Урок української мови 4 клас "Я все про тебе знаю, Іменнику"

Про матеріал

Повторити і поглибити знання про іменник, як частину мови, його граматичні ознаки; закріпити поняття: назви істоти та неістоти, власні та загальні назви, рід іменників, змінювання іменників за числами та відмінками; вміти розрізняти іменник серед інших частин мови; розвивати аналітико – синтетичні вміння учнів, уяву, мислення, комунікативної, самостійної компетентності; розвивати словниковий запас, зв'язне мовлення; виховувати інтерес до вивчення української мови

Перегляд файлу

Тема : Узагальнення та систематизація знань про іменник. «Я все про тебе знаю,  Іменнику».

Мета: повторити і поглибити знання про іменник, як частину мови, його граматичні ознаки; закріпити поняття: назви істоти та неістоти, власні та загальні назви, рід іменників, змінювання іменників за числами та відмінками; вміти розрізняти іменник серед інших частин мови; розвивати аналітико – синтетичні вміння учнів, уяву, мислення, комунікативної, самостійної компетентності; розвивати словниковий запас, зв’язне мовлення; виховувати інтерес до вивчення української мови, працелюбність.

Тип уроку: урок закріплення знань

Обладнання: картки, таблиці, роздатковим матеріал.

     Хід уроку

І Організація класу до уроку.

Девіз нашого уроку:

Мову рідну я вивчаю

Її  люблю, не забуваю.

Рідну мову буду знати,

Берегти і поважати!

ІІ.  Актуалізація знань.  Закріплення одержаних знань.

 

Асоціативний кущ

    сполучник               числівник

  займенник     прийменник

     частини

  дієслово   мови             

 

    іменник          прикметник

До яких частин мови можна поставити питання?

Зараз перевіримо як ви знаєте частини мови? Проведемо гру «Знайди зайве слово» (дітям роздаю картки на яких написані слова. Треба знайти зайве слово)

D:\Мои рисунки\MP Navigator EX\укр мова 2 - 3 кл\IMG_0005.jpg

Сьогодні на уроці ми з вами подорожуватимемо по країні «Іменник» при допомозі чарівного куба. Він вказуватиме дорогу по якій ми будемо іти.

 

Метод «Мозковий штурм»

  1. Іменники  відповідають на питання «Хто? Що?»
  2. Вони означають ознаку предмета?
  3. Поділяються на істоти, неістоти?
  4. Іменники – істоти відповідають на питання – «Що?»
  5. Іменники змінюються за числами ,за питаннями?
  6. Вони виступають в реченні тільки підметом?
  7. Мають тільки чоловічий рід та жіночий?
  8. Іменник «урок» чоловічого роду?

 

Метод «Кубування»

Покрутимо чарівного кубика.

Що називається іменником? ( Випиши тільки іменники. З останніх букв виписаних слів прочитаєш ім’я та прізвище відомої української художниці )

Гопак, математика, Моцарт, кафе, коридор, сани,телефон, зима, скарб, таксі,вокзал, Дніпро, Гнатюк, какаду, вітер.

Катерина Білокур народилася в селі Богданівка на Полтавщині. У 8 років самотужки навчилася читати Буквар, який купив батько. Навчилася всього сама.

Коли саме майбутня художниця Катерина Білокур (1900 – 1961 ) почала малювати – сказати важко, але це відбулося не в дитинстві, а вже в отроцтві. Малювала вуглем на шматочках тканини. У 14 років Катерину застали за цим «безглуздим» заняттям та заборонили малювати.

У 1949 р. Білокур прийняли до Спілки художників України, а в 1951 р. нагородили орденом Знак Пошани, званням Заслуженого діяча мистецтв України, а в 1956 р. – Народного художника України.

Крутимо кубик.

Рід іменників.

Згрупуй іменники за певною граматичною ознакою і запиши їх у два стовпчики. Знати всім би, друже, слід, що іменник має рід.

Знайди 7 іменників жіночого роду. ( сканвордик )

D:\Мои рисунки\MP Navigator EX\укр мова 2 - 3 кл\IMG_0003.jpg

Мідь, осінь, розповідь, миша, путь, історія, ніч.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

Число іменників

Згрупуй іменники за певною граматичною ознакою і запиши їх у два стовпчики.

 Знати б добре всім було: є в іменників число.

Ножиці    золото

Штани    сало

Санчата    молоко

Дрова        одяг

Двері        посуд

Ворота    іній   взуття

Терези          скло   брюки

 

Крутимо кубик

Відмінки іменників

Граматичний кросворд

D:\Мои рисунки\MP Navigator EX\2015_11_19\IMG_0010.jpg

Яким членом речення може бути іменник?

Слова складаються в думки, неначе кільця в ланцюжки. Спробуй так слова зв’язати, щоб їх реченням назвати.

 

D:\Мои рисунки\MP Navigator EX\укр мова 2 - 3 кл\IMG_0051.jpg

 

Після літньої короткої ночі настав теплий ранок.

У листі та ягодах чорної смородини багато вітамінів.

Над луговими квітами літали волохаті бджоли.

Підкреслити підмет і присудок в реченні.

 

ІV. Підсумок уроку

 

Прийом «Так чи Ні»

 

Іменники  відповідають на питання «Хто? Що?»

Вони означають ознаку предмета?

Мають число : однина і множина?

Іменники – істоти відповідають на питання – «Хто?»

Іменники змінюються за числами ,за питаннями?

Вони виступають в реченні тільки другорядними членами?

Мають тільки чоловічий рід та жіночий?

Іменник «урок» чоловічого роду?

Початкова форма іменника знахідний відмінок?

 

docx
Додано
28 березня 2018
Переглядів
1647
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку