ЯДС 1клас « Як зробити планету щасливою?»
Мета: розширити уявлення дітей про зв’язок людини та природи;
дослідити наслідки забруднення довкілля;
розповісти про шляхи збереження навколишнього середовища;
активізувати пізнавальну діяльність дітей;
збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
виховувати дбайливе ставлення до природи, екологічно свідому поведінку.
Обладнання: тематичні малюнки, комп’ютер, сигнальні картки.
Тип уроку: формування умінь і навичок.
Хід уроку
І. Ранкова зустріч
Вітання
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку тобі і мені !
Доброго ранку, нашій Землі!
– У кожного з вас зараз різний настрій. Я пропоную скласти в чарівний мішечок усі негативні емоції (неспокій, злість, образу, сум, ) і викинути його.
Новини дня
Інтерактивна вправа «Що ми знаємо про сьогоднішній день?»
– Як називається сьогоднішній день?
– Які найближчі родичі цього дня (вчора, завтра)?
– Яке порядкове число у цього дня?
– Якому місяцю він належить?
– Яка пора року ним опікується?
– Чи почуваєтесь ви сьогодні щасливо?
Фотозагадка
Вчитель демонструє фотографії із зображенням нашої планети
– Що зображено на фотографіях? Як ви здогадались про це?
– Як називається наша планета?
– Розкажіть, що ви знаєте про неї?
– Яке найбільше багатство нашої планети?
– Чому саме природа?
– Природа щедро дарує нам свої дари, не шкодуючи нам нічого. А від нас щоденно просить лиш одного: щоб ми до неї були добрими.
– Чи почувається щасливою наша планета? Чому?
ІІ. Основна частина
Створення проблемної ситуації
– Увага. Нам надійшов лист. Відкриємо його.
– О, це повідомлення від нашого друга Гаджика.
– Погляньте, він надіслав нам ще одне зображення нашої планети
– Якою тут зображена планета? Чому?
– Сміття – це хвороба нашої планети.
– Чи помітили ви проблему засмічення на вулицях нашого села, ідучи до школи?
– У яких місцях можемо ще зустріти різні побутові відходи?
– З проблемою засмічення зустрілися і лісові друзі. Давайте дізнаємося як вони її вирішили?
Перегляд мультфільму «Пригоди лісових друзів»
https://www.youtube.com/watch?v=JZL8EqG7YoI
– Що трапилося з лісовими звірятами?
– Якої помилки вони допустилися?
– Чи придатні для повторного використання харчові відходи?
– Що потрібно порадити туристам, які залишають після себе величезні купи сміття?
Фізкультхвилинка
«Скік та скок»
Інтерактивна вправа «Дискусія»
– Існує думка, що засмічення це лише проблеми природи, і нас вони зовсім не стосуються.
– Чи насправді це так? Доведіть свою думку.
Учні висловлюють свої міркування.
Робота в друкованих зошитах
Перегляд ролика «Сміття»
– Про які заходи щодо вирішення проблеми сміття ви дізналися?
– Сміття ускладнює наше життя
– Як ви гадаєте, що може статися, якщо смітити і не прибирати після себе?
– Чи варто думати тільки про себе, чи треба дбати й про інших також? Чому?
– Куди слід викидати те, що вам уже ніколи не знадобиться?
– На сьогодні здатність природи поглинати наші відходи майже вичерпана, тому необхідно знайти розумне розв’язання проблеми сміття, якщо ми не хочемо, щоб Земля перетворилася на одне велике звалище!
Робота в групах
Зобразити малюнком вирішення проблеми забруднення сміттям нашої планети.
ІІІ. Підсумкова частина. Рефлексія
Обговорення результатів роботи
– Чи існує проблема засмічення в нашому селі? А на планеті в цілому?
– Що ви навчилися робити для зменшення кількості сміття?
– Яка інформація на уроці була для вас важливою?