Урок української мови 2 клас Урок-подорож Тема "Велика буква у назвах міст,вулиць, річок"

Про матеріал

В матеріалі подано конспект уроку і презентація до нього. За підручником Вашуленко

Тема. Велика буква у назвах міст,вулиць, річок.

Мета . Формувати в учнів уміння писати з великої літери назви міст, сіл, вулиць, річок;

удосконалювати вміння розрізняти загальну і власну назву; розвивати зв'язне мов лення; виховувати любов до Батьківщини. Використовувати в ході уроку здоров'язберігаючі технології.

Обладнання. Таблиця, підручник, презентація.

Тип уроку. Комбінований.Урок-подорож.

Перегляд файлу

 

Урок 79                                                                                                       

Тема. Велика буква у назвах міст,вулиць, річок.( с.119-121.в.312-317)

Мета . формувати в учнів уміння писати з великої літери назви міст, сіл, вулиць, річок;

 удосконалювати вміння розрізняти загальну і власну назву; розвивати зв’язне мов лення; виховувати любов до Батьківщини. Використовувати в ході уроку здоров’язберігаючі технології.

Обладнання. Таблиця, підручник, презентація.

Тип уроку. Комбінований.Урок-подорож.

 


Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ . Хвилинка гарного настрою.

Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок-подорож на дельтаплані.

Ми побуваємо у різних справжніх і «мовних» містах:м. Скоромовинці, місто Проблемне, місто Здорове,М. Каліграфічне, м. Адресне,м. Правил,м. Річкове,

м. Київ,м.Селянське,м.Відпочинок, м.Повтор,м.Шевченкове,м.Зорове,м.Підсумкове, м.Рідне.

   II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

     Для подорожі потрібні квитки.

  • Виконайте правильно завдання на карточках – це ваш щасливий квиток.
  • Взаємоперевірка.

        — Як пишуться імена людей?

        — Як пишуться клички тварин?

        — Чи любите ви тварин?

III.  ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ . м.Скоромовинці(с. 119, вправа 311)

    — Розкажіть скоромовку.

    — Поясніть написання виділених слів з великої і малої букви.

    — Назвіть головні слова в першому реченні

    IV.  ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  1. Мозковий штурм. Рішення проблеми. м. Проблемне.

— Розгляньте таблицю. Прочитайте її.

   Загальна назва                               Власна назва

  міста               Київ, Харків, Львів, Суми, Дніпропетровськ

  села                Станичне, Орлівка, Старовірівка, Власівка, Просяне

  вулиці              Сумська, Полтавська, Пушкінська, Молодіжна

  річки               Лопань, Уди, Харків, Дніпро, Десна, Дунай

    — Чому слова лівого стовпчика написані з малої букви, а правого — з ве-

ликої? (Тому що в лівому стовпчику — загальні назви, а в правому — власні,

тобто їх імена.)

 Проблемка: - м. Проблемне.
Як правильно написати назви  міст, сіл, річок?

Фізхвилинка/ фізичні вправи під музичний супровід. м. Здорове.

    V.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1.   Каліграфічна хвилинка .м. Каліграфічне.

    -Робота з словниковим словом.

     Бб Бб Бать-ків-щи-на

     -Запис речення.

     Неповторна і єдина наша Батьківщина.

    — Як пишеться слово Батьківщина?

     2.   Робота за підручником (с. 119–120)

     М. Адресне. Вправа 312

      — Попрацюйте   в   парах.   Прочитайте   діалог   за   особами.   Придумайте   по-

      чаток і кінцівку тексту.

      Гра «Мікрофон».Пригадайте назву свого міста (села), своєї вулиці, номер будинку і          квартири? Назвіть свою адресу.

    — Давайте запишемо адресу нашої школи. (Запис адреси в зошитах, один

учень працює біля дошки.)

3.Заучування правила (с. 119)м. Правил

    Вправа 313 . м. Річкове.

    — Прочитайте і спишіть.

    — Підкресліть назви річок. Які ще річки України ви знаєте?

  1.                Розширення знань учнів. Зв’язок з природознавством. Учень читає підготовлений матеріал. Це цікаво!
    Дніпро — довга, могутня річка.
    Вона протікає через Росію, Білорусь, Україну. У Дніпро впадають з двох боків малі й великі річки: Десна, Прип’ять, Ірпінь,, Рось, Сула.
    На берегах Дніпра розташовані такі міста:
    Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Херсон, Черкаси, Канів.
  2. Вправа 315 м. Київ.

    — Відгадайте загадку.

    Воно відоме в світі,                                   Стоять, мов чародії.

    Каштани в ньому квітнуть,                   Віддавна це столиця.

    Дніпро тече широкий,                        Ну, а хто з вас здогадається,

    Ворота Золотії                              Як це місто називається? (Київ)

    — Що ви знаєте про це місто? Розкажіть.

    — Прочитайте текст. Як ви розумієте його зміст?

    — Чітко вимовте кожен звук у слові Кий, а потім — у слові Київ. Що ви по-

мітили, який висновок зробили?  

  1. Продовження роботи за підручником (с. 120–121)

    Вправа 314 м. Селянське.

    — Прочитайте.

    — Поясніть уживання знака оклику в кінці речень.

    — Спишіть   назви   сіл. 

 -- У   кінці   додайте   назву   свого   села,   або   села,   в   якому

живуть ваші родичі.

 м.  Відпочинок.Фізкультхвилинка /пальчикова гімнастика

  1.  ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ.м.Повтор
  1. Гра “Знайди пару” . До  власної назви добери загальну.

Рябко          село

Київ            місто

Дніпро       учень

Тарасівка     річка

Сашко          собака

2.Гра «Знайди помилку».

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі моринці на Черкащині.
Дитячі роки Тараса Григоровича пройшли в селі кирилівці. Нині це село шевченкове.
У садибі його батьківзнаходиться музей Шевченка.

  1. Робота з картою. Я к на карті записані назва села, міст?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Офтальмологічна пауза. Вправа для очей .м.Зорове

 VІ.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ . м. Підсумкове.

  — Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

  — Що найбільше запам’яталося?

 VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ м. Рідне

    С. 119, вправа 317 “Наше місто”

Прочитайте, вставляючи потрібні назви.

 

zip
Додано
19 лютого 2018
Переглядів
9417
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку