Мета:удосконалювати навички літературної вимови і написання слів з апострофом
розвивати вміння складати речення. Виховувати працьовитість, бажання вчитись.
Зеленюк І.Ю.,
вчитель-методист
Маріупольської ЗОШ № 41
Донецької обл.
Урок української мови
ТЕМА. Апостроф. Написання слів з апострофом.
МЕТА: удосконалювати навички літературної вимови і написання слів з апострофом
розвивати вміння складати речення. Виховувати працьовитість, бажання вчитись.
Обладнання: слайд « Чарівне коло», перфокарти, таблиця з правилом написання апострофа.
Хід уроку
I.Повідомлення теми уроку.
II.Актуалізація опорних знань
1.Краснопис букв з укр.. мови
Іі Ее Її Єє Йй
2.Орфографічна хвилинка
-Допишіть і поясніть правило написання цих слів
Молодец…, зна…я, зна…мий, пол….вий, степ…, мадал…, б…ола, взу…я, хлопец…, ніч…, …роно.
3. Перевірка домашнього завдання
а)1 ряд – випишіть на дошку слова, які ви написали, розкриваючи дужки.
Поясніть їх написання.
б) по таблиці на дошці розкажіть правило написання апострофа
б’ють ім’я
п’ять торф’яний
в’є пір’їна
Прочитайте слова, правильно вимовляючи звук перед апострофом.
III.Закріплення знань про написання слів с апострофом.
1.Робота над загадками.
І ніхто йому, одначе,
Не сказав хоч раз «Пробач»
Бо на те і є він … (м’яч)
Не перекине і найсильніша людина. (пір´іна)
Його частіше за мене. (ім’я)
Я й сестра Даринка.
А в гаю тім тьох та тьох,
Та іще ж так дзвінко…
Що за співанки? Чиї?
То співають… (солов’ї)
2.Пояснювальний диктант
СОЛОВ’Ї ЗИМУЮТЬ В АФРИЦІ, АЛЕ ТАМ ВОНИ ГНІЗД НЕ В’ЮТЬ.
3.Робота над скоромовкою (підручник, вправа 133)
4.Фізкультхвилинка
Раз – підняти руки в гору,
Два – нагнутися додолу,
Не згинайте діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
Три – чотири – прямо стати,
Будем знову починати:
1,2 – усі пірнають,
3,4 – виринають,
5,6 – на воді кріпнуть крильця молоді,
7,8 – що є сили всі до берега поплили,
9,10 – розгорнулись, обсушились, потяглись,
До роботи знов взялись.
1.Самостійна робота
гороб ята пор ядок
солов іний пам ячник
бур яки Прокоф єв
кам яний р сний
В ЯТЬ СІМ ЯТЬ
Б ЯЧ М ЯЗ
М ЮТЬ В Я
П ЯТНИЦЯ ПАМ ЯКИЙ
2.Перевірка
, |
- |
, |
, |
- |
, |
, |
- |
1 ряд перевіряють один у одного
2 ряд – за таблицею на дошці
3.Мовна гра: назвіть слова з ребусів
V.Рефлексія
VI.Додому: впр.134, правило