Дата Урок Укр.мова 2 кл.
Тема. Закріплення знань про речення. Встановлення зв`язку слів у реченнях за
питаннями (впр. 1-3, с. 147).
Мета. Закріпити й узагальнити знання учнів про типи речень за метою висловлюваня,
головні члени речення; розвивати кмітливість, фонетичний слух, пізнавальні
інтереси учнів; виховувати охайність при роботі в зошиті, любов до природи.
Обладнання. Предметні малюнки, картки .
Тип уроку. Закріплення знань
Перебіг уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка д\з. (Робота в парах)
2.Каліграфічна хвилинка
Урок почнемо без зупинки
З каліграфічної хвилинки.
П п П п П п пис ач оч писачок
- Що таке писачок?
Словник. Писачок — це паличка, якою розписують писанки.
-Які бувають писанки?
3.Фізкультхвилинка зорова.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.Підготовча робота (усно)
- Знайдіть основу речення (з допомогою вчителя).
Осінь - чарівниця ступає, іскриться, фарбує, малює.
Доберіть залежні слова:
Красуня (яка?)… Ступає (де?)… Іскриться (чим?)…..Фарбує (в яке?)…
Фарбує (що?)…Малює (що?)…Картини (які?)…
- Виконайте звуко-буквенний аналіз слова ОСІНЬ.
2.Робота над мовним матеріалом
- Порівняйте тексти.
• Насунула хмара. Полив дощ. Раптом визирнуло сонечко. Зазеленіла травичка. Защебетали птахи.
• Насунула дощова хмара. Полив сильний дощ. Раптом визирнуло веселе сонечко. Зазеленіла молода травичка. Дзвінко защебетали птахи.
- Чим відрізняються тексти? З якого тексту ми дізнаємося більше?
Висновок. З речень, поширених іншими словами, можна дізнатися більше, ніж з речень, складених тільки з головних слів.
3.Виконання вправи 1 (с. 147)
- Прослухайте текст. Перекажіть його.
Маленька Зоя чекає маму. Вона прислухається до завивання вітру. Зої здається, що за вікном великий страшний звір. Ось він стукає у вікно. Зоя заплющує очі.
Прийшла мама. Вона підійшла до Зої. Обняла, поцілувала.
- Тобі не страшно було, доню? — питає мама.
- Ні, не страшно! — промовляє Зоя.
Вона підходить до вікна. Вітер не виє. Він тихо шумить. За Василем Сухомлинським
- Кого чекала маленька Зоя? До чого прислухалася дівчинка?
- З ким Зоя порівнює завивання вітру? Хто заспокоїв Зою?
- Доберіть з тексту слово, близьке за значенням до слова виє. (Шумить)
4.Самостійна робота
- Спишіть речення останнього абзацу вправи 1. Підкресліть головні слова.
- Запишіть парами слова, зв'язані між собою.
5.Виконання вправи 2 (с. 147)
- Установіть зв'язок слів у виділених реченнях вправи
1. Зразок виконання
(Хто?) мама; мама (що зробила?) прийшла.
(Хто?) вона; вона (що зробила?) підійшла; підійшла (до кого?) до Зої. (Хто?) Зоя; Зоя (що робить?) чекає; чекає (кого?) маму; Зоя (яка?) ма¬ленька.
6. Фізкультхвилинка.
7. Творча робота.Гра «Додай словечко».
- Поширте речення, по черзі додаючи до них по одному слову. Виграє той, хто повторить без помилки попереднє речення і додасть своє слово.
Завдання. Олег жував. Песик біг. Сонечко світило. Посадив дід.
8.Запис під диктування з коментуванням
- Запишіть речення під диктування.
- Поясніть, які це речення за метою висловлювання та інтонацією.
Осіннє листя тихо падає. (Розповідне, неокличне)
Коли знову пригріє сонечко? (Питальне, неокличне)
Яка ж гарна весна! (Розповідне, окличне)
Бережіть книгу – джерело знань! (Спонукальне, окличне)
9. Вправа 3 (с. 147) Прочитайте виразно текст.
Катрусі здається, що писанку, шкрябанку, крапанку придумала весна. Ні!
Писанки пишуть писачками*. Шкрябанки вишкрябують по фарбованому. Крапанки обкапують воском. Мальованки малюють пензликом. А крашанки — то ж просто пофарбовані яйця.
- Щоб ви знали, писанкарство — найславніше мистецтво! — каже тато. — Своє ткацтво й гончарство мають інші народи. Такі розмаїті писанки є тільки в Україні.
Вибіркове списування
- Спишіть другий абзац. Підкресліть головні слова.
10. Робота за картками. (Індивідуальна робота)
Під час уроку за необхідності
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Асоціативний кущ « Речення»
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Списати виділені речення (вправа 3, с. 147).
Пояснити написання слова з великої букви.