Урок "Ведична цивілізація Індії"

Про матеріал
Тема. Ведична цивілізація Індії Мета: проаналізувати природно-географічні умови Індії; охарактеризувати життя давніх індійців; дати уявлення про особливості суспільного ладу Індії; проаналізувати діяльність царя Ашоки; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження, удосконалювати навички роботи з історичними картами та текстом підручника; формувати інтерес до вивчення минулого людства. Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:  називати дати, пов’язані з темою уроку;  застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;  аналізувати природно-географічні умови Індії;  характеризувати суспільний устрій та повсякденне життя в Давній Індії;  аналізувати діяльність царя Ашоки;  показувати на карті місце розташування Давньої Індії; Тип уроку: комбінований. Обладнання: підручник, історична карта, атлас, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми, мультимедійна презентація.
Перегляд файлу

Конспект уроку

з всесвітньої історії

для 6-го класу

Підготувала учитель історії

Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Ведична цивілізація Індії

Мета: проаналізувати природно-географічні умови Індії; охарактеризувати життя давніх індійців; дати уявлення про особливості суспільного ладу Індії; проаналізувати діяльність царя Ашоки; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження, удосконалювати навички роботи з історичними картами та текстом підручника; формувати інтерес до вивчення минулого людства.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  •           називати дати, пов’язані з темою уроку;
  •           застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  •           аналізувати природно-географічні умови Індії;
  •           характеризувати суспільний устрій та повсякденне життя в Давній Індії;
  •           аналізувати діяльність царя Ашоки;
  •           показувати на карті місце розташування Давньої Індії;

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, історична карта, атлас, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми, мультимедійна презентація.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Бліц-вікторина.
  1. Коли виникає Хараппська цивілізація? VІ – ІІ тис. до н.е.)
  2. У долині якої річки виникла Хараппська цивілізація? (Інд)
  3. Які міста були основними центрами цивілізації? (Мохенджо-Даро, Хараппа та Лотхал)
  4. Скільки поселень цивілізації відомо? (близько 1 тис.)
  5. Які споруди були найбільшими у місті? (зерносховища)
  6. Який клімат зараз має долина Інду? (сухий та спекотний)
  7. Яку худобу розводили жителі цивілізації?
  8. З якими матеріалами працювало місцеве населення?
  9. З якими народами торгувало населення Хараппської цивілізації?
  10.                      Яка кількість населення проживала у місті Мохенджо-Даро? (40 тис.)
  11.                      Якими були вулиці міста? (рівними та широкими)
  12.                      Які заклади були у місті?
  1. Робота з картою.
  • Покажіть на карті розташування Хараппської цивілізації та її основні міста-центри.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Вправа «Хмаринка слів».
  • Розгляньте хмаринку слів. Проаналізуйте слова, що у ній записані.

E:\Работа\Підготовка до уроків\6 клас\Історія\3. Стародавні цивілізації Азії та Африки\Нова програма\2. Стародавні цивілізації Азії та Африки\12. Ведична цивілізація Індії\Klassichieskoie oblako #11.jpg

  • Яку державу, на вашу думку, вона може описувати? Чому?
  • Що ще вам відомо про Індію?
  • Сьогодні ми ознайомимося з історією виникнення Індії, її суспільним устроєм, природними умовами та повсякденним життям.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з історичною картою.
  • Розгляньте історичну карту та дайте відповіді на запитання.

E:\Работа\Підготовка до уроків\6 клас\Історія\3. Стародавні цивілізації Азії та Африки\Нова програма\2. Стародавні цивілізації Азії та Африки\11. Хараппська цивілізація\6.jpg

  • На якому острові чи півострові розташована Індія? (п-в Індостан)
  • Які гори з північного сходу відокремлюють Індію від материка? (Гімалаї)
  • Води якого океану омивають цю країну? (Індійський)
  • Які найбільші річки течуть Індією? (Інд, Ганг, Нарбада, Кришна)
  • Визначте місце розташування давньої Індії?
  • Що вам відомо про природні умови Індії?
  • Що вирощують жителі цієї країни?
  • Які природно-географічні особливості відрізняли Індію від Єгипту?
  • Назвіть найдавніші індійські міста. (Мохеджо-Даро, Хараппа)
  1. Вибіркове читання (с. 85 підручника).
  • Зачитайте речення, які містять відповіді на запитання.
  • Хто такі арії?
  • Хто очолював плем’я аріїв?
  • Чим займалися арії?
  • Чому арії змінювали місце проживання?
  • Як сформувався індійський народ?
  • Що таке Веди?
  • Який період називають Ведичною цивілізацією? Чому?
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте матеріал підручника на с. 85 – 86.
  • Доповніть схему та коротко охарактеризуйте її.

E:\Работа\Підготовка до уроків історії\6 клас\5. Перші європейські цивілізації\Суспільне життя ДавньоїІндії\Рисунок1.png

  • Складіть 1 – 2 запитання до тексту, які починатимуться словами ЯК? ЧОМУ?
  • Як ви вважаєте, навіщо був потрібний поділ індійців на варни та касти? Чи впливав він на буденне життя індійців? Як саме?
  • Поміркуйте, чи міг поділ на варни та касти зумовити занепад індійської цивілізації? Чому?
  • Чому, на вашу думку, закони Ману містять саме такі приписи?
  1. Робота з таблицею.
  • Користуючись матеріалом підручника на с. 86 – 87 підручника, заповніть таблицю.
  • Для цього сформулюйте короткі тези.

Релігія Давньої Індії

Індуїзм

Буддизм

  • Виникла як змішування вірувань дравідів та аріїв.
  • Головні боги – Брахма, Вішну, Шива.
  • Важливими для індуїзму були сансара та карма.
  • Сансара – нескінченний цикл перероджень людини.
  • Одна з найдавніших релігій на Землі.

Виник у VІ ст. до н.е.

  • Засновник – царевич Гаутама (Будда).
  • Будда – «просвітлений».
  • Життя супроводжується стражданням.
  • Нірвана – абсолютний спокій.
  • Ступи – буддійські пам’ятки, які зберігають святині буддизму.
  • Порівняйте вчення буддизму та індуїзму.
  1. Кероване читання (с. 87 підручника).
  • Опрацюйте матеріал підручника.
  • Відколи в Індії з’явилися держави?
  • Хто заснував державу Маурїв?
  • Доповніть речення «Цар Ашока …»
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота в парах.
  • Проаналізуйте суспільний устрій у Давньому Єгипті, Ізраїльсько-Юдейському царстві та в Давній Індії.

E:\Работа\Підготовка до уроків\6 клас\Історія\3. Стародавні цивілізації Азії та Африки\Нова програма\2. Стародавні цивілізації Азії та Африки\10. Ізраїльсько-Юдейське царство\Структура-єврейського-суспільства.jpgE:\Работа\Підготовка до уроків\6 клас\Історія\3. Стародавні цивілізації Азії та Африки\Нова програма\2. Стародавні цивілізації Азії та Африки\12. Ведична цивілізація Індії\130052301.jpg

  • Назвіть спільні та відмінні ознаки.
  • Чи можна порівнювати недоторканних у Індії та рабів у Давньому Єгипті? Назвіть не менше трьох аргументів на підтвердження своєї думки.
  1. Вправа «Нова інтерпретація».
  • Скористайтеся своєю уявою та дайте відповідь на запитання «Що було б, якби у Давній Індії не існувало поділу на варни та касти, а усі люди були рівними?».
  • Чи змінилася б історія самої цивілізації?
  1. Підсумки уроку.
  1. Вправа «Хмаринка тегів».
  • Серед запропонованих оберіть 1 – 2 твердження та доповніть їх.

  • сьогодні я дізнався ...
  • було важко ...
  • я зрозумів, що ...
  • я навчився ...
  • я зміг ...
  • було цікаво дізнатися, що ...
  • мене здивувало ...
  • мені захотілося ...

  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати § 27 підручника.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Прус Оксана
    Дякую. Дуже гарні конспекти.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
9 січня 2020
Переглядів
4362
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку