Повторити, узагальнити, закріпити й оцінити знання, набуті учнями впродовж вивчення теми; розвивати їхні вміння та навички, сформовані на попередніх уроках; виховний аспект уроку реалізується в результаті осмислення розглянутих подій історії України та формування позитивного емоційно-особистісного ставлення до них; спонукати учнів до подальшого поглиблення своїх знань.
Урок узагальнення
Розвиток мистецтва в 1917-1920 рр. Релігійне життя.
Українська СРР у умовах нової економічної політики (1921-1928)
Мета: повторити, узагальнити, закріпити й оцінити знання, набуті учнями впродовж вивчення теми; розвивати їхні вміння та навички, сформовані на попередніх уроках; виховний аспект уроку реалізується в результаті осмислення розглянутих подій історії України та формування позитивного емоційно-особистісного ставлення до них; спонукати учнів до подальшого поглиблення своїх знань.
Тип уроку: повторювально-узагальнюючий із перевіркою набутих учнями знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Узагальнення знань
Завдання
Початковий рівень
1. Термін “автокефальна” означає:
А) самоврядування певної частини держави;
Б) необмежена самодержавна влада;
В) антидемократична система влади, що поєднується з особистою диктатурою;
Г) повне самоврядування церкви, її незалежність.
2. Який театр не діяв в Києві в 1920 р.:
А) Державний драматичний; В) Молодий;
Б) Державний народний; Г) Театр імені Івана Франка.
3. В якому році в Києві відкрився театр імені Т.Г.Шевченка:
А) березні 1919 року; В) лютий 1918 року;
Б) січні 1920 року; Г) листопад 1917 року.
4. Яка подія відбулася в січні 1924 р.?
А) ІХ Всеукраїнський з’їзд рад;
Б) звільнення Х. Раковського з посади голови РНК УСРР;
В) ІІ з’їзд рад затвердив І Конституцію СРСР;
Г) утворення СРСР.
5. Коли було утворено СРСР?
А) 30 грудня 1922 р. В) 29 лютого 1922 р.
Б) 30 січня 1920 р. Г) 30 вересня 1921 р.
6. З якого по який період діяла політика «Українізція» (коренізація)
А)1921-1936 б)1921 – 1928 в)1921 - 1938
Середній рівень
7. Встановіть відповідність визначень та термінів:
А) Загальна назва художніх авангардистських досягнень 1910 - початку 1920-х рр., характерна відмова від традиційної граматики, право поета на свою орфографію, словотворчість. Швидкість. Ритм. Свої картини присвячували поїзду, автомобілю, літакам… |
|
1. символізм |
Б) Один з великих напрямів в мистецтві (в літературі, музиці, живописі), який виник у Франції в 1870-80 рр. Використовували символіку, таємничість, загадковість, недомовленість. |
|
2. неореалізм |
В) Стильова течія в українській літературі початку ХХ століття, яка розвинулась з класичного реалізму. Визначала свій концептуальний принцип між документальною достовірністю, філософсько-аналітичним зображенням дійсності та ліричної стихії. |
|
3.конструктивізм |
Г) Стиль в образотворчому мистецтві, архітектурі, декоративно-прикладному мистецтві. Художники Модерну прагнули до міцності, ясної конструктивної основи композиції в архітектурі і декоративному мистецтві. |
|
4. футуризм |
8. Встановіть відповідність між авторами української літератури та їх творами:
А) П.Тичина 1. «Удари молота і серця»
Б) В.Сосюра 2. «Сонячні кларнети»
В) В.Еллан-Блакитний 3. «Моя кобза»
Г) Т.Чупринка 4. «Червона зима»
Д) М.Зеров 5. «Рік Вернигори»
Достатній рівень
9. Встановіть відповідність між галузями культури та організаціями, які до них відносяться:
А) Література 1. “Просвіти”
Б) Театр 2. “Асоціація панфутуристів”
В) Музика 3. “Український національний театр”
Г) Освіта 4. “Думка”
10. Виберіть держави, що найпершими ввійшли до складу СРСР:
А) Білорусія Г) Росія
Б) Польща Д) Україна
В) Литва Е) країни Закавказзя
Високий рівень
11. Які заходи дали такий розвиток економіки в Україні, назвіть характерні ознаки цієї політики.
Джерело: О.Бойко «Історія України»
«Тільки у 1928-1929 рр. в Україні вироблено електроенергії на 138% більше ніж 1913 р., кам’яного вугілля – на 119,3%, сталі – на 117%. Поступово виходило з кризи і сільське господарство республіки, яке за обсягом валової продукції вже 1927—1928 pp. дещо перевищило рівень виробництва 1913 р. Водночас сільське господарство помітно відставало від промисловості. Якщо 1927—1928 pp. порівняно з попереднім роком обсяг промислової продукції зріс на 19,5%, то сільськогосподарської — лише на 6%»
12. Яких сфер діяльності людини, стосувалася політика «українізація», до яких наслідків вона призвела? Назвіть імена діячів які мали відношення до цієї політики.