ТЕМА. «Творчість П. Куліша, Марка Вовчка»
Мета: актуалізувати й узагальнити навчальний матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та корекції;
розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння аналізувати, співставляти, висловлювати власні міркування;
виховувати кращі людські якості на прикладі утверджувальних письменниками загальнолюдських цінностей.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Основний зміст роботи
1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2. Виконання учнями контрольної роботи.
Тестування
1-10 завдання 0,5 б.
А Ганна Барвінок;
Б Олена Пчілка;
В Леся Українка;
Г Марко Вовчок
А Про війну під проводом Б. Хмельницького 1948 — 1654 pp.;
Б про раду Хмельницького з Барабашем і зраду Барабаша;
В про складні часи після смерті Б. Хмельницького, обрання нового гетьмана на
Ніжинській раді «черні» у 1663 p.;
Г про трагічні для України наслідки поразки шведської армії під Полтавою.
А Лариса Косач;
Б Марія Вілінська;
В Ольга Кобилянська;
Г Марія Садовська.
Г зображення життя міщан.
Б інститутки;
В автора;
Г кріпачки Устини.
Б «Кобзар» 1840 р.;
В «Кобзар» 1860 р;
Г «Букварь южнорусский» 1861 р.
А правопис, що придумав П. Куліш;
Б місцевість, де народився П. Куліш;
В збірка П. Куліша, що побачила світ у 1857 p.;
Г назва журналу, у якому П. Куліш друкував свої твори.
А 1847 р.; Б 1857 р.; В 1841 p.; Г 1877 p
А Єднання України, встановлення миру, суспільної справедливості;
Б любов — найвища цінність людського життя;
В людині варто жити за «законами серця»;
Г збереження культурних пам’яток.
Б соціально-етична повість;
В філософська повість;
Г містична повість.
11-12 завдання по 1,5 б.
11. Причина самогубства Катрі у творі Марко Вовчка «Інститутка »?
12. Після якої події Прокопа віддали у солдати за твором Марко Вовчка «Інститутка »?
13-14 завдання – по 2 б.
13. Порівняйте образи героїв роману П. Куліша «Чорна рада» Сомка і Брюховецького; знайдіть у них спільне та відмінне.
14. Зробіть короткий аналіз вірша Шевченка, який ви вивчали(на вибір).
III. Підсумок уроку.