Урок " Уважність - перший крок до успіху"

Про матеріал
Урок побудовано за зошитом - підручником науково - педагогічного проєкту "Інтелект України" ( Автори І.В. Гавриш та С.О. Доценко.) Учні ознайомляться із складовою успіху - уважністю; будуть вчитися аналізувати, узагальнювати інформацію, використовувати набуті знання у житті; розвивати уяву, творчість, мислення, віру в свої сили; прагнення виховувати якості, необхідні для досягнення успіху: працьовитість, допитливість, уважність, організованість.
Перегляд файлу

Урок ЯПС

Тема: Уважність — перший крок до успіху

Мета: Ознайомити  учнів   із  складовою  успіху - уважністю; навчати аналізувати, уза­гальнювати інформацію, використовувати набуті знання у житті; розвивати уяву, творчість, мислення, віру в свої сили; виховувати якості, необхідні для досягнення успіху: працьовитість, допитливість, уважність, організованість.

Обладнання: роздатковий матеріал, аудіо та відео супровід, підручник, зошит для творчих завдань.

Тип уроку : урок - дослідження

 

                                     Хід уроку

І. Організація класу

Ми починаємо урок,

     а на уроці ми будемо

Не просто слухати, а чути.

     Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

     Дружно і плідно працювати.

 

 ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку

Давайте пригадаємо, що допомагає учням бути успішними у школі.

Складіть слово із розсипаних букв ( уважність)

Сьогодні ми спробуємо зрозуміти, чому люди кажуть, що уважність – перший крок до успіху

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Робота над правилом успішних учнів

Успішно навчаються ті учні, які уважно слухають учителя.

 Прочитайте правило, прискорюючи темп. Поясніть, як ви розумієте  вислів «уважно слухають учителя»

2.Вправа «Фотоапарат».

Увага — це зосередженість на предметі, явищі або дії.

Упродовж хвилини зосереджено розглядай зображення фотоапарата. Не відволікайся ні на мить!

Завдання на розвиток уваги

а)Який вираз обличчя має фотоапарат?

   Якого кольору воно?

   Скільки пальчиків підняв фотоапарат?»

б)Полічи всі цифри, що позначають число 3, закреслюючи їх, і всі знаки віднімання, обводячи їх.

 

<   3   1   3   –   1   –   1   3   <               Результати лічби

 

>   3   +   6   –   –   <   7   –  =                 3                       –    

 

в)Уважно переглянь фрагмент мультфільму й відтвори з пам’яті почуте.

Прочитай і відтвори з пам’яті вислів Розумниці. Поясни, чому дівчинці подобається читати.

Читання — моє улюблене заняття.

Фізкультхвилинка. Пісня « Шлях до успіху»

3.Вправи на розвиток пам’яті.

     -      До нас на урок завітав Запам’ятайлик.

 Він просить нас переглянути презентацію та намалювати піктограми до слів.

Харитон, диня, лисиця, електрика, дятел, Ольга

-         Ще Запам’ятайлик хоче, щоб ви уважно переглянули презентацію та намалювали побачене.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-         Робота в групах

Тепер Запам’ятайлик хоче перевірити, чи вмієте ви працювати в команді.

Перегляньте презентацію та відтворіть приклади на додавання

і віднімання в межах 10.

Хвилинка релаксації під музику

4.  Хлопчик Читайлик приніс нам на урок також цікаві завдання

а) Гра «Будівельники»

                                                             уважно

                                                   

 Читати текст потрібно

                                                            швидко

 

                                                           повільно

б) Вправа «Фотоапарат»

Щоб бути успішним / успішною, необхідно навчитися читати уважно та швидко.

в)  Цікавинка від Еврики.

Уважно читай текст разом з диктором, використовуючи прийом стеження. Підкреслюй слова, які диктор читає неправильно, уголос виправляючи його помилки.

Визнач, що спричинило дивну поведінку Ісаака Ньютона:

А неуважність;

Б поганий зір;

В поквапливість.

г) Хвилинка Читайлика. Виконай вправу на швидкість читання.

Читання казки Ганса Крістіана Андерсена

5.Вправи для покращення зору.

6.Ігрова сторінка.

Розгадай ребуси в зошиті для творчих завдань.

V. Узагальнення й систематизація знань 

1, Робота в парах

  • Доберіть слова близькі за значенням до слова успіх. (Удача, перемога, досягнення)
  • Доберіть  слова протилежні за значенням до слова успіх. (Поразка, невдача, програш)

2. Робота в групах

  • Позначте лише ті поради для учня, що допоможуть досягти успіху в на­вчанні.

Поради

      Завжди уважно слухай учителя.

      Намагайся самостійно виконувати всі завдання.

       Якомога частіше грай у комп'ютер.

       Відкладай на потім справи, які не хочеш робити.

       Читай якомога більше книжок.

        Намагайся бути організованим і наполегливим.

        Не бійся мріяти.

        Будь готовий прийняти допомогу і допомогти іншим.

        Не бійся помилок і вчися на них.

    Відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.

 

VI. Підсумок уроку

Яку тему ми досліджували на уроці? Якими б словами можна доповнити слово уважність?

( зосередженість, старанність, радість, організованість, працьовитість, дисциплінованість, наполегливість )

Чи був для вас корисним урок? Чим саме?

Оцініть засвоєння нового матеріалу з допомогою лего

Я вам дякую за урок. Будьте завжди працьовитими, організованими, охайними, відповідальними, старанними, наполегливими, рішучими. І тоді ви обов’язково здолаєте свою вершину успіху!

Давайте заспіваємо «Пісню про дружбу»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
20 листопада 2023
Переглядів
164
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку