Тип уроку: урок набуття нових знань.
Міжпредметні зв'язки: природознавство, образотворче мистецтво.
Обладнання: репродукції картини осінньої природи; аудіозаписи; мультимедійна презентація.
Тема: Василь Чухліб «Чи до осені далеко?»
Мета:
комунікативної: удосконалювати володіння позитивними навичками спілкування, уміння налагоджувати взаємодію під час роботи в парі, будуючи відповідним чином свої висловлювання;
інформаційної: формування вміння здобути з підручника необхідну інформацію;
природознавчої: формувати ціннісне ставлення до природи рідного краю.
Тип уроку: урок набуття нових знань.
Міжпредметні зв’язки: природознавство, образотворче мистецтво.
Обладнання: репродукції картини осінньої природи; аудіозаписи; мультимедійна презентація.
Хід уроку
I.Організаційний момент.
- Доброго дня діти! Подивіться один на одного, побажайте один одному чогось хорошого, доброго, позитивного ,приємного. Доторкніться щічками, відчуйте товариське тепло та позитив.
Артикуляційні вправи.
1)Перший рядок – дуже повільно промовляючи;
Другий рядок – швидше читаємо;
Третій рядок – чимдуж;
Четвертий рядок – «наздожени».
2)Вправа «Звуконаслідування»
3) Інтелектуальний тренінг.
- Встав пропущені букви, відновіть слова і прочитайте їх:
Л_л_к_ д_щ_к хм_р_
Дз_об_т_ гн_зд_ кл_к_т
4)Перевірка домашнього завдання
Виставка малюнків до оповідання «Повінь»
II. Основна частина
1.Етапи дотекстової діяльності та підготовки учнів до сприймання змісту тексту.
1а. Актуалізація опорних знань учнів .
- Діти, заплющте очі і прислухайтесь до цієї музики.
- До звуків у природі.
- Які звуки ви почули?
- Які вам відомі?
- Де ви з ними зустрічалися?
- Хто їх видає?
- Які ознаки осені вам відомі?
- Чи збіглись вони з тим ,що в нас зараз за вікном?
1б. Добери по три ознаки до пори року осінь.
Добери по дві ознаки до слова – лелека.
1в. Бесіда вчителя про осінь та птахів, які відлітають у теплі краї.(бесіда супроводжується мультимедійною презентацією).
2. Етап первинного сприйняття змісту тексту учнями.
3.Етап перевірки та сприйняття прочитаного.
Дивиться незмигливо – не кліпаючи очима
Полегшено
4.Етап поглибленого смислового і структурного аналізу тексту.
Тест
Навіщо лелеки виштовхували своїх лелеченят?
А)щоб вони самі собі шукали їжу
Б)щоб училися літати
В)щоб звели собі гніздо.
3.Вправа «Асоціативний кущ»
Лелека
4.Смисловий аналіз тексту.
А) Робота з текстом. Вибіркове читання.
- Як називаюсь звуки , що видають лелеки?
- Які імена були у хлопчиків та дівчаток?
- Що робили лелеки коли опускали свої голови до них?
- Чому злякалася Тетянка?
- Чому викрикнув Тарасик?
- Що запитували діти у лелек?
Виберіть слова, якими автор змалював дітей, що прибігали до дітей.(Допитливі, веселі, галасливі, ледачі, турботливі, заздрісні, життєрадісні ).
Обговорення ситуації
Обговоріть, чи отримали діти відповідь на своє запитання, звертаючись до лелек. Що підказало вам такий висновок?
5. Робота в групах. Словесне малювання.
- Намалюйте усно ілюстрації до епізоду який вас найбільше вразив?
6.Виразне читання вголос окремими учнями.
7.Створення проекту – портрету «Моя улюблена тварина».
III.Заключна частина
1.Інтерактивний прийом
2.Інструктаж щодо виконання д\з