Урок "Відношення. Масштаб"

Про матеріал
Тема. Аналіз контрольної роботи. Відношення. Масштаб Мета: предметна компетентність: удосконалити вміння розв'язувати задачі, що пе¬редбачають знаходження відношення чисел і величин; ключові компетентності:  спілкування державною мовою — розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач;  математична компетентність — встановлювати відношення між реальними об'єктами навколишньої дійсності;  соціальна та громадянська компетентності — висловлювати власну думку, слухати і чути інших Тип уроку: удосконалення знань і вмінь. Обладнання та наочність: роздатковий матеріал
Перегляд файлу

Дата: ___/___/___                                     Клас: 6                                   Предмет: математика

 

Тема. Аналіз контрольної роботи. Відношення. Масштаб

Мета:

  • предметна компетентність: удосконалити вміння розв'язувати задачі, що пе­редбачають знаходження відношення чисел і величин;
  •           спілкування державною мовою — розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач;
  •           математична компетентність — встановлювати відношення між реальними об'єктами навколишньої дійсності;
  •           соціальна та громадянська компетентності — висловлювати власну думку, слухати і чути інших

Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.

Обладнання та наочність: роздатковий матеріал

Хід уроку

  1.            Організаційний момент

Привітання.  Створення націленості на плідну роботу

  1.        Аналіз контрольної роботи

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Усні вправи

1. Запишіть у вигляді звичайного дробу:

а) 5 : 8     б) 2 : 7        в) 5 : 9      г) 6 : 1.

2.Запишіть у вигляді частки     ;    ;    ;  .

3.Визначте у скільки разів вага 15 кг моркви більша за 6 кг.

 Яку дію ви виконували?

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Часто в житті та на уроках у школі нам доводиться мати справу з питаннями двох видів:

  1.             У скільки разів одна величина більша за іншу (друга менша від першої)?
  2.             Яку частину становить одна величина від іншої?

Відповідаючи на ці питання, ми виконуємо одну й ту саму дію: ділення одного числа на інше: 1) більше з чисел ділимо на менше; 2) менше ділимо на більше. Тому на уроці ми й поговоримо про такі ча­стки більш докладно.

  1.         Повідомлення теми і мети уроку

VІ.  Засвоєння нових знань

Викладення нового матеріалу

План

  1.      Поняття відношення двох чисел.
  2.      Члени відношення
  3.      Форми запису відношень
  4.      Як знайти відношення величин, що виражені:

а) однією одиницею вимірювання;

б) різними одиницями вимірювання?

  1.      Властивості відношень.
  2.      Обернені відношення.

Відношення і їх властивості

1. Означення

= а : b — відношення а до b.

 

Приклад

30 : 60 — відношення 30 до 60;

90 : 15 — відношення 90 до 15.

 

2. Що показує:

а) якщо а < b, то а : b показує, яку частину становить а до b;

б) якщо а > b, то а : b показує, у скільки разів а більше за b.

 

3:4 показує, що 3 становить від 4частину.

5:3 показує, що 5 більше від 3 у = раза.

 

3. Властивості а) = або

б) =

 

30 : 102 = = = 5 : 17;

1,5 : 2,5 = = == 3 : 5.

 

4. і — обернені відно­шення

10:5 обернене до 5:10, бо 10 : 5 == 2:1.

5:10 = == 1:2

 

 

VІІ. Формування вмінь та навичок.

Робота з підручником

______________________________________________________________

 

Виконання тестових завдань із подальшою самоперевіркою і самооцінюванням

Варіант 1 

Укажіть букву, що відповідає правильній відповіді.

1) Яке з наведених відношень не дорівнює відношенню 5 : 9?

А   Б   В   Г  

2) Замініть відношення 0,3: 0,27 відношенням натуральних чисел.

А. 10 : 9  Б. 1 : 3  В. 1 : 9  Г. 1 : 90

Варіант 2

Укажіть букву, що відповідає правильній відповіді.

1) Яке з наведених відношень не дорівнює відношенню 3 : 7?

А   Б   В   Г  

 

2)  Замініть відношення 0,03 : 1,2 відношенням натуральних чисел.

А. 1 : 4  Б. 1 : 40  В. 1 : 3 Г. 1 : 30.

Відповіді

Варіант І 1) Г. 2) А.   Варіант 2. 1) В. 2) Б

 

VІІІ. Підсумок уроку.

Сьогодні ми дізнались про…

Навчилися використовувати…

Я сьогодні працював на … балів!!!

Запишіть нові терміни теми.

 

IX. Домашнє завдання

1.Завдання за підручником:  _________________________________________________ 

 

docx
Додано
19 листопада 2019
Переглядів
759
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку