Дата Урок Укр.мова 2 кл.
Тема. Закріплення знань про речення. Поширення речень. Складання речень за схемами (впр. 1-3, с. 145; впр. 1-3, с. 147).
Мета. Закріпити й узагальнити знання учнів про типи речень за метою висловлюваня, головні члени речення; розвивати кмітливість, фонетичний слух, пізнавальні інтереси учнів; виховувати охайність при роботі в зошиті, любов до природи.
Обладнання. Предметні малюнки, картки .
Тип уроку. Закріплення знань
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка д\з. (Робота в парах)
2.Каліграфічна хвилинка
М Мо сл во мова слово
Мово рідна, слово рідне,
Хто вас забуває,
Той у грудях не серденько,
А лиш камінь має.
(С. Воробкевич)
- Знайдіть у вірші звертання.
3. Диктант із завданням.
- Запишіть речення, підкресліть головні члени речення.
Біжить по камінцях струмок до сонця. Теплий вітер хитає тополі.
4. Повторення про типи речень за метою висловлювання.
- Які бувають речення за метою висловлювання?
- З якою метою у мовленні вживається кожен тип речення?
- Які розділові знаки ставляться в розповідних, питальних, спонукальних реченнях?
- Послухайте, що нам про себе розкажуть розділові знаки.
Діти в шапочках-масках читають вірші про розділові знаки.
Крапка. Я крапка, ледь помітна,
Та дуже я потрібна.
Переді мною голос знижуй,
А після мене вже підвищуй.
Знак оклику. Там, де бачиш ти знак оклику,
Читай піднесено, захоплено.
Знак питання. Якщо ж ти бачиш знак питання,
Не приховуй свого здивування.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Вправа 1 (с.145). (Фронтальна робота)
- Прочитайте скоромовку. Скільки в ній розповідних речень? Як назвати останнє речення? Чому?
- Спишіть перше та друге речення. Підкресліть головні слова.
2. Пальчикова гімнастика.
3. Встановлення зв’язку слів у реченні.
- Запишіть речення. За допомогою питань встановіть зв’язок слів у ньому.
Холодна осінь ходить над землею.
Осінь (що робить?) …;
ходить (де?) …;
осінь (яка?) … .
4. Встановлення зв’язку між словами в реченні. Вправа 2. (с.145)
- Прочитайте речення. Скільки слів у кожному реченні?
- Установіть зв’язок між словами в першому й другому реченнях за допомогою питань.
- Спишіть останнє речення , підкресліть слово, якого не було в попередніх реченнях.
5. Фізкультхвилинка.
6. Творча робота.Гра «Додай словечко».
- Поширте речення, по черзі додаючи до них по одному слову. Виграє той, хто повторить без помилки попереднє речення і додасть своє слово.
Зразок. Білочка стрибає.
Весела білочка стрибає.
Весела білочка прудко стрибає.
Весела білочка прудко стрибає по деревах.
В лісі весела білочка прудко стрибає по
деревах.
Завдання. Олег жував.
Песик біг.
Сонечко світило.
Посадив дід.
7. Складання речень за схемами. Вправа 3 (с.145)(Коментоване письмо)
- Зі словом весна складіть чотири речення, користуючись схемами. Кожне наступне речення поширте такими словами : прийшла, у лісок, чудова.
- Яка звукова схема відповідає підкресленому слову? (=о-о-)
8. Робота за картками. (Індивідуальна робота)
Під час уроку за необхідності
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Асоціативний кущ « Речення»
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.145, ваза