Математика 6 клас
Тема. Вирази та їх спрощення. Розв’язування вправ.
Мета: повторити знання з теми «Раціональні числа», формувати вміння та навички розкривати дужки у виразах та спрощувати їх;
розвивати уяву, логічне мислення, пам'ять;
виховувати уважність, охайність, вміння співпрацювати та працювати самостійно.
Обладнання: підручник, мультимедійне обладнання, презентація до уроку.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
№13790
1) 5а*(-6в) = -30ав;
2) -4с*5d*(-4) = 80сd;
3) -0,2n *10m = -2nm;
4) 15х*(-1/30у) = -0,5ху.
№13820
1) 6а-5а+8а-7а = 2а;
2) 9в+12-8-4в =5в +4;
3) 5с+4-2с-3с = 4;
4)-7п+8т-13п-3т =-20п+5т.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Вправа «Незакінчене речення»:
ІV. Вивчення нового матеріалу
Під час спрощення виразів ми використовуємо властивості додавання та множення (переставна, сполучна та розподільна: а(в + с) = ав + ас - правило розкриття дужок). Сьогодні ми познайомимось, ще з двома правилами розкриття дужок (с. 235 підручника , слайд)
V. Закріплення матеріалу
1) розбір прикладів 1 і 2 підручника на с. 235, 236.
2) розв’язування вправ:
VІ. Історична довідка (слайд)
VІІ. Поміркуй
Кожному учню дається карточка з «полем».
На полі в лунках лежать кульки. Число кульок в кожній лунці відповідає її номеру. Виберіть шлях, рухаючись по якому можна зібрати:
1) 14 кульок; 2) 20 кульок; 3) 45 кульок.
Примітка. Під час збору кульок можна проходити в лунці лише один раз і забирати зразу всі кульки.
VІІІ. Підсумок уроку
Учні використовують слайд:
Сьогодні на уроці ми
повторили…
вивчили…
дізналися…
ІХ. Домашнє завдання (диференційоване)
Опрацювати §30, розв'язати: №13870 ; №13890; №1391 (1,2).
Література