Конспект заняття з логоритміки
«У пошуках скарбів»
для учнів початкових класів
вчитель-логопед Єгорова Галина Михайлівна
Мета:
навчальна – вчити рецептивному сприйманню музики з відповідним ритмічно-емоційним її демонструванням;
формувати рухові навички та вміння, знайомитись з різноманітними рухами, з просторовою організацією тіла, з музичними поняттями;
формувати навички релаксації;
розвиваюча – розвивати мовну моторику, слухову увагу,слухове сприймання, слухову пам'ять, фонематичний слух, загальну та дрібну моторику, міміку, пантоміміку; працювати над розвитком фізіологічного дихання; розвивати просторове уявлення;
виховна – виховувати виразність і грацію рухів, творчу уяву; вміння перевтілюватись, любов та дбайливе ставлення до природи та тварин, небайдужість, зацікавленість до оточуючого; естетичний смак та естетичне задоволення;
корекційна – удосконалювати сформовані мовні навички; долати моторні труднощі при вимові пропонованого матеріалу; нормалізовувати темп і ритм мовлення учнів; збільшувати словниковий запас та сприяти дотриманню граматичної структури мовлення.
Обладнання:
наочний матеріал – мультимедійний проектор, компʹютер, презентаційний матеріал «У пошуках скарбів Африки», карта, штучна пальма, ілюстрації з тваринами, магнітна дошка; синтезатор, м які іграшки: мавпа, папуга.
роздатковий матеріал – наголовник тигра; дитячі шумові інструменти,
музичний матеріал – пісня «Африка» театр «Талісман», відеоролик «Африканський оркестр», звуки та голоси тварин (крокодил, слон, лев, зебра, бегемота)
Мовленнєвий матеріал: ліс, тигр, крокодил, слон, жираф, бегемот, лев, мавпа, папуга, ліани, скарби, слухали музику, музика весела, жвава.
Хід уроку:
I. Организационный момент. (Під спокійну музику діти входять в зал)
Логопед -На заняття ми прийшли, щоб займатися
Та спочатку нам потрібно привітатися.
Усміхнімося ми разом сонечку.
І простягнемо до нього ми долонечки.
Ручками до гостей привітаймось
Дуже гарно й весело ми граємось.
нехай буде радість і сміх
всі: Добрий день для усіх!
I Вступна частина.
-Діти, Сьогодні до нашого закладу прийшов лист, але для кого він невідомо… Тут написано тільки «Шукачам пригод та скарбів». Лист: «Того , хто не побоїться відправитись у далеку Африку, виконати завдання та зібрати карту -чекає справжній скарб!»
Ви любите пригоди, скарби, таємниці? а ви любите подорожувати?
Ну тоді я вам пропоную сьогодні відправитись у подорож до дуже далекої, але загадкової країни- Африка! А якщо нам повезе тоді може ми там і скарб знайдемо!...Ви згодні? Але дорога не легка, можуть трапитись різні пригоди, чи не боітесь ви труднощів?
-ні! Тоді вперед!
II. Основна частина
Слайд 1
Вправа для розвитку загальної моторики
Ходьба по залу під марш,
Полетіли на літаку, крила розправили, мотор завели- УУУУУУУ- Ходьба на носочках
Чух-чух ту-ту!–ідемо на поїзді-Ходьба на п'ятках
Пересіли на машину і поїхали Бі-бі! - Біг на носочках
Далі на конячках -прямий галоп
А зараз сіли всі на пароплав ли-и-и! крутимо руль
І знов пішки Ходьба топотушками
Зупиняємось потроху .
Слайд 2
- А ось і континент Африка! Здається ми вже на місці.
1. Вправа на розвиток м'язового тонусу.
«Ми опинилися в джунглях. Ліс дуже густий, але будемо пробиратися далі. Нейрокорекційні вправи
(перестрибнути через річку, попасти кільцем у мішень з балансировочної дошки)
Давайте подивимося, як тут гарно!
1) Повертаємо голову вправо, вліво. А тепер підняли голову вгору, опустили, дивимося під ноги - вниз і знову вгору, вниз.
2) Одночасно піднімання і опускання обох плечей під спокійну музику на чотири рахунки.
3) Заходимо в ліс. - Повороти вліво - вправо:
Багато тут навколо чудес.
4) Ось пальми високі стоять - Підняти руки вгору з поворотом вправо;
Ось ліани листям шелестять - Підняти руки вгору з поворотом вліво;
5) Під листвою на землі - присіли, руки на поясі
Грибочків шапочки блищать, - сплели пальчики.
Слайд 3
2. Вправа на розвиток мімічних м'язів обличчя.
«Набігли сірі хмари. - Нахмурили брови.
Раптом небо стало світлішати. Здивувалися і підняли брови вгору.
Яскраве сонечко виглянуло - зрадійте і посміхніться.
Прищуримся і подивимося на сонечко ось так: обидва очі.- (окорухових гімнастика 4 -5 раз) Заплющити очі і розплющити очі.
Діти сідають на стільчики
3. Вправа на розвиток слухових умінь
Гра «Відгадай голос тварини» (слон, тигр, лев, вовк, крокодил)
Отримуйте 1 частину карти
„Це тварина чи гора?
Як же їсть він, як він п’є?”
А для цього хобот є! (Слон)
5.Гра «Батьки та діти» Отримуйте 2 частину карти
6 Пальчикова гимнастика «Бегемот»
Как-то раз бегемот
открыл на льва свой рот
Удивленно лев взглянул
даже глазом не моргнул.
Отвернулся и молчит.
Рядом шимпанзе кричит:
-как же может бегемот
открывать на льва свой рот?..
бегемотик извинился
и до пола поклонился.
Лев спокойно улыбнулся
и вздыхая говорит:
пока я правитель леса
никто зевать не запретит!
7. Слухання музики -Пісня «Африка»
(Відповіді дітей) пісня весела, гарна, темп швидкий, жвавий.
Логопед -Продовжуємо знайомитись з мешканцями Афріки і зараз спробуйте відгадайте мою загадку:
Загадки:.
8.Артикуляційні вправи «Мавпеня»
Мавпочка посміхається (вправа «Усмішка»)
Мавпочка їсть банан . (Діти імітують мавпочку що їсть.)
Мавпочка п’є водичку . (Діти імітують рухи язиком).
Мавпочка облизується. (Діти облизують свої губи.)
Мавпочка кривляється (надуваємо щеки та кулачками роздуваємо)
Отримуйте 3 частину карти
Логопед А зараз відгадайте ще одну загадку:
-Як веселка кольорова,
Має здібності до мови.
Слово пташці цій скажіть –
Вона його повторить вмить.
(Папуга)
9. Розвиток співочого діапазону голосу, музичного слуху та розвитку міміки обличчя.
Повтори за папугою поспівка
Му-му-му-швидко парус підниму,(хлопки)
Ни-ни-ни-в Африці живуть слони
Ил-ил-ил – та зубастий крокодил.
От-от-от-і великий бегемот.
Лю-лю-лю мандрувати я люблю
Ти-ти-ти –далі нам пора іти.
Поспівка «Нам для щастя треба»
Нам для щастя треба сонечка у небі
Пісню заспівати: соль, фа, ми, ре, до!
Логопед А ось і жителі цього острову. Вони дуже полюбляють співати, танцювати та грати на музичних інструментах. Давайте і ми спробуємо заграти
Отримуйте 4 частину карти
- Виходьте до мене скоріше та затанцюйте веселіше.
11.Ритмічний танець «Папуасів»
Отримуйте 5 частину карти
Логопед -Діти, залишилось здобути останню частину карти, але ії охороняє злий тигр. Будьте уважні, тигр виходить на полювання
12. Рухлива гра «Полювання»
Отримуйте 6 частину карти
Логопед -А ось під пальмою лежить маленький сундук, давайте подивимось що там? може там і є скарби?
- Діти, вам сподобалась наша подорож?
- А куди ми подорожували?
- Кого бачили?
Релаксація. Сідайте на килим та послухайте музику океану.(слухання, спостерігання океану, 2-3 хв. Вчитель пропонує дітям лягти зручно на підлогу і пофантазувати, а потім розповісти про що вони фантазували ).
Пора відправлятися додому. До побачення!