а0

    72*100=7200                                                    а*100=а00

    264*1000=264000                                            а*1000=а000

    765*10000=7650000                                        а*10000=а0000

7.Задача.

1)600000:10=60000(авт.)- за один рік.

2)60000*6=360000(авт.)

(Задача на приведення до одиниці.)

8. Задача(додатково).

1) 5-1=4 - надпили потрібно зробити;

2) 4*4=16 – хвилин потрібно для розпилювання колоди.

 

Еталон для самоперевірки:

ІІ варіант

1. Множення це – операція, обернена  діленню. (а * в = с;     с : а = в     с : в = а)

в)

2. Частка показує, у скільки разів дільник менше діленого.

б)

3. Якщо добуток поділити на множник, то отримаємо множник.

а * в = с         с : а = в

б)

4. При діленні на 1 отримаємо ділене. (а : 1 = а)

б)

5. 3700:100                                          а00:100=а

    4000:1000                                        а000: 1000=а

  6080000:10                                           а0000:10= а000                                           73400000:10000                                     а00000: 10000=а0

 

 

42000:60=70                             1)Прибрати однакову кількість нулів у дільнику і частці.

720000:800=900                        2)Виконати ділення, незважаючи на нулі.

4500000:9000=500                     3)Якщо необхідно, дописати нулі, що залишилися.

5600:1400=4

 

6. 65*10=650                                              а*10=а0 

    743*100=74300                                      а*100=а00

    453*1000=453000                                  а*1000=а000

     657*10000=6570000                              а*10000=а0000

7. Задача.

1)48000:10=4800(грн.) – за один холодильник;

2)4800*2=9600(грн..)

(Задача на приведення до одиниці.)

8. Задача(додатково).

1)5*10=50(м) – вся відстань;

2)50-5=45(м) – відстань між крайніми деревами.

 

 

5. Самооцінка.

(Учні після перевірки працюють у листках самооцінки. Роботи здають на перевірку вчителеві.)

 

 

Виконано чи ні? «?», «+»

Виправлено у процесі роботи.

Виправлено у процесі перевірки.

Над чим треба попрацювати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Рефлексія навчальної діяльності.

- Хто задоволений своєю роботою?

- Хто не задоволений роботою? Чому?

- Пригадайте епіграф уроку. До чого закликав Гаррі Потер?

- Чи були ви під час уроку об’єднані, як пальці міцного кулака?

«Методика п’яти пальців»

- Підготуйте ваші долоньки.

- Загніть  мізинчик – це процес мислення.

- Що дізнались нового?

- Безіменний – близькість мети.

- Чи досягли бажаного результату?

- Середній – допомога.

- Кому допомагали ви? Хто допомагав вам?

- Вказівний - подяка.  Подякуйте один одного за урок.

- Залишився великий пальчик, його загинати не будемо, він символізує мою оцінку вашої роботи на уроці. Молодці!

doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
6 квітня 2018
Переглядів
1111
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку