Урок української мови "Відмінювання особових займенників "

Про матеріал

Урок , проведений у 4 класі в школі з російською мовою навчання.

Мета:- ознайомити з відмінюванням займенників,

  • -вчити відмінювати особові займенники за зразком,
  • -користуватися навчальною таблицею для визначення відмінків займенників у реченні,
  • -розвивати мовлення, мислення, увагу,
  • -виховувати любов до рідної землі.
Перегляд файлу

Тема: Відмінювання особових займенників (4 клас школа з російською мовою викладання)

Мета:- ознайомити з відмінюванням займенників,

  • вчити відмінювати особові займенники за зразком,
  • користуватися навчальною таблицею для визначення відмінків займенників у реченні,
  • розвивати мовлення, мислення, увагу,
  • виховувати любов до рідної землі.

Хід уроку

 

  1. Актуалізація опорних знань
    1. Самостійна робота (підстав потрібні займенники) + індивідуальні картки слабким учням.

Сьогодні небо синє, безхмарне. Таким … буває тільки навесні. А ось весна прийшла. … вкрила землю запашними квітками. …замилувався метелик. …був веселий, бо радів весні. …раділо все живе.

Індивідуальні картки

К -1

Підкресли займенник, визнач основу.

Я кругленька, червоненька,  з хвостиком тоненьким.

На городі мене рвуть і до столу подають.

В мене ніжка одна – чобітка не маю, і хоч я без голови, шапку одягаю.

К -2

Біло-рожеві свічки навесні вдень і вночі горять на мені.

Мною поле засівають. Як же мене називають?

К -3

Дивна скринька на стіні все розказує мені.

Я без друзів не існую, поважаю їх , шаную.

  1. Зоровий диктант. (робота над прислів’ями , підкреслити займенники )

 Дерево живе, хоча з нього осипається листя.

Хай робота тебе боїться, а не ти її.

  1. Каліграфічна хвилинка

Гг ер об гр гд гб  гардероб

Скласти речення зі словом гардероб.

  1. Словникова робота : гардероб – це шафа для зберігання одягу; роздягальня; весь одяг людини.
  2. Гра «упізнай відмінок»

Стоїть біля гардероба, поклав у гардероб, лежить у гардеробі, закрив гардеробом, стоїть гардероб.

  1. Повідомлення теми і мети уроку
  2. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

3.1. Робота за таблицею (повторення правила) Вправа 314 с. 110

3.2.Вибіркова вправа 315 (виписати займенник з запитанням)

Називаю (хто?) я (особовий, 1 особа однини, Н.в.)

  1. Узагальнення й закріплення отриманих знань

4.1. Робота над деформованим реченням

Очі, були, у , великі, нього, сині.

У нього були великі сині очі. (з особа однини Р.в.)

4.2 Робота в парах  на картках (Замість крапок постав  особові займенники у потрібних відмінках)

До… прийшов товариш. У … дружній клас.

          Тато купив … книжку. З … весело працювати.

Я  Старший брат пишається….             Ми Усім … подобаються рухливі

Сьогодні … похвалили. ігри.

               4.3. Творча вправа 317

          5. Підсумок уроку.

      - Що дізналися нового?

     - Що таке займенник? Назвіть займенники першої, другої, третьої особи.

     - Назвіть речення з  особовим займенником.

      6. Домашнє завдання

  С.111 впр. 318, вивчити відмінювання особових займенників

 

 

 

 

docx
Додано
1 жовтня 2018
Переглядів
4804
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку