Тема. Закріплення й узагальнення вивченого про частини мови.
Мета: закріпити в учнів поняття про частини мови, про їх роль у мовленні;
вчити використовувати набуті вміння знаходити вивчені частини мови в тексті, правильно вживати їх у мовленні;
розвивати зв'язне мовлення, каліграфічні навички;
виховувати любов до природи, охайність, культуру письма.
Обладнання: слайдопрезентація, куб, картки із завданнями.
Тип уроку: узагальнення знань.
Хід уроку
І.Організація класу.
1 Привітання до уроку :
-Продзвенів дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимемо старанно,
щоб урок пройшов немарно.
2. Очікування від уроку.
-Що ви очікуєте від уроку?
( урок буде цікавим, багато встигнемо, , буде робота в групах, в парах та інш.)
( уважними, старанними, швидко працювати, активними, дружними).
ІІ. Мотивація діяльності. Проблемне питання.
-Хто про себе так говорить?
Знаю, ждуть мене усюди, виглядають із вікна.
Я приношу радість людям …
Я мандрую лугами і лісами, встеляю землю килимами.
Заквітчаю рідну землю, щоб усім було весело.
Я теплом людей зігрію і здоров 'я всім навію.
ІІІ. Формування задуму уроку.
Ми поспілкуємося на тему « Весна». Давайте покличемо Весну.
(під музику заходить дівчинка у костюмі Весни, роздає квіточки).
( відповідь Весни : відповідає віршиком)
-Принесла я вам, діточки,весняні квіточки,
Бо весна я чарівниця, неначе справжня цариця,
Наказ свій я послала, щоб краса вставала:
І проліски, і травка, і зелена муравка.
( Із квіточок складаємо букет)
ІV. Визначення теми і мети уроку. Оголошення їх.
V. Систематизація і узагальнення вивченого про частини мови.
1. Каліграфічна розминка. Слайд 2
- Прочитати: бе ер ре ез зе ен нь Березень
Списати по памяті: Березень-перший місяць весни.
2. Бесіда про частини мови. Слайд 3
- Які частини мови ми знаємо?
3. Скласти мозаїку. Частини мови, питання до кожної частини мови. Слайд 4.
( на дошці розміщують схему)
Іменник прикметник дієслово числівник
Хто? що? який? яка? Що робить? Скільки?
яке? які? Що роблять? Котрий?
4. Знайти іменники . Показати цеглинку певного кольору. Слайд 5.
5. «Аукціон слів». Виписати з тексту іменники. Слайд 6.
6. Знайти прикметники. Показати цеглинку певного кольору. Слайд 7
7. Поширити речення прикметниками. «Хвилинка фантазії». Робота в групі. Слайд 8.
8. Знайти дієслова. Показати цеглинку певного кольору. Слайд 9.
9. Вставити дієслова у вірш Т.Г.Шевченка. «Знайти слово» . Слайд 10.
10. Творча робота «Розумний куб». Питання на тему «Весна» Слайд 11.
11.Робота з числівниками . Знайти числівники у віршах. Слайд 12.
12. Знайти числівники за кольором цеглинки. Слайд 13
11. Сенкан. Творча робота. Слайд14
Діти вибирають слова: сонце, вітер, травичка, весна , квіти та інш.
VІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.
«Незакінчене речення…»Слайд 15
( діти складають у вигляді ромашки)
1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11
12 13
14 15