Склад числа 10. Складання прикладів на додавання. Розпізнавання геометричних фігур.

Про матеріал

Інтегрований урок з математики та трудового навчання для 1 класу.
Автор: вчитель початкових класів I-Іванівської ЗОШ I-III ступенів Барвінківського району Харківської області Гутник Олена Миколаївна.


Перегляд файлу

Конспекти уроків вчителя

Інтегрований урок (математика + трудове навчання)

Тема. Склад числа 10. Складання прикладів на додавання. Розпізнавання геометричних фігур.

Мета: закріпити склад числа 10, вправляти у розпізнаванні геометричних фігур та у складанні  і розв’язуванні  приклади на  додавання в межах 10; розвивати увагу, мислення; сприяти розвитку можливостей і здібностей кожної особистості; виховувати дисциплінованість і організованість, інтерес до навчання, естетичний смак, шанобливе ставлення до праці.

Обладнання: малюнок снігової баби з геометричних фігур, таблиці «Склад числа», Картки для гри «Допоможи сніжинкам», індивідуальні набори цифр, палички, заготовки для аплікацій

Хід уроку:

I. Створення психологічного настрою класу.

-Прислухайтеся до порад у вірші. Вони стануть у нагоді нам на сьогоднішньому уроці:

Всі сідайте тихо, діти.

Домовляймось –  не шуміти,

Руку гарно піднімати,

Чітко, влад відповідати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Щоб не було нам мороки,

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаєм

І в дорогу вирушаєм.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1.Мотивація до уроку.

       Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Вранці я отримала незвичайного листа. Давайте прочитаємо його .

    «Звертаюсь до всіх, хто знає математику і вміє щось створювати своїми руками!Допоможіть! Злий Чарівник зачарував нашу країну  Математику і її  мешканців. Допоможіть врятувати їх. Для цього виконайте мої завдання

-         Виконаємо всі завдання чарівника та розчаклуємо країну Математику?

-         Як ви думаєте. Хто живе у країні Математики?

2.Вправа очікування.

-  Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Продовжіть речення: Я хочу, щоб урок був…

Зафіксуйте свою готовність до уроку за допомогою значків смайликів, покажіть з яким настроєм ви розпочинаєте роботу на уроці.

 - Отож, сьогодні ми з вами закріпимо склад числа 10, а також навчимося створювати  з кольорового паперу  чудових сніговичків.( слайд 3)

ІІІ.  Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

1. Гра у парах «Саме стільки».

Один учень показує цифру, а другий – відповідну кількість паличок.

2. Математичний диктант.

  • Запишіть числа 5,9,1,8,10,2.
  • Запишіть число, яке передує числу 7.
  • Запишіть числа, які стоять між числами 2 і 5.
  • Запишіть число, яке дістанемо, коли до 9 додати 1.

3. Гра у парах «Учень-учитель».

Учні пишуть по 5 цифр.

Потім сусіди по парті обмінюються зошитами, вибирають найкращу цифру й обводять її простим олівцем. «Учитель» аргументує свій вибір.

4. Задачі на кмітливість.

  • Ти, ще й я , ще й ми з тобою. Скільки всього нас?(2)
  • На день народження до вас прийшли друзі. Їх було троє. Два горнятка вже на столі. Скільки ще треба горняток?(2)
  • Один хлопчик і три дівчинки прибирали у класі. Маринка, Таня і Сергійко пішли додому. Скільки дітей залишилося в класі?(1) Хто залишився?(1 дівчинка)
  • 5 яєць варилося 5 хвилин. Скільки хвилин варилося кожне яйце? (5хвилин)

Загадка

Прийшла баба з вітрами

Та з білими снігами,

Привела з собою

Діда збородою.(Зима)

5. Гра в парах «Допоможи сніжинкам».

  На картках аплікації ялинок, на них записані приклади, окремо лежать сніжинки – відповіді. Діти по черзі допомагають сніжинці відшукати свою ялинку.

Загадка

Влітку і взимку вбрання одне,

Та кличуть діти завжди мене,

Щоб на свято до них прийшла,

Цяцьок багато їм принесла. (Ялинка)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Музична фізкультхвилинка.

ІV. Розвиток математичних знань

1.Самостійна робота.

    І варіант                                               ІІ варіант

7+1          2+3                                    8+1         1+4

4+1          2+7                                    6+1         2+2

6+3          9+1                                    7+2         6+4

Перевірка.

Діти по черзі читають відповіді.

  • У кого інакше?
  • Поясни. Як ти міркував при відшуканні відповіді?

2. Гра «Жива задача».

(Діти виходять до дошки, в руках тримають таблички з назвами частин задачі. Проводиться гра «Жива задача ». За командою вчителя учні повинні стати по порядку зліва направо і послідовно назвати свою частину задачі.)

  • 1  учень ( умова): На галявині росло 6 ялинок та 4 сосни.
  • 2  учень ( запитання): . Скільки всього дерев росло на    галявині?
  • 3  учень ( розв’язання): 6+4 =10 (д.)
  • 4  учень (відповідь): 10 дерев.

2. Гра «Розміняй монету».

Робота в парах.

-Якими дрібними монетами можна замінити монету вартістю 10 копійок?

(Діти «розмінюють» один одному монету в 10 копійок цифрами зі своїх індивідуальних наборів).

Фізкультхвилинка.

Я падаю на ваші хати,

Я білий, білий , волохатий,

Я прилипаю вам до ніг

І називаюсь просто…(сніг)

  • Які ознаки зими ви помітили?(вітер)
  • Покажіть руками, як під час вітру колишуться дерева.
  • Покажіть, коли людям холодно, як вони одягаються.
  • Як іде сніг?(Діти показують)
  • А в які ігри ще можна гратися взимку? (Кататися на санчатах, ліпити снігову бабу).

Ѵ. Виготовлення аплікації.

-Давайте і ми з вами зліпимо снігову бабу.

Час виготовляти аплікацію сніговичка.

1. Виконання роботи.

- Візьміть конверт та основу для роботи.

- Розкладіть частинки на основу.

- Клеїти починайте з нижнього кола.

- Чого не вистачає?

- Додайте обличчя-смайлик, який покаже, з яким настроєм ми закінчуємо роботу на уроці.

2. Виставка дитячих робіт.

ѴІ. Підсумок уроку

З ваших робіт я бачу, що на уроці вам було цікаво, адже ви вибрали усміхнені смайлики.

Чарівник задоволений вашою допомогою, дякує вам за неї і чекає на наступні зустрічі в країні Математики.

-Що вам найбільше сподобалось на уроці?

-Що було важко?

Дякую за роботу.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
7 квітня 2018
Переглядів
863
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку