Урок-тренінг з основ здоров'я "Унікальність людини. Розвиток самоповаги. Повага і толерантне ставлення до інших людей. Уміння працювати разом"

Про матеріал

Урок-тренінг з основ здоров'я "Унікальність людини. Розвиток самоповаги. Повага і толерантне ставлення до інших людей. Уміння працювати разом" допоможе формувати у школярів терпиме ставлення до інших людей, їх звичок, поглядів; розвивати толерантне ставлення до людей, готовність допомагати іншим та вміти приймати допомогу від інших; навчить аналізувати власні вчинки і вміння, робити правильні висновки; опоможе розвивати почуття людяності, доброту, любов; виховувати милосердя й почуття поваги до старших, однолітків, молодших за себе.

Перегляд файлу

 

Тема: Унікальність людини. Розвиток самоповаги. Повага і толерантне ставлення до інших людей. Уміння працювати разом.

Мета: формувати терпиме ставлення до інших людей, їх звичок, поглядів; розвивати толерантне ставлення до людей, готовність допомагати іншим та вміти приймати допомогу від інших; навчити аналізувати власні вчинки і вміння, робити правильні висновки; розвивати почуття людяності, доброту, любов; виховувати милосердя й почуття поваги до старших, однолітків, молодших за себе. 
Обладнання: підручник, зошит, мультимедійна презентація уроку. 

Хід уроку-тренінгу

 

  1. Організаційний момент 

Привітання 
Учитель: 

Я всміхаюсь сонечку: «Здрастуй, золоте!» 

Я всміхаюсь квіточці, хай вона росте. 

Я всміхаюсь дощику: «Лийся, мов з відра!» 

Друзям посміхаюся! Зичу їм добра. 

Сьогодні ми допоможем Мальвіни вчити Буратіно.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів та мотивація навчальної діяльності 

  1. Бесіда 

Добро – це найдорожчий скарб, і ми повинні робити добрі справи. 

- Кого ми називаємо добрим? 

- Яку людину можна назвати чемною, чесною, доброю, справедливою, чуйною? 

- Чому ви так вважаєте? 

- Як ви розумієте прислів’я? 

Якщо хочеш, щоб з тобою поводилися добре, - поводься з іншими так само. 
- Як би ви назвали людину, яка поважає старших і чуйна до людей? 

- Кого ми називаємо добросовісним? 

 

  1. Робота над віршем 

Сказав мудрець: «Живи, добро звершай! 

Та нагород за це не вимагай. 

Лише в добро і вищу правду віра 

Людину відрізня від мавпи і від звіра». 

Хай оживає істина стара: 

Людина починається з добра. 

- Про що розповідається у вірші? 

- З чого починається людина? 

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. 

Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як ставитися до людей з повагою, їх звичок, поглядів, як допомагати іншим та вміти приймати допомогу від них. 

ІV. Вивчення нового матеріалу. 

1. Презентація ілюстрацій на тему «Поважай себе та інших» 
Ілюстрація 1. 

- Розгляньте малюнок і скажіть, як дівчинка виявляє повагу до батька, що повернувся з роботи? 

- Які риси притаманні дівчинці? 

- Як ви допомагаєте своїм рідним? 

 

Ілюстрація 2. 

- Що сталося в бабусі? 

- Як можна допомогти бабусі? 

- Які добрі справи ви можете зробити для своїх бабусі і дідуся, стареньких сусідів,

незнайомих стареньких людей?

 

Гра-тренінг «Я вмію» 

Що ви вмієте і любите робити? Вчитель називає, діти плескають у долоні. 

Самостійно одягатися; 

Шнурувати черевики; 

Прибирати іграшки; 

Читати художню книжку;

 Поливати кімнатні рослини;

 Зав’язувати стрічки; 

 Мити посуд. 

 

Ілюстрація 3. 

- Кого ви бачите на малюнку? 

- Чому у хлопчика сумні очі? 

- Чому ми повинні допомагати хворим дітям? 

В кожному місті є хворі діти-інваліди. Багато з них не можуть самостійно пересуватись, рідко виходять з дому на прогулянку. 

- Чим ми можемо потішити таких діток? 

Фізкультхвилинка 

Психологічна гра в групах «Щира ромашка» 

Кожна група отримує ромашку, на пелюстках якої діти пишуть про свої пропозиції щодо того, як потішити хворих дітей. Командир групи зачитує пропозиції. 

Ілюстрація 6. 

- Чи добре вчинив хлопчик, не привітавшись зі своїми сусідами? 

- Поміркуйте, хто повинен вітатися перший: молодший зі старшим чи навпаки? 

- Які слова привітання ви знаєте? 

 

Робота над прислів’ями 

Слова щирого вітання дорожчі за частування. 

Лагідне слово – що ясний день. 

Добре слово краще за цукор і мед. 

 

Гра-толерантність «Допоможіть Марині бути ввічливою» 

Учитель читає текст, а діти додають «чарівне» слово. 

Мама послала Марину до тітки Ліди за книжкою. Маринка зайшла в квартиру і сказала

… ( «Добрий день» ). Тітонька сам відпочивала, дівчинці стало незручно і вона сказала

… ( «Вибачте, будь ласка» ). Тьотя Ліда дала дівчинці книжку. Маринка відповіла … (

«Дякую» ). Збираючись додому, дівчинка сказала … ( «До побачення» ). 

 

- Якою була Маринка? 

- Чи поважала дівчинка тьотю Ліду? 

 

Ілюстрація 7. 

- Що зображено на малюнку? 

- Як вчинив з малятами хлопчик? 

- Допоможіть хлопчикові виправити свою помилку, підкажіть, як це можна зробити. 
 

Підказки 

Ображати молодших і слабших можуть тільки невиховані і нерозумні люди. Ніколи не роби цього сам і не дозволяй іншим. Умій захистити слабшого! 

Якщо ти винен, умій визнати свою провину і попросити вибачення. 

Використовуй «чарівні» слова «Вибач», «Перепрошую», «Будь ласка». 

Спробуй швидше виправити свою помилку і помиритись з людиною, яку ти образив. 

Якщо ти бачиш малюка, який плаче, зверни на нього увагу. Потіш його, заспокой і розрадь. 

 

Народна мудрість твердить: «Найцінніший скарб – твій товариш» 

- Кого можна назвати справжнім другом? 

Вірну людину, яка ніколи не зраджує у життєвих ситуаціях, дбає про тебе, турбується і

хвилюється, говорить тільки правду, приходить на допомогу, можна назвати справжнім

товаришем. 

- У кого є такий товариш? 

- Чи можна хлопчика на малюнку вважати справжнім другом? 

- Що б ви порадили цьому хлопчику? 

- Чи потрібно поважати своїх гостей? 

 

V. Закріплення вивченого матеріалу. 

1. Робота за підручником ст. 93-94. 

1) Вивчення правил ввічливості; 

2) Робота над прислів’ям 

Шануй людей і тебе шанувамуть. 

3) Робота над малюнками. 

- Як ви розумієте вислів «Поважати себе та інших людей»? 

Фізкультхвилинка 
 

2. Робота в зошитах ст. 40-41. 

3. Визначення рис ввічливої людини. 

- Яку людину називають ввічливою? 

 

  1. Псхологічна ігрова вправа «Сердечко» 

У кожного учня на парті лежить біле сердечко. Як ви думаєте, якого кольору серце у доброї людини? Розфарбуйте сердечко цим кольором. 
Напишіть імена тих, кого ви найбільше любите і поважаєте. 

 


7. Дидактична гра «Якщо я - людина, то повинна…» 

Діти відповідають «так» чи «ні». 

Допомагати мамі мити посуд 
Робити комусь зле 
Поважати усіх людей 
Не вмиватися 
Берегти і охороняти рідну природу 
Шанувати працю інших людей 
Галасувати, коли хтось відпочиває 
Бути чемним, стриманим 
Обманювати, вихвалятись 
Насміхатися з чужого горя 
Не слухати батьків 
Допомагати друзям у біді 
Ділитись іграшками з друзями 
Ображати інших і грубіянити 
Захищати слабких 
Давати здачі 
Поступатись місцем у транспорті стареньким 
Піклуватися про менших за себе 
Шанувати батьків 

VІ. Підсумок уроку 
Дорогі діти! Тільки добро і милосердя роблять нас справжніми людьми. Хай ваше серце завжди відгукується на них і відкривається для добра. Добро треба пам’ятати, а зло забувати. 
Вмійте щиро, любі діти, 
Ви за ближнього свого радіти. 
Живіть в мирі і любові 
І веселі, і здорові. 
Не бажайте зла нікому: 
Ні старому, ні малому. 
Чорну заздрість проганяйте, 
Шану і любов в душі плекайте.

 

 

 

 

Картинки по запросу картинка раскраска ромашкаКартинки по запросу картинка раскраска ромашка 

 

Картинки по запросу картинка раскраска ромашкаКартинки по запросу картинка раскраска ромашкаКартинки по запросу картинка раскраска ромашкаКартинки по запросу картинка раскраска ромашка 

docx
Додано
11 липня 2018
Переглядів
1117
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку