Мета
Пояснити учням важливість загартовування для покращення здоров'я; ознайомити з процедурами загартовування.
Навчальні завдання
Наприкінці заняття учні повинні вміти:
-називати процедури загартовування;
-наводити приклади деяких фізичних вправ і процедур загартовування.
Обладнання і матеріали
-підручник для 1 класу «Основи здоров'я»;
-зошит для 1 класу «Основи здоров'я»;
-аркуші паперу А4;
-олівці,;
-фломастери;
-маркери,;
-пазли.
Що підготувати заздалегідь
-малюнки з ляльками та їх одяг;
-крапельки, сніжинки, сонечка (за кількістю учасників);
-інтерактивну презентацію «Різні види загартовування».
УРОК-ТРЕНІНГ
Загартовування
Мета
Пояснити учням важливість загартовування для покращення здоров’я; ознайомити з процедурами загартовування.
Навчальні завдання
Наприкінці заняття учні повинні вміти:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь
Орієнтовна структура тренінгу
№ з/п |
Зміст уроку |
Кількість годин |
1 |
Вступна частина |
5 хв. |
2 |
Основна частина |
15 хв. |
3 |
Практична частина |
12 хв. |
4 |
Зворотний зв’язок |
3 хв. |
ХІД УРОКУ-ТРЕНІНГУ
Вступна частина
1. Знайомство « Асоціація»
Учні називають своє ім’я і розповідають з ким вони себе асоціюють.
2. Правила тренінгу
- Вчитель : “ Які правила, на вашу думку найважливіші? Чому”? (Відповіді дітей)
Основна частина
1. Міні-лекція
На уроці ми будемо вивчати цікаве слово ЗАГАРТОВУВАННЯ. Що воно означає? Навіщо потрібно загартовування?
« Щоб не хворіти, треба загартовувати свій організм: ходити босоніж, обливатися холодною водою, загорати і в річці купатися».
А зараз ми розглянемо у підручнику на сторінці 46 малюнки з зображенням тваринок і визначимо: які тварини люблять спеку, які бояться холоду.
2. Робота в групах
Учні об’єднання учнів у 4 - и групи (осінь, зима, весна, літо)
« Одягни ляльку» за порою року. ( на столах розкладені силуети ляльок і одяг для них).
Завдання групам:
треба обрати той одяг який підходить до пори року і одягнути ляльку.
Прочитати віршик з підручника сторінка 48 і допомогти хлопчикові обрати одяг відповідно до погоди. Пояснити значення прислів’я « В усьому треба знати міру»
3.Робота з зошитами
Учні самостійно у зошиті на сторінці 29 обирають одяг для прогулянки відповідно до погоди.
4. Руханка
Оголошуючи слова, учні імітують рухи:
Плавай, плавай, лебедонько,
По синьому морю,
Рости, рости , тополеньку,
Все в гору та вгору!
Віточками нахилися,
Водиці напитися,
Спочинь собі, моя люба,
Та й більш не журися.
Практична частина
1. Робота в групах
Об’єднання учнів у 3- и групи ( сніжинки, крапельки, сонечка)
Завдання для груп: намалювати плакат за допомогою малюнків у підручнику сторінка 47.:
1 –а група – процедури зимового загартовування
2 –а група - процедури літнього загартовування
3 –я група - процедури незалежно від пори року
Захист робіт.
2. Інтерактивна презентація
Хто із сонцем, вітром і водою дружить, той від недугу не тужить.
Показати учням різні види загартовування на мультімедіа.
Заключна частина
1.Зворотний зв'язок
Продовжити фразу « На уроці я дізнався (лася)…»
2. Прощання
Вправа « Потиснути руку сусідові.»