Українська мова 9 клас
Тема. Контрольна робота. Диктант
Мета. Перевірити рівень знань, умінь і навичок учнів із синтаксису і пунктуації, а також орфографічну грамотність дев’ятикласників; розвивати зосередженість, пам'ять, культуру письма; виховувати любов до природи.
Обладнання: текст диктанту.
Тип уроку: урок перевірки навчальних досягнень учнів.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
ІV. Основний зміст роботи
Троянда
Троянда - цариця квітів! Нікого не дивує таке означення, бо вона й справді прекрасна. Серед багатьох народів світу побутує безліч легенд і оповідей про цю квітку. Антична міфологія пов'язує появу троянди з народженням богині мудрості Афіни.
У Греції продавати троянди й плести з них вінки вважалося за почесні заняття. Запрошені на обід гості вдягали на себе трояндові вінки. Трояндами встеляли дорогу переможним воїнам.
У Єгипті за часу володарювання Клеопатри троянди вирощувалися в надзвичайно великій кількості. Між довгими рядами пальм яскравим полум'ям палахкотіли клумби з червоними, малиновими, вогнисто-оранжевими квітками троянд.
Римляни присвячували троянду богині кохання Венері. Якось вона, мовить легенда, гуляла в олімпському саду. Замислившись, богиня зупинилася біля єдиної в Едемі троянди і кінчиком свого пальця необачно торкнула одну з гілочок. На пальці червоніла крапелька крові. Не встигла богиня роздивитися її, як крапелька скотилася додолу і, упавши на землю, перетворилася на запашну червону троянду.
Батьківщиною ж троянд є Схід. У казково розкішних садах повсюдно пахтіли троянди. Уздовж доріжок вузенькими ариками струмувала трояндова вода.
За С. Приходьком
Пояснення незрозумілих слів (за потреби).
V. Підсумок уроку
1. Здача зошитів.
2. Бесіда за питаннями учнів.
VІ. Домашнє завдання
Намалювати ілюстрацію до тексту диктанту.