Мета:розширити знання учнів про види речень за метою висловлювання; вчити правильно ставити розділові знаки в кінці речення; формувати навички правильного інтонування речень; розвивати вміння аналізувати, співставляти; виховувати любов до мови.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
______________
Тема: Види речень за метою висловлювання
Мета: розширити знання учнів про види речень за метою висловлювання; вчити правильно ставити розділові знаки в кінці речення; формувати навички правильного інтонування речень; розвивати вміння аналізувати, співставляти; виховувати любов до мови.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання: підручник, зошит.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 3-м класі
Діти — просто молодці.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с.59, впр.125)
2. Самостійна робота
— Позначте кінець і початок речень. Запишіть речення.
Тихо осінь ходить гаєм ліс довкола аж горить ясен листя осипає дуб нахмурений стоїть
3. Перевірка виконаної роботи
— Прочитайте записаний текст. Кожне речення виділяйте інтонаційно.
— Що містить кожне речення? (Кожне речення містить закінчену думку.)
— Як пов’язані слова в реченні? (Слова в реченні пов’язані за змістом.)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми пригадаємо, які бувають речення за метою висловлювання. Будемо вчитися правильно писати їх та вимовляти з правильною інтонацією, а також будемо вчитися правильно ставити розділові знаки в кінці речень.
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за вправою 126 (с. 59)
3. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 60)
4. Визначення різних за метою висловлювання речень ( впр. 127)
5. Фізкультхвилинка
6. Робота за вправою 129
10. Вибіркове списування
— Спишіть питальні речення з вправи 130.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за таблицею на дошці
Типи речень за метою висловлювання |
||
Розповідне |
Питальне |
Спонукальне |
у реченні про когось або про щось розповідають |
у реченні про когось або про щось запитують |
у реченні когось спонукають до певної дії |
у кінці речення ставиться крапка |
у кінці речення ставиться знак питання |
у кінці речення ставиться крапка або знак оклику |
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Які бувають речення за метою висловлювання?
— Яке речення називають розповідним? Питальним?
— Що виражає спонукальне речення? Наведіть приклади.
— Які розділові знаки ставимо в кін ці розповідного, питального, спонукального речень?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 60, правило. Впр. 131