Українська мова.Навчання грамоти.
Тема.Звук(ґ),позначення його буквою «ґе».Звуковий аналіз слів.Читання складів,слів.Скоромовки.Виразне читання віршів
Мета.Формувати поняття «звук» та »буква»,навичку правильної вимови.
Розвивати уяву,увагу,пам’ять,мислення та мовлення.
Формувати мовленнєву,комунікативну компетентність.
Обладнання.Предметні малюнки (гава,ганок,ґедзь,дзиґа,ґудзик),
зображеннябукви ґ ,картки з частинами скоромовок,символічне зображенняґудзиків жовтого і синього кольору,картки зі словами(ґедзь,ґуля),Тематичний тлумачний словник.
Хід уроку.
1.Організаційний момент.Привітання.
2.Мовна розминка.
-Зарядка для органів мовлення.(Проводить учень,який відгадав загадку.)
Загадка
Я за формою кругленький. Мене можна загубити
І великий,і маленький. Та знайти і знов пришити.
За одежу я тримаюсь, Є у кожного я з вас.
ЇЇ міцно застібаю. Відгадайте,настав час.(Ґудзик)
-Чарівний ланцюжок скоромовок.
3.Ознайомлення.
-Бесіда.-Вимовимо разом звук (ґ).Який він?(Приголосний,твердий).
-Гра «Впіймай звук».Якщо у слові є звук (ґ),ловимо його долоньками.
Слова:ґрунт,аґрус,ґедзь,іграшка,ґуля,гуси, ґанок,гра,гриби, ґазда.
-Стіна слів (робота з Тлумачнимсловником): ґазда,аґрус, ґалаган, ґердан, ґедзь.
-Вивчення нової скоромовки.Гава ґречно ґаздувала.
Гоґель-моґель готувала.
Ґедзь наївся-просто жах-
Ґудзик тріснув на штанцях!
-Фізична розминка.Читання скоромовки у ритмі репа.
4.Усвідомлення.Поділ класу на команди за допомогою жовтих і синіх ґудзиків.
Завдання для команд.
*Доведіть,що: -«ґе» - це буква, -(ґ) – це звук
*Складіть звукову схему слів : - аґрус, - ганок
*Прочитати з Букваря вірш: - за Галиною Лимар (9),
- за Варварою Гринько (9)
(Читання віршів парами та ланцюжком учасниками команд.)
*Пластичний етюд за сюжетом скоромовки показати від кожної команди.
*Підведення підсумків гри.
5.Рефлексія. - Який звук розглядали?
- Якою буквою позначається?
- Проказати нову скоромовку.
- Назвати слова з Тлумачного словника.