Урок узагальнення "Трикутники, рівність трикутників "

Про матеріал
Тема. Трикутники, рівність трикутників Мета:  повторити, систематизувати і узагальнити знання учнів про зміст основних понять теми «Трикутники» (озна¬чення трикутника і його елементів, види трикутників, сума кутів трикутника, ознаки рівності трикутників);  розвивати вміння застосовувати набуті в ході вивчення теми знання для розв'язування задач, передбачених програмою з математики;  виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці. Тип уроку: повторення, узагальнення і систематизація знань і вмінь. Обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя; картки з індивідуальним завданням
Перегляд файлу

Дата:                                      Клас:  7                                  Предмет:геометрія

Тема. Трикутники, рівність трикутників

Мета:

  • повторити, систематизувати і узагальнити знання учнів про зміст основних понять теми «Трикутники» (озна­чення трикутника і його елементів, види трикутників, сума кутів трикутника, ознаки рівності трикутників);
  • розвивати вміння застосовувати набуті в ході вивчення теми знання для розв'язування задач, передбачених програмою з математики;
  • виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці.

Тип уроку: повторення, узагальнення і систематизація знань і вмінь.

Обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя; картки з індивідуальним завданням

Хід уроку

 

І. Організаційний етап

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання   

Взаємоперевірка домашнього завдання за зразком (зразки виконаних вправ заздалегідь приготовані у вигляді роздаткового матеріалу — ксерокопії розв'язаних задач).

 

III. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

Основна дидактична мета уроку цілком логічно випливає з усвідомлення місця уроку в темі (урок перед контрольною ро­ботою), тому учні навіть самі зможуть сформулювати завдання для досягнення мети.

Вчитель корегує та конкретизує завдання.

 

IV. Повторення, систематизація і узагальнення знань учнів   

На цьому етапі вчитель має організувати роботу учнів за наведеним нижче планом.

  1. Робота  з  таблицею

 

C:\Users\1\Desktop\сайт\trikutniki-oznaki_rivnosti_trikutnikiv.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Повторення, систематизація і узагальнення вмінь учнів  

Робота в групах проводиться за таким планом:

Початковий рівень

Задача 1

Один з кутів трикутника дорівнює 60°, другий – на 20° більший. Визначте градусну міру третього кута.

Задача 2

АВС = МSТ. В = 75°, С = 45°, М= 60°. Знайдіть невідомі кути трикутників.

Задача 3

 Відрізки МТ і КС перетинаються в точці О. КО = ОС, МО = ОТ, МК = 25см.Знайдіть ТС.

Задача 4

Знайдіть периметр ТОМ, якщо ТОМ =АВС, АВ = 17см, ВС = 15см, АС = 16см.

Достатній рівень

Задача 5

Знайдіть зовнішні кути трикутника, якщо його внутрішні кути пропорційні числам  4, 6 і 8

Високий рівень

Задача 6

У трикутнику АВС проведено медіани АК і ВЕ. Знайдіть АК, якщо ВТ = 26см,

АС = ВС.

 

VI. Підсумки уроку   

На цьому етапі уроку проводиться повторення пройденого матеріалу, під час якого учні мають усвідомити свої прогалини і визначити той матеріал, який потребує додаткового опрацю­вання.

 

VII. Домашнє завдання   

Як варіант домашнього завдання можна запропонувати учням для виконання домашню контрольну роботу.

Домашня контрольна робота

  1. Периметр трикутника дорівнює 105 см, одна з його сторін у два рази більша за іншу та на 15 см більша за третю сторону трикутника. Знайдіть сторони трикут­ника.
  2. Один із кутів трикутника на 15 градусів менший від іншого і у 5 разів більший за третій кут. Визначте вид трикутника.
  3. Відрізки АВ і СМ перетинаються в точці О, причо­му АО = МО, СО = ВО . Доведіть рівність трикутників АОС і МОВ. Знайдіть периметр трикутника АОС, якщо АС = 4 см,  СМ = 8  см.
  4. У трикутнику ABC висота ВН ділить сторону АС навпіл. Доведіть рівність кутів А і С.

 

1

 

docx
Додано
26 серпня 2019
Переглядів
3265
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку