Конспект уроку з української мови для 4 класу на тему: "Повторення вивченого про іменник як частину мови"

Про матеріал

Повторити і поглибити знання учнів про загальне значення та граматичні ознаки іменника; продовжувати формувати вміння визначати рід, число,відмінок іменників, ставити іменники в початковій формі; розвивати мовлення і мислення учнів, творчій підхід до виконання завдань; збагачувати словниковий запас; виховувати культуру мовлення, вміння вести дискусію, інтерес до вивчення рідної мови.

Перегляд файлу

      УКРАЇНСЬКА   МОВА   4 КЛАС.

 

      Тема.  Повторення вивченого про іменник як частину мови.

Мета. Повторити і поглибити знання учнів про загальне значення та граматичні ознаки іменника; продовжувати формувати вміння визначати рід, число,відмінок іменників, ставити іменники в початковій формі; розвивати мовлення і мислення учнів, творчій підхід до виконання завдань; збагачувати словниковий запас; виховувати культуру мовлення, вміння вести дискусію, інтерес до вивчення рідної мови.

Обладнання: таблиці, сигнальні картки, картки для індивідуальної роботи, малюнки, кошики зі сніжинками, ребуси, мікрофон.

Тип уроку: закріплення та узагальнення знань.

Форма проведення : урок - змагання.

 

План уроку

 

    1.   Організація класу.

    2.   Повідомлення тими і мети уроку.

    3.   Актуалізація опорних знань.

    4.    Хвилинка каліграфії.

    5.   Контроль, корекція та узагальнення знань.

            а) Відмінювання слів. ( робота в парах).

            б) Гра “ Відшукай і провідміняй слова.”

            в) Самостійна робота ( картки).

    6. Творча робота в групах.

             а) складання речень;

                 б) добір заголовка;

                 в) коментоване письмо;

                  г) визначення відмінків іменників.

      7.  Фізкультхвилинка.

      8.  Творчі завдання.

                   а) гра” Слово в слові”;

б) розвиток умінь і навичок. Гра “ Виростимо речення”;

                   в) відгадування загадок;

                   г) відгадування ребусів.

       9.  Домашнє завдання.

      10. Аналіз та оцінка знань.

     11.  Підсумок уроку.

 

Хід уроку

1. Організація класу.                   

              На уроці підсумковім

              Треба дружно працювати,

               Щоб змогли на всі питання

               Повні відповіді дати.

 

  Учитель                                                                    Діти

Сидимо                                                                        рівно

Пишемо                                                                       гарно

Слухаємо                                                                     уважно

Відповідаємо                                                               чітко.

 

   2. Повідомлення теми і мети уроку.

        Отже, урок в нас підсумковий, а проводимо ми його за темою” Іменник”. Пригадаємо з вами основні знання, які ми отримали про цю частину мови.

 

 

    3. Актуалізація опорних знань. “ Мозковий штурм”

      Що іменують слова-іменники? (Предмети)

      Щоб іменники відгукнулись, яке питання треба поставити?

         (Хто? Що?)

     Чому до одних іменників ми ставимо питання хто?, а до інших — що? (бо є істоти і неістоти).

       Чому одні іменники ми пишемо з великої літери, а інші з маленької?

(Іменники бувають загальними і власними).

      4. Хвилинка каліграфії.

      5. Контроль, корекція та узагальнення знань. (Робота в парах)

 В гостях у нас красуня сніжна і їй даруємо урок (відкриваю малюнок зими). У кошиках вона принесла вам сніжинки - бали. Одна правильна відповідь -  берете собі сніжинку. За правильно виконані командні завдання берете сніжинку з двома балами. В кінці уроку підрахуємо, хто скільки зібрав балів.

Завдання 1. Доберіть спільнокореневі слова (прикметник і дієслово) до даного: зима, молодість, радість, голод. Визначити рід іменників.

 

Гра “ Відшукай і провідміняй”.

 

я

л

м

е

з

І команда

в

о

б

ю

л

ІІ команда

м

у

з

о

р

ІІІ команда

а

л

о

к

ш

IV команда

 

 

 

Самостійна робота. Робота з картками.

Постав в кружечку з правильною відповіддю «плюсик»

Іменник

назва істоти

назва неістоти

власна

загаль-на

одн.

мн.

ч.р.

ж.р.

с.р.

Київ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Яблуко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Верби

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця  Кожна група складає по два речення зі словами:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добір заголовка. ( Яка пора доби?)

 

Коментоване письмо. ( Учні записують складені речення, відшукують іменники, визначають відмінок)

Фізкультхвилинка.       

 

 

 

Робота в групах. Гра “ Слово в слові”

І команда

Смола – масло

                      Коні – кіно

                     Атлас - салат

ІІ команда

                     Насос – сосна

                     Село – осел

                     Банка – кабан

ІІІ команда

                     Гори – роги

Марка – рамка

                     Сокіл – лісок

IV команда

                     Руки – кури

Шкода – дошка

                    Спина - напис

Розвиток умінь і навичок. Гра “ Виростимо речення”

Сніжинки.

Білі сніжинки.

Білі сніжинки вкривають землю.

Білі сніжинки вкривають сонну землю.

(Записати речення, виділити основу, визначити відмінок іменників)

Відгадування загадок. Визначити рід іменників - відгадок

1 група: Стало біло навкруги -

               Я розтрушую сніги,

               Наганяю холоди,

               Воду сковую в льоди.

               В дружбі з дітьми усіма

               Здогадались? Я ... ( зима)

2 група: Одягли собі пташки

               Червоненькі фартушки.

                Значить сніг і холоди

                Наближаються сюди.

                Придивіться: у дворі

                В чорних шпаках ... ( снігурі)

3 група: В святковому залі

               Стоїть, мов картинка,

                Весела, зелена

                Красуня ... ( ялинка).

4 група: В зимовий студений час

              Люблять всі малята нас.

              З гірки ми рушаєм в путь

              Нас … (санчатами) зовуть.

Відгадування ребусів. Самостійна робота.

                         

         (вітрила )                                                           (підвал)           

                       .          

           (тісто)                                                              (стрибок)

 Запиши слова, постав їх в орудному відмінку.

Домашнє завдання.

Провідміняй слова ребусів за відмінками.

Аналіз та оцінка знань. (Підрахунок сніжинок-балів).

Підсумок уроку. Метод “ Мікрофон”

Чи сподобався вам урок?

Що сподобалося найбільше?

Який у вас настрій після нашого уроку?

Яку частину мови  ми повторювали на уроці?

Що ви запам’ятали?

Який був наш урок?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Тимошенкова Юлія Михайлівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Кравцова Виктория
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
29 березня 2018
Переглядів
10144
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку