Тема: Розв'язування вправ на множення і ділення звичайних дробів
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань
Мета:
Дидактична: узагальнити і систематизувати знання з теми «Множення і ділення звичайних дробів»; навчити застосовувати вивчене до розв’язання нестандартних завдань; вміти працювати самостійно і в парах під час розв’язування вправ.
Розвиваюча: розвивати навички колективної роботи, творчі здібності учнів, логічне мислення й увагу, самоконтроль і спостережливість.
Виховна: за допомогою дидактичних ігор підняти інтерес до математики; сприяти вихованню в учнів уважності й акуратності під час виконання вправ; стимулювати інтерес учнів до вивченого матеріалу шляхом застосування незвичайних завдань.
Обладнання: «листки здоров’я», проектор, екран, комп’ютерна презентація
Вид уроку: нетрадиційний
(Урок проходить у вигляді тренування у фітнес центрі «Звичайний дріб». У ньому беруть участь учні 6-го класу)
План уроку:
І. Організаційний момент + перевірка домашнього завдання
ІІ. Актуалізація опорних знань (розминка, розв’язування кросворду)
ІІІ. Узагальнення і систематизація матеріалу на множення і ділення звичайних дробів
а) «Розігрів м'язів на орбітрекі» (бліц-опитування)
б) «Бігова доріжка» (розв’язування завдань тесту на швидкість)
в) «Підйом штанги» (робота в парах)
Фізкультхвилинка
г) «Велотренажер» (взаємоперевірка і робота біля дошки)
д) «Прес» (самостійна робота)
е) «Аеробіка на степ-платформі» (колективна робота з підручником)
є) «Тонізуючий коктейль»
ІV. Проведення підсумків роботи на уроці. Оцінювання. Рефлексія.
V. Домашнє завдання
Хід уроку:
І. Організаційний момент + перевірка домашнього завдання
Повідомлення про хід роботи в класі
«Блаженство тіла – в здоров’ї, блаженство розуму – в знанні!»
ІІ. Актуалізація опорних знань
|
|
|
Д |
О |
Б |
У |
Т |
О |
К |
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
І |
Ш |
А |
Н |
Е |
|
|
|
|
Р |
І |
З |
Н |
И |
Ц |
Я |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Д |
Е |
С |
Я |
Т |
К |
О |
В |
И |
Й |
|
|
|
|
|
П |
Е |
Р |
І |
О |
Д |
|
|
|
|
|
|
|
|
С |
Т |
Е |
П |
І |
Н |
Ь |
|
|
ІІІ. Узагальнення і систематизація матеріалу на множення і ділення звичайних дробів
а) «Розігрів м’язів на орбітрекі» (бліц-опитування)
- Розігрів м’язів починаємо з орбітрека. Це спортивний тренажер для виконання вправ, спрямованих на розвиток м’язів та тренування серцево-судинної системи. Головна мета його розбудити резерви витривалості організму.
- Під час тренування на орбітрекі ми згадаємо теоретичний матеріал, який вивчали по цій темі.
Запитання для учнів (закінчіть речення):
(дорівнює одиниці)
(помножити на цей дріб)
( )
(ділене помножити на дріб, обернений до дільника)
(спочатку дане мішане число перетворити в неправильний дріб, а потім застосувати правило ділення дробів)
(обернений до даного)
(0,75)
б) «Бігова доріжка» (розв’язування завдань тесту на швидкість)
- Друга вправа проходитиме на біговій доріжці. Будемо розв’язувати завдання тесту на швидкість. Діти, відповіді записуйте в свої «листки здоров’я». Тож стаємо на бігову доріжку і вперед!
Завдання тесту:
а)
б)
в)
г)
а) см3
б) см3
в) см2
г) см3
а) 16 дерев
б) 49 дерев
в) 35 дерев
г) 54 дерева
а) 150 км
б) 15 км
в) 24 км
г) 20 км
а) 8,9
б) 0,8
в) 0,(8)
г) 0,(89)
в) «Підйом штанги» (робота в парах)
- Наступна вправа – підйом штанги. Дві третини поверхні руки становить трицепс. Щоб його накачати потрібно частіше брати в руки штангу.
- Ви будете підстраховувати один одного. Результат взаємодії буде залежати від вас.
Знайди помилки в розв’язуванні рівнянь, які містять дії зі звичайними дробами.
Помилка |
Правильний розв’язок |
Помилка |
Правильний розв’язок |
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.
г) «Велотренажер» (взаємоперевірка і робота біля дошки)
- А зараз приступимо до тренування на велотренажері,який дає навантаження на прес та стегна. Ми розв’яжемо приклади, встановимо відповідність між прикладами і відповідями (вказувати треба стрілочками). Найбільшу дистанцію проїде той,хто встановить найбільшу кількість відповідностей.
1 |
|
А |
|
2 |
|
Б |
|
3 |
|
В |
|
4 |
|
Г |
|
|
|
Д
|
|
Правильна відповідь:
1 |
|
А |
|
2 |
|
Б |
|
3 |
|
В |
|
4 |
|
Г |
|
|
|
Д
|
|
Задача.
Тренажерний зал має довжину , а ширина становить від його довжини. Знайдіть площу і периметр зал. Відповіді округліть до одиниць.
Розв’язок:
д) «Прес» (самостійна робота)
- Наступну вправу будемо виконувати на лаві для пресу. Робота над м’язами живота дуже важлива, так як вони відповідають за стабілізацію корпусу. І так працюємо самостійно і наполегливо!
- Відновіть запис у запропонованих завданнях.
Відповідь:
е) «Аеробіка на степ-платформі» (колективна робота з підручником)
Завдання № 454 (з підручника) Розв’яжіть ланцюговий дріб:
Відповідь:
є) «Тонізуючий коктейль»
- Щоб поповнити наші сили,потрібно випити тонізуючий коктейль. Розв’яжемо приклади, відповіді яких будуть співпадати з порядковим номером букви в алфавіті. Потім з отриманих літер складемо назву соку, який входить до складу тонізуючого коктейлю.
О |
Б |
Л |
І |
П |
И |
Х |
О |
В |
И |
Й |
19 |
2 |
16 |
12 |
20 |
11 |
26 |
19 |
3 |
11 |
14 |
Правильна відповідь:
= 19
= 20
= 12
ІV. Проведення підсумків роботи на уроці. Оцінювання. Рефлексія.
V. Домашнє завдання
Виконати завдання в особистому кабінеті на сайті LearningApps.org.
Додаткове завдання.
Знайдіть слова в таблиці, що стосуються поняття «звичайний дріб».
Будь ласка, зафарбуйте ці слова.
Н |
Е |
М |
А |
Н |
З |
К |
У |
Т |
А |
Н |
С |
К |
Л |
А |
Д |
Е |
Н |
Е |
Н |
И |
К |
А |
Б |
В |
П |
О |
Л |
О |
И |
Ч |
И |
С |
Е |
Л |
Ь |
М |
І |
В |
Т |
П |
Р |
О |
С |
Т |
Н |
О |
Н |
И |
Е |
М |
І |
Ш |
Д |
Е |
И |
Р |
Ь |
Н |
Р |
К |
Л |
А |
Н |
Е |
К |
П |
Г |
А |
Т |
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ:
Н |
Е |
М |
А |
Н |
З |
К |
У |
Т |
А |
Н |
С |
К |
Л |
А |
Д |
Е |
Н |
Е |
Н |
И |
К |
А |
Б |
В |
П |
О |
Л |
О |
И |
Ч |
И |
С |
Е |
Л |
Ь |
М |
І |
В |
Т |
П |
Р |
О |
С |
Т |
Н |
О |
Н |
И |
Е |
М |
І |
Ш |
Д |
Е |
И |
Р |
Ь |
Н |
Р |
К |
Л |
А |
Н |
Е |
К |
П |
Г |
А |
Т |