Урок у 1 класі «Я досліджую світ» Тема. ЯК ПОВОДИТИСЬ У ДОВКІЛЛІ?

Про матеріал
Урок у 1 класі «Я досліджую світ» Тема. ЯК ПОВОДИТИСЬ У ДОВКІЛЛІ? Мета: розширити знання учнів про різноманітність природи; навчити дітей,як потрібно поводитись у довкіллі; розвивати вміння. пізнавальну активність учнів; виховувати дбай¬ливе ставлення до природи та довкілля
Перегляд файлу

Урок у 1 класі  «Я досліджую світ»

Тема. ЯК ПОВОДИТИСЬ У ДОВКІЛЛІ?

Мета: розширити знання учнів про різноманітність природи; навчити дітей,як потрібно поводитись у довкіллі; розвивати вміння. пізнавальну активність учнів; виховувати дбай­ливе ставлення до природи та довкілля

Обладнання: Презентація, відео , підручник, роздатковий матеріал

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

  • Діти, я рада вас вітати на нашому уроці. Сьогодні у нас особливий урок , ви дізнаєтесь багато корисного і повчального.Давайте розпочнемо наш урок з вітання. Щоб урок був у нас надзвичайний, давайте зробимо ранкове коло.
  • Ранкове коло

1.Вітання.

Діти стають у коло  «ланцюжком», вітають  з новим днем  один одного, висловлюють  побажання  на цей день.

Похожее изображение

  • З гарним настроєм хто прийшов — махніть рукою.
  • Хто чує мене — кивніть головою.
  • Хто бачить мене — прошу оком моргнути.
  •  Хто любить дітей — ті підводяться тихо.
  •  Хто найвеселіший — ви всім усміхніться.
  • Хто ввічливий — сусідові злегка вклоніться

2. Групова гра

Кожний рядок ви повторюйте рухи  за мною, домовились?

Довкілля дмухне нам повітрячком

(легкі помахи рук перед обличчям)

І ніжно посипле нас листячком.

(хвилеподібні рухи зверху вниз, присіли)

Довкілля збудує великий паркан,

(імітація напрямків цеглової кладки)

А за парканом собака Полкан.

(рухливі вушка собаки)

Весною довкілля

( глибокий вдих та видих)

Пахне бузком,

А взимку – морозцем та сніжком

(потирають плече, ніби гріються)

                                     О.В.Морозова

3) Обмін інформацією

Яке слово найчастіше повторюється у віршику?( «Довкілля»).

Слайд

Новогодниеhttps://avatars.mds.yandex.net/get-pdb/2496928/cfe2090f-023a-4630-b0b1-c1cf00480f0d/s1200http://logoped.sad60.edusite.ru/images/bukva.pnghttps://img1.picmix.com/output/stamp/thumb/4/0/8/9/1009804_7a3a5.gifhttps://naurok.com.ua/uploads/files/9683/12188/12407_images/34.jpghttps://fs00.infourok.ru/images/doc/131/152590/img5.jpg 

https://fsd.multiurok.ru/html/2019/11/18/s_5dd302f03840d/img7.jpgНовогодниеhttps://i.pinimg.com/736x/e5/32/a7/e532a781ad55e82f89a9673dafc6cae7.jpg 

Новогодние 

 

                       

 

 

 Отже, сьогодні ми продовжуємо вивчати моє довкілля

 Гра «Включи уяву»

Діти, давайте зараз переконаємося в тому, що довкілля існує. Для цього треба провести експерименти.

1.Закрийте, будь ласка, очі і послухайте.

Я сиджу на березі річки. По річці пливе човник. А в човнику сидите ви.

Відкрийте очі. Я сиджу на березі річки?(ні) Ви в човнику?(ні) Отже очі допомагають нам  бачити довкілля.

 

2.Ми на вулиці, тому добре чуємо  звуки крапель дощу. Давайте закриємо вушка і прислухаємося. Чи чуємо ми цей звук? (ні) Отже вушка допомагають нам чути довкілля.

 

 3.Закрийте носик. Ви відчуваєте запахи?(ні) Відкрийте носик, що відчуваємо? (запах осіннього листя, дощу). Отже, носик допомагає нам відчувати запах  довкілля. Сподобались експерименти?!(так).

 4.Щоденні новини.

  • Спостереження за змінами в природі.
  • Робота з календарем природи.

 

 

II.Актуалізація опорних знань.

А зараз ми з вами повторимо все що вивчили на попердньому уроці

Гра “Вірю / не вірю”

 

Даю висловлювання, які описують явища довкілля, і нехай діти ланцюжком скажуть «вірю» чи не вірю залежно від того, чи це висловлювання є правдивим, чи хибним. Деякі висловлювання здаються хибними тільки на перший погляд, тому попросіть дітей бути уважними.

Влітку падає сніг

У пустелі випав дощ

Взимку дощить

У морі сухо

Навесні пожовтіло листя

Взимку заквітли квіти

Камінь – це предмет живої природи

Рослина – це предмет живої природи

Взимку буває холодно

Влітку буває холодно

Влітку буває спекотно

Кульбаби зацвітають навесні

Кульбаби зацвітають пізньою осінню

Ліс навесні наповнюється пташиним співом

Ліс восени замовкає і т.д.

 

III.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  Сьогодні на уроці ми будемо говорити про навколишній світ, у якому ми живемо, про те що нас оточує, без чого ми не можемо жити. Ви вже здогадались, що йтиметься про природу. Дорослі називають це словом довкілля. Що ж таке довкілля?

Чи памятаєте ви цей напис з ранкової зустрічі ?(так)

Але він непростий, бо у кожній букві заховене якась слово

Тож давайте пограємо у гру

Гра « Знайди слова»

 

 

Новогодниеhttps://avatars.mds.yandex.net/get-pdb/2496928/cfe2090f-023a-4630-b0b1-c1cf00480f0d/s1200http://logoped.sad60.edusite.ru/images/bukva.pnghttps://img1.picmix.com/output/stamp/thumb/4/0/8/9/1009804_7a3a5.gifhttps://naurok.com.ua/uploads/files/9683/12188/12407_images/34.jpghttps://fs00.infourok.ru/images/doc/131/152590/img5.jpg 

https://fsd.multiurok.ru/html/2019/11/18/s_5dd302f03840d/img7.jpgНовогодниеhttps://i.pinimg.com/736x/e5/32/a7/e532a781ad55e82f89a9673dafc6cae7.jpg 

Новогодние 

 

                        ( відповіді дітей)

-Діти, назвіть що? або хто?  сховався   у слові  «ДОВКІЛЛЯ»

(дерево, листячко, котик, сонечко, хмарки, сніжинки, жабка, квіточка , тощо)

         (Діти називають слова , користуючись  шрифтовою композицією)

  • Яким   одним словом можна назвати  всі ці слова ?

( природа, довкілля )

  • Давайте пригадаємо , що таке довкілля ?
  •  
  • Поглянь довкола – скільки тут краси!
  • Чудові квіти, птахи і ліси,
  • Будинки, вулиці, звірята,
  • Собори, річки і малята.
  •       Щоб з користю пройшло дозвілля,
  • Сьогодні ми   продовжимо   вивчати  довкілля.

 

  • Від якого слова пішла назва довкілля? (  довкола)

Висновок:  Все що оточує, будь – який об’єкт – це його довкілля.

 Тому  на сьогоднішньому уроці ми навчимося «ЯК ПОВОДИТИСЬ У ДОВКІЛЛІ?»

IV. Сприймання і усвідомлення навчального матеріалу

 

 

Слухання й обговорення вірша «Зламана гілка» (А. Бортняк)

 

ЗЛАМАНА ГІЛКА

Зламав Івасик гілку ясеневу і кинув геть, коли награвся нею.

Веселий він побіг собі додому. Вона ж лежить на гнилищі рудому.

В самотині зітхає гілка тяжко. Уже на ній не сяде більше пташка.

Вже вітерець її не захитає, «Хитати ще?» – її не запитає.

В її прожилках не бродити соку, не гріти мрію ніжну і високу.

Івась у ліжку спить спокійно, тихо. Невже не знає він, що скоїв лихо?

                                                                                                               

 

Обговоріть проблему, про яку розповів Анатолій Бортняк:

Яке лихо скоїв Івасик?( зламав ясеневу гілку)

Яке дерево постраждало?( ясен)

Чи ростуть такі дерева у твоєму краї?(так) Які ще дерева ти знаєш?(дуби, липи)

Чому неможна ламати дерева, кущі нищити рослини?( бо вони втрачають сік і засмхать)

Що би ти сказав Іванку, якби опинився поряд?( що неможна ламати гілок, бо гілки помирають)

 

 

 

 

 

V.Робота з підручником

 

а) Вирішення проблемних ситуацій, пов’язаних із збереженням довкілля

Діти висловлюють свої думки   після перегляду запропонованих малюнків  (робота в групах):

 

 

 

 

 

 

  • Як люди допомагають довкіллю?
  • Як люди можуть зашкодити довкіллю?
  • Що ви можете зробити для того, щоб наше довкілля стало чистим і безпечним для людини?

 

 

 

б)Складання правил поведінки у природі

 

  • Давайте разом поміркуємо, що треба зробити, щоб зберегти довкілля й не зашкодити собі, наприклад, у лісі, куди ми дуже любимо ходити на відпочинок.
  • Поділимось на групи
  1. Дослідники
  2. Лісники

і обговоримо подані проблеми й зафіксуємо запропоновані правила на папері,

 

 

Правила поведінки в природі;

 

 

 

Правила поведінки серед природи

Не залишати сміття після себе серед довкілля.

Не викидати сміття у водойми.

Не розводити багаття у невстановленому місці.

Не ламати гілок дерев і кущів.

Не пошкоджувати кору дерев і кущів.

Не зривати квітучих рослин.

Не ловити комах, не знищувати павуків, жаб.

Не ловити диких тварин та не забирати їх додому.

Не руйнувати гнізда птахів і не зачіпати їх.

Не вмикати голосно музики.

Не кричати без потреби серед довкілля.

Не виривати кущики ягід із корінням.

Не виривати з корінням гриби.

Не зачіпати мурашники.

Голосно в довкіллі не розмовляти.

Нічого незнайомого не куштувати.

Фізхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=u0Q0My-_7ug

 

VI.Закріплення вивченого матеріалу

Виготовлення знаків для охорони природи

 

  • Кожен із нас може сам дотримуватися правил збереження довкілля (напр., не смітити, сортувати сміття, заощаджувати воду) або ж захистити дерево чи тваринку, а може, окрім цього, зробити знак, який буде нагадувати про те, що важливо берегти природу.
  • Які знаки, щоб зберегти природу,  ви б поставили  у школі та біля школи? (робота в парах або групах.
  • Оберіть геометричну фігуру для виготовлення знака

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Намалюйте знаки ( наприклад : Не сміти! Сортуй сміття! Бережи воду!..).

  • Виготовте знаки.
  • Розмістіть їх у школі та на шкільному подвір’ї.

 

VI. Рефлексія. Підсумок уроку.  Перегляд та обговорення мультфільму «Пригоди лісових друзів. Охорона природи» (https://www.youtube.com/watch?v=JZL8EqG7YoI)

 

 

  • Що найбільше сподобалося?
  • Що вважаєте найважливішим спільним досягненням цього тижня? (Що вам вдалося?)
  • Cкажіть, чому його треба показувати і дітям, і дорослим?

Отже, діти ви сьогодні гарно постаралися, адже ви навчилися як правильно себе поводити у довкіллі, щоб не шкодити природі


 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Свобода Ольга Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Аврамова Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Hopej Sofij
Додано
7 квітня 2022
Переглядів
2678
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку