УРОК УКРАЇНСЬКОЇ В 4 КЛАСІ
( підручник для 4 класу закладів загальної середньої освіти,
автори: М. Чабайовська, Н. Омельченко, С. Кожушко)
Тема. Роль прислівників у мовленні
Мета. Продовжувати знайомити учнів з особливостями прислівників, їх роллю в мовленні; збагачувати лексичний словник учнів; вчити вільно і швидко мислити. Розвивати логічне, орфографічне, лінгвістичне, образне мислення, різні види пам'яті. Виховувати розуміння значення знань з української мови як гаранта грамотності, певного рівня розвитку, який ціниться і є виправданим.
Обладнання: комп'ютер, проектор, проектна дошка, наочний та дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Сьогодні будемо спостерігати,
Робити висновки і працювати.
Запрошує всіх на урок
Турботливий дзвінок
ОЧІКУВАННЯ
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Продовж речення….
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Вправа 3, с.78.
Як?- легко, красиво, високо, гаряче; де? – навколо.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Як часто вам доводиться використовувати прислівники у мовленні?
- Чи завжди ви робили це правильно?
- Як ви думаєте, чи потрібне таке вміння у життєвих ситуаціях ?
ІV. Актуалізація опорних знань
Гра «Всезнайки»
Весна – щовесни;
День – щодня;
Дух – щодуху;
Мить – щомиті;
Тиждень – щотижня;
Неділя – щонеділі.
V. Повідомлення теми уроку
Проблемна ситуація
Послухайте два речення. Скажіть, де краще описуються події?
Вранці потрібно робити зарядку.
а) Вимогливий, зелене, шкодить, пильні.
б) Далеко, швидкі, далекий, швидко.
в) Зелено, шкідливо, пильно, далеко.
Робота з підручником. С.80 завдання 2.
- Прочитайте вірш Лесі Лужецької
- Про що в ньому розповідається?
- Чи піднявся у вас настрій, коли ви його читали, що уявляли?
- Випишіть прислівники з вірша, доберіть до них синоніми з довідки.
Ласкаво – люб’язно;
Величаво – урочисто;
Дивно – дивовижно;
Тихо - спокійно;
Мрійно – фантастично.
VІ. Узагальнення і систематизація знань
Одразу - негайно, зараз, моментально, прожогом.
Навколо – навкруг, навкіл, кругом, довкола.
Робота в парах, завдання 4 (усно).
- Прочитайте фразеологізми. Поясніть, що означають ці вислови один одному.
- Доберіть до фразеологізмів синоніми із довідки.
Хвилинка здоров’я
Фізкультхвилинка
Твердження |
Так |
Ні |
Прислівник завжди виражає тільки ознаку дії. |
|
|
У реченні прислівник виступає обставиною. |
|
|
(Де?) на дереві, на уроці – це прислівники. |
|
|
Самооцінювання «Чарівне дерево».
VІІ. Домашнє завдання
Складіть 4 речення з прислівниками вправи 2.
VІІІ. Підсумок уроку
- Сьогодні на уроці ви гарно працювали.
- Чи справдились ваші очікування?
- Чи брали ви активну участь у роботі групи?
- Чи надавали підтримку іншим учням?