Мета: формувати уміння учнів поширювати речення словами і словосполученнями;
удосконалювати навички орфографічного написання слів;
переклад слів з однієї мови на іншу;
збагачувати словниковий запас школярів;
розвивати культуру писемного мовлення;
виховувати любов до української мови, бажання її вивчати.
Зеленюк Інна Юріївна
спеціаліст вищої категорії,
вчитель – методист
Маріупольської загальноосвітньої
школи № 41
Донецької області
Урок української мови (4 клас)
Тема: Другорядні члени речення
Мета: формувати уміння учнів поширювати речення словами і словосполученнями;
удосконалювати навички орфографічного написання слів;
переклад слів з однієї мови на іншу;
збагачувати словниковий запас школярів;
розвивати культуру писемного мовлення;
виховувати любов до української мови, бажання її вивчати.
Хід уроку:
I.Орг.момент.
II. Мотивація начальної діяльності.( Слайд 1)
III. Актуалізація опорних знань.
1.Робота з літерами українського алфавіту.
- Запишіть літеру:
- що утворює склад у слові малює;
- першу в слові Ірина;
- що позначає два приголосних звука дощ;
- останню в слові парти;
- що позначає наголошений звук черешня;
- і т. д.
2.Орфографічна хвилинка.
Гра « Перекладач» (Робота з мапою.)
-Знайдіть на мапі і запишіть назви країн –сусідів: Білорусь, Росія,Молдова , Румунія, Угорщина, Словаччина,Польща.
3. Перевірка домашнього завдання
- Що робили для складання речень?
-Які ці речення за наявністю другорядних членів?
- Які вживаємо речення при спілкуванні? Чому?
IV. Повідомлення теми і завдань уроку.-
V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
1. Фронтальне виконання практичних завдань.
- Відгадайте загадку (Слайд 2)
-Про які члени речення йдеться мова?
-Чим є підмет і присудок для речення?
-Якими можуть бути речення за наявністю головних членів?
2.Гра « Впіймай граматичну основу» (Слайд 3)
3. Фізкульхвилинка – музична
4. Формування уміння учнів поширювати речення словами і словосполученнями. ( Слайд 4)
5. Синтаксичний розбір останнього речення.
Встановіть зв’язок між словами .
VI. Закріплення нового матеріалу.
Робота в групах
VII. Підсумок уроку.
— Що ми сьогодні вчилися робити з реченнями на уроці?
— Що найбільше запам’яталося?
VIII. Домашнє завдання.
Виконати впр.85 по варіантам