Фразеологізми в мовленні людини і в літературних творах Мій емоційний світ 5 клас
Номер слайду 2
Епіграф Щастя на боці тих, хто вміє радіти. Арістотель
Номер слайду 3
Слово дня Одчайдух – дуже хоробра, смілива людина. Вона [«маленька господиня»] хотіла б побачити, як Нора і Юра з'їжджають з гори. Адже про це в домівці чуда оповідають.. Ми справді вибралися нишком обидві, щоб підглянути тих одчайдухів (Ірина Вільде). Оздоба – те, що оздоблює кого-, що-небудь; прикраса. Одведена для неї кімната була прибрана з комфортом.. Вигідні й зручні меблі, раціональні і з смаком дібрані оздоби на стінах (Юрій Смолич).
Номер слайду 4
Пригадай!
Номер слайду 5
Мовне спостереження
Номер слайду 6
Шукаємо відповіді на запитання: Для чого використовують фразеологізми в мовленні? 2. Яким стане мовлення без фразеологізмів? 3. Що треба зробити, щоб засвоїти якнайбільше фразеологізмів?
Номер слайду 7
Яку роль відіграють фразеологізми в нашому мовленні? З якою метою їх може використовувати людина?
Номер слайду 8
Зарядка для очей
Номер слайду 9
Робота з підручником Дій! Одчайдух (відчайдух) – про дуже хоробру, сміливу людину. = не розуміти чогось
Номер слайду 10
Робота з підручником Дій! Виберіть із довідки фразеологізми, що відповідають поданому тлумаченню. Складіть речення з двома фразеологізмами. 1. Дуже точно. 2. Невідомо, здійсниться щось, чи ні. 3. Ледарювати, нічим не займатися, нічого не робити. 4 Відвертати чиюсь увагу розмовами; заморочувати. 5. Виконувати примітивну, брудну роботу. 6. Бути постійно заклопотаним; мати багато роботи, турбот. 7. Поводитися необережно, здійснювати що-небудь небезпечне. Довідка: вилами по воді писано; крутитися як білка в колесі; баки забивати; як в аптеці; байдики бити; бикам (волам) хвости крутити; гратися (грати, бавитися) з вогнем.
Номер слайду 11
Склади й запиши два речення з різними фразеологізмами. так, щоб став зрозумілий їхній зміст. Це не повинно бути пряме пояснення. Наприклад: Ще вилами по воді писано чи віддадуть мене батьки в секцію легкої атлетики, бо хочуть, щоб я займалася музикою.
Номер слайду 12
Перевір себе! Дуже точно – як в аптеці. Невідомо, здійсниться щось, чи ні – вилами по воді писано. Ледарювати, нічим не займатися, нічого не робити – байдики бити. Відвертати чиюсь увагу розмовами; заморочувати – баки забивати. Виконувати примітивну, брудну роботу – бикам (волам) хвости крутити. Бути постійно заклопотаним, мати багато роботи, турбот – крутитися як білка в колесі. Поводитися необережно, здійснювати що-небудь небезпечне – гратися з вогнем.
Номер слайду 13
Зарядка для очей
Номер слайду 14
Закріплюємо нові знання Дій!
Номер слайду 15
Сьогодні на уроці Дізнався… Навчився… Потренувався… Запам`ятав…