Урок створено з метою сформувати в учнів поняття про туберкульоз як небезпечну інфекційну хворобу і навчити розпізнавати симптоми захворювання туберкульозом; ознайомити з шляхами зараження і умовами розвитку захворювання; навчити аналізувати, систематизувати, порівнювати інформацію; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я.
РОЗРОБКА ПЛАНУ- КОНСПЕКТУ УРОКУ В 7 КЛАСІ
За підручником Воронцової Т.В.,Пономаренко В.С.
«Основи здоров’я»
Тема: Туберкульоз-інфекційне захворювання. Профілактика туберкульозу.
Збудник туберкульозу; умови розвитку захворювання.
Мета: сформувати в учнів поняття про туберкульоз як небезпечну
інфекційну хворобу і навчити розпізнавати симптоми захворювання
туберкульозом; ознайомити з шляхами зараження і умовами розвитку
захворювання; навчити аналізувати, систематизувати, порівнювати
інформацію; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: плакати «Симптоми туберкульозу», «Види інфекцій», «Органи
дихання людини»; підручник Воронцової Т.В., Пономаренко В.С.
«Основи здоров’я», 7 клас; робочий зошит.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
№ |
Етапи уроку |
Використання матеріалів підручника |
І. |
Організація учнів до уроку |
|
ІІ. |
Актуалізація знань учнів і мотівація навчальної діяльності. Обговорення проблемної ситуації (робочій зошит стр. 47). Що ви знаєте про туберкульоз? |
|
ІІІ. |
Вивчення нового матеріалу. |
|
1. |
Обговорення стартового завдання. Визначення разом з учнями мети уроку. |
Стор.136 |
2. |
Розповідь вчителя «Збудник туберкульозу- паличка Коха» |
|
3. |
Об’єднання в групи по рядам. |
|
4. |
Робота з підручником в групах «Вивчення фактів про туберкульоз» Кожна група вивчає по 5 фактів про туберкульоз, а потім розповідає про них іншим |
Стор.136-137 |
5. |
Руханка-об’єднання в групи по кольорам. Фізкульт.хвилинка
|
|
6. |
Робота з підручником в групах «Шляхи зараження туберкульозом»
Інформацію розповідає 1 представник групи, а 2- малює схему на дошці. |
Стор.138 |
7. |
Розповідь- діагностика вчителя про симптоми туберкульозу з використанням плакату «Симптоми туберкульозу» Обговорення симптомів з учнями. |
Стор. 139 в зошиті стор. 47 № 2 стор. 140 |
8. |
Робота в групах. «Як уберегтися від туберкульозу». Інсценізація отриманого на карточці завдання в вигляді пантоміми: 1 група: показує, в яких ситуаціях треба мити руки 2 група: як це треба робити 3 група: як зберігати та обробляти продукти харчування |
Стр. 40 |
9. |
Обговорення: вчітель- учні профилактики туберкульозу:
|
Стр. 140 в зошиті стр. 48 № 1 |
ІV. |
Закріплення нового матеріалу. Перехресний допит: Беруть участь 2 представника від групи: перший відповідає на питання всі присутніх, а інший малює плакат «Ні-туберкульозу!» і пояснюе зображення на своєму малюнку |
|
V. |
Підсумок уроку. Відповісти на питання: « Що ви нового дізнались про туберкульоз?» Зробити висновки за допомогою підручника «Як уберегтися від туберкульозу»
|
Стр. 141 |
VI. |
Оцінки.
|
|
VII. |
Домашнє завдання |
В підручнику стр. 136-141 в зошиті стр. 47 № 1,3 стр. 49 № 2 |
Вчитель
Марківської ЗОШ І-ІІІ ст. О.Л. Кулінченко