Урок українського читання в 2 класі. Тема. Використовуємо у мовленні слова в прямому і переносному значенні. А. Костецький «Веселий сніг»

Про матеріал
Урок українського читання в 2 класі. Тема. Використовуємо у мовленні слова в прямому і переносному значенні. А. Костецький «Веселий сніг» за підручником Л. Тимченко та І. Цепової
Перегляд файлу

Урок українського читання в 2 класі № 62

 

Тема. Використовуємо у мовленні слова в прямому і переносному значенні. А. Костецький «Веселий сніг»

 

Мета: ознайомити учнів з випадками, коли можна використовувати слова та словосполучення у прямому і переносному значенні, щоб вони могли їх використовувати і влучно вживати у власному мовленні; збагачувати мовлення учнів, розвивати читацькі навички у різних техніках; виховувати любов і повагу до рідної мови.

 

Обладнання: ноутбук, роздавальні картки

 

Хід уроку

 

І. Організація класу до уроку

Психологічна настанова.

Вчителька зайшла до класу,

Всі приготувались вчасно?

Добрий день кажу я вам!

Зупиніть швиденько гам!

Зайві речі прибираймо,

І за парти всі сідаймо.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Фронтальне опитування. Прийом «Відкритий мікрофон»
  • Яке значення можуть мати слова?
  • Яким є перше значення багатозначного слова?
  • Яким є всі інші значення?
  1. Робота за картками (роздавальний матеріал 1, 2).

C:\Users\Alla\Documents\IMG_20220123_0002.jpg

Роздавальний матеріал 1

 

C:\Users\Alla\Documents\IMG_20220123_0003.jpg

Роздавальний матеріал 2

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Навіщо людина вживає слова та словосполучення у переносному значенні?
  • Чи збагачують вони нашу мову?
  • Коли ми можемо їх використовувати в мовленні?
  • Сьогодні на уроці ми ознайомимося ще з кількома такими словами, щоб ви могли їх використовувати і влучно вживати у власному мовленні.

 

ІV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.

  1. Вправа 6, с.  16.
  • Відгадайте загадку.

Як цей білий цукор зветься,

Що узимку з хмар трясеться? (Сніг).

  • Вірш, який ми сьогодні читатимемо, саме про сніг.
  • Прочитайте його назву.
  • Як ви розумієте значення слів «Веселий сніг»?

Запис на дошці 1.

C:\Users\Alla\Documents\IMG_20220123_0001.jpg

  • Підготуйтеся до виразного читання вірша Анатолія Костецького: знайдіть місця пауз, визначте ключові слова. Прочитайте вірш.
  • Які слова автор вжив у переносному значенні?
  • Для чого йому це знадобилося? Поясніть свою думку.

 

  1. Читання вірша в різних техніках (буксиром, прами «ланцюжком», «Вовк-Заєць», пошепки).

 

  1. Фізкультхвилинка.

 

  1. Робота за картками (роздавальний матеріал 3, 4)

C:\Users\Alla\Documents\IMG_20220123_0004.jpg

Роздавальний матеріал 3

C:\Users\Alla\Documents\IMG_20220123_0005.jpg

Роздавальний матеріал 4


 

  • Утворіть правильний ланцюжок (запис на дошці 2)

C:\Users\Alla\Documents\IMG_20220123_0001.jpg

 

V. Підсумок уроку. Рефлексія

Технологія «Мікрофон»

  • Сьогодні на уроці я дізнався…
  • Мені сподобалося…
  • Цікавим було…

Домашнє завдання.

Читати вірші виразно.

docx
Додано
27 січня 2022
Переглядів
465
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку