Урок української мови для 2 класу."Речення.Ознаки речення. Розповідне речення."

Про матеріал
Урок української мови для учнів 2 класу, мета якого узагальнити, закріпити , знання молодших школярів про речення.
Перегляд файлу

Українська мова

2 клас, ІІ семестр

За підручником М.Д.Захарійчук

 

Тема: Речення. Основні ознаки речення. Розповідні речення

Мета: формувати  в учнів  поняття  про  речення я к одиницю мовлення,  що  виражає закінчену думку;  розвивати  вміння  розрізняти  на  слух завершене  і  незавершене  речення; виховувати доброзичливе ставлення до природи.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II  ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

  Сьогодні ми помандруємо казковою країною «Речення», де пригадаємо, з  чого  складається  речення,  навчимося  правильно  складати  і  записувати  речення.  А допомагати  нам  буде  веселий  герой.  Відгадайте  загадку    і  дізнаєтесь, хто він.

  Я — клубочок не простий.

Я — клубочок чарівний.

Я тобі допоможу

І дорогу покажу.

Я від діда утік,

І від баби утік.

Ти тепер за мною йди

І знання собі знайди. (Колобок)

Каліграфічна хвилинка

  На кого схожий Колобок? (На сонечко.)

  На яку букву починається слово сонечко?

  Сьогодні ми повторимо написання букви «ес».

С ссосві ос схо

  Запишіть каліграфічно речення.

Сонце світить, та не гріє.

  Коли так кажуть? Поясніть.

IІІ.  ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Кращий знавець мови»

  Колобок  пропонує вам  зіграти  в гру.  Хто першим  правильну відповідь дав, той фішку отримав. Хто назбирає більше фішок, той і переможець.

  З чого складається текст?   речень.)

  Як відокремлюються речення в усному мовленні? (Паузою)

— А в писемному? (Розділовими знаками.)

  З чого складається речення? (Зі слів.)

  Як пишуться слова в реченні? (Окремо)

  З якої букви пишеться перше слово в реченні?

  Що ставимо в кінці речення?

Оголошення переможця.

2.  Інтонування речень Вправа 1 ст.129

        -      Прочитайте  виразно  текст.  Кінець  кожного  речення  позначайте  зниженням голосу і паузою.

  •   Скільки речень у цьому тексті?
  • Як гадаєте, чому ведмедик не закінчував свої думки?
  •   Про що розповідається в тексті?
  •   Доповніть слова Вінні - Пуха, щоб утворилися речення. Спишіть текст.

3.  Словникова робота

Правопис назв днів тижня Понеділок, вівторок,середа, четвер, п’ятниця, субота,неділя (  за вправою на ст..130)

 Колективна  складання розповіді про гусінь з використанням назв днів тижня.

4.  Створення проблемної ситуації ( Ми прийшли до школи.       Книги ,школа,учні колобок.)

  Прочитайте кожну групу слів.

  Зіставте ці дві групи слів.

  Яка з них виражає закінчену думку, а яка — ні?

  Отже,  що  можна  сказати  про  речення?  (Речення  виражає  закінчену думку.)

5.  Ознайомлення з правилом (ст..131)

6.  Бесіда про допомогу пташкам узимку

  Яких птахів можна побачити взимку в місті?

  Як ви гадаєте, чи легко пережити пташкам морози взимку?

  Як діти і дорослі можуть допомогти пернатим друзям?

7.  Фізкультхвилинка

ІV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Гра «Розсипанка»

  Біжить Колобок далі. А назустріч йому — Вовк. Слова розсипав!

  Складіть речення із розсипаних слів,

ліс зима У прийшла.   одягли шуби Дерева білі.    співу Не пташок чути.

3.  Поетична хвилинка

  Прочитайте вірш Катерини Перелісної (ст..132)  Скільки речень у цьому вірші?

  Поясніть, чому автор радіє роботі вітру?

Самостійна робота

  Спишіть останнє речення.

  Поділіть на склади для переносу слова   Вітерець , яблук

Перевірка виконаних робіт.

V.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

  Як називається країна, якою ми сьогодні мандрували?

  З чого складаються речення?

  Що є головною ознакою речення?

  Якщо вам було цікаво мандрувати,  намалюйте Колобка,  який посміхається.

  Якщо вам було складно, намалюйте Колобка, який сумує.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ст..132, Скласти 3 речення про весну.,правило переказувати ст..132

 

docx
Додано
27 лютого 2019
Переглядів
1414
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку