Урок узагальнення знань з теми «Про що і про кого розповідає історія»

Про матеріал
Тема. Узагальнення знань з теми «Про що і про кого розповідає історія» Мета: систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з даної теми, визначити якість засвоєння знань; розвивати в учнів навички робити висновки та узагальнення ; допомагти учням осягнути, наскільки глибинним і цікавим є коріння української історії. Обладнання: картки, ілюстрації, контурні карти, фото історичних діячів. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань
Перегляд файлу

Тема.  Узагальнення знань з теми «Про що і про кого розповідає історія»

Мета: систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з даної теми,      визначити якість засвоєння знань; розвивати в учнів навички робити висновки та узагальнення ; допомагти учням осягнути, наскільки глибинним і цікавим є коріння української історії.

Обладнання: картки, ілюстрації, контурні карти, фото історичних діячів.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:

    - складати розповідь, ставити запитання, називати історичні події та історичних діячів, працювати з історичними термінами та поняттями.

Девіз уроку: Діяти – активно!

                       Думати – оперативно!

                       Сперечатись – доказово!

                       Для всіх – обов'язково!

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

       Любі діти, добрий день!

       Зичу праці і натхнень.

       А ще , друзі, всім бажаю

       Сил, наснаги на весь день.

       Всі мерщій сідайте, діти.

       Домовляймось, не шуміти,

       На уроці не дрімати,

       Руки вчасно підіймати.

       І щоб не було мороки.

       Всі готові до уроку?

       Тож гаразд, часу не гаймо

       І урок розпочинаймо.

 

ІІ. Оголошення теми, мети та очікуваних результатів

ІІІ. Узагальнення знань.

 

 І станція «Київська Русь»

1. Виправити помилки в тексті

Кілька століть після заснування Києва в ньому та прилеглих землях правили князі – нащадки Олега. Про ті найдавніші в історії

Київського князівства часи збереглося багато свідчень. 882 року владу в Києві захопив князь Ігор. Він прибув з Візантії, із собою привіз малолітнього Володимира з князівського роду Романовичів.

Від його імені правив Ігор двадцять років.

 

2. Визначити зайву дату

  882, 901, 980, 988, 912, 945

3. Впізнайте князя

По незгодах між братами

Ти заблис , як зірка ясна:

Бо за тебе Україна

Процвітала горда, щасна

 

Добрий, чесний ти й розумний,

Справедливо став  судити -

Ти сильнішим не дозволив

Слабших кривдити й гнобити

 

І на смертному вже ложі

Дітям дав свої науки,-

Довго тим наш край держався,

Що створили твої руки!..

 

(Володимир Мономах)

 

 

Звав тебе народ ласкавим,

Називав теж «Сонцем Ясним»,

Бо зробив ти край  великим,

А свій люд – багатим, щасним

 

Християнську вніс ти віру

У народ – мов цвіт обнови.

Що красив нам нашу землю

Світлом правди і любові.

 

 

(Володимир Великий)

 

 

Був це сміливий князь-вояка,

Все в таборі проживав.

І ціле життя відважно

З ворогами воював.

 

Як на кого йшов війною

То казав: «Іду на вас!»

Ненадійно на ворога

Не напав він ані раз.

 

 (Святослав)

Після вбивства деревлянами її чоловіка, правила Київською державою під час неповноліття Святослава. Зміцнила торгівельні й політичні відносини з Візантією, установила порядок збирання данини та її розміри. У 955 році прийняла християнство. Канонізована православною церквою.

 

 

 

Великий князь київський від 1019 року. Уклав збірник давнього руського права – «Руська правда». За його правління побудовано Софійський собор.

Київська Русь у Європі стала великою і могутньою державою. Це був період найвищого розквіту .

 

ІІ станція «Козацька Україна»

1.Асоціативний кущ

     Козацтво

2. Позначте на контурній карті

  Перші переможні битви Національно-визвольної війни

3. Впізнайте клейноди( картинки вивішуються на дошці)

ІІІ станція «Освіта ХІХ ст..»

Співвіднесіть дату заснування і картинку із зображенням навчального закладу.

Визначити за фотографією прізвище вченого та в якому навчальному закладі він працював та чим займався.

 

Фізкультхвилинка

 Іван-покиван»

 

ІV станція «Україна в перші десятиліття ХХ ст..»

«Я знаю історичні постаті»

«Точність – ввічливість королів»

«Енциклопедисти»

IV станція «Україна в роки Другої світової війни»

Гра «пінг-понг»

1. Що таке окупація?

2. Що відбулося 1 вересня 1939 р.

3. Як називається пам’ятник радянським громадянам і військовополоненим, розстріляним гітлерівськими загарбниками в Києві?

4. Коли розпочалася ВВВ?

5. Що означає слово «остарбайтер»?

6.Назвіть дату звільнення України.

7. Яка битва відіграла важливе значення при звільненні України?

8. Хто допомагав червоноармійцям у боротьбі з фашистами?

9. Назвіть командирів партизанських з’єднань.

10. Назвіть армію, яка була створена на Волині й Поліссі.

 

VІ станція Сучасна Україна»

Гра «Вірю, не вірю»

1. Чи вірите ви, що Україна стала незалежною у 1991 році? (Так)

2. Чи вірите ви, що першим Президентом України був Віктор Ющенко? (Ні)

3. Чи вірите ви, що у 1996 році була запроваджена національна валюта – гривня? (Так)

4. Чи вірите ви, що Основний закон нашої держави - Конституція? (Так)

5. Чи вірите ви, що Конституція ухвалена 28 червня 1995 року? (Ні)

6. Чи вірите ви, що за Конституцією України главою держави є – король? (Ні)

7. Чи вірите ви, що вищий законодавчий орган в нашій державі – Верховна Рада? (Так)

8. Чи вірите ви, що нині діючий Президент нашої держави Петро Порошенко? (Так)

Піднімаємо картки: зелений – вірю, червоний – не вірю.

 

«Вони прославили незалежну Україну»

( Діти вдома підготували невеликі повідомлення)

 

Конкурс кросвордів

 

ІV. Рефлексія

На стіках кольорові позначки.  Визначте після сьогоднішнього уроку у

вас зріс інтерес до вивчення історії, знизився чи значно зріс?

 

V. Домашнє завдання

1.Повторити § 14-18

2. Підготуватися до гри

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
25 березня 2019
Переглядів
918
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку