Урок української мови в 7 класі «Види речень за метою висловлювання»
Тема: Види речень за метою висловлювання.
Мета: З’ясувати знання учнів про види речень за метою висловлювання, формувати вміння розпізнавати види речень за метою висловлювання та емоційним забарвленням, правильно їх інтонувати;
Розвивати: вміння самостійно складати усні та письмові висловлювання; усне і писемне мовлення, вимову та слухову культуру, логічне мислення, пам'ять.
Виховувати активну громадянську позицію, почуття любові та поваги до рідної мови, до Батьківщини, почуття патріотизму.
Тип уроку: урок осмислення знань, умінь і навичок.
Хід уроку.
І. Загальнокорекційний етап.
1. Організована підготовка учнів до праці. (перекличка чергового, привітання)
2. Нервово-психологічна підготовка учнів до уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну цікаву, в країну чудову,
Де вас там чекають, й збагачують мову.
Тож сядьте рівненько і будьте уважні,
Щоб працювати вам було не важко.
ІІ. Основний етап.
1.2. Підготовча робота.
- Що називається реченням?
- З чого складається речення?
- З якою інтонацією вимовляється речення?
/ Діти записують в зошитах число і тему уроку/
2. Формуюча частина.
Сьогодні ми попрацюємо над темою, які є речення за метою висловлювання.
/ Відповідь учнів, робота за таблицею, правилом у підручнику/
Щира і безмежна шана Україна. Багата і красива її природа. Насуне грозова хмара, і стане море чорним і похмурим.
Розповідні |
Питальні |
Спонукальні |
Містять повідомлення, розповідь про щось. |
Містять запитання, на яке передбачається відповідь, або запитання, що не вимагає відповіді. |
Містять наказ, вимогу, заклик, прохання, побажання, пораду тощо |
Легенький вітерець повіяв. |
Яка тобі найгарніша в цілім світі мова? |
Люби життя, люби людей, природу! |
Столиця нашої Батьківщини - місто Київ. Чи доводилося вам бувати у Києві? Київ – найкрасивіше місто!
Чого це над квітами схилилась дітвора?
Червонясті полунички, не ховайте свої личка!
Небо нічка затулила, сонце спати положила.
Фізкульхвилинка.
Слухати ми перестали
I тепер вci дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо вправу починати.
Руки вгору, руки вниз,
I легесенько прогнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Любі друзі , ви давно не були у нашому лісі 3 настанням осені у нас все прекрасно Тільки якісь розбійники зруйнували мурашник А молоденька берізка всихає. Ранньою весною з неї виточили весь сік, а рану забули загоїти Допоможіть Ваш їжачок
10.Тож давайте підведемо підсумок нашого уроку.
- Які види речень за метою висловлювання ви знаєте?
ІІІ. Заключний етап.
1. Мотивоване оцінювання учнів.
2. Домашнє завдання. Завдання на картці.
3. Приведення в порядок робочого місця.
4. Організований вихід на перерву (нагадати учням правила поведінки на перерві)