Кременчуцький міжшкільний навчально-виробничий комбінат №2
Кременчуцької міської ради Полтавської області
Технологія обробки окремих деталей і вузлів. Обробка кокеток (4 год).
План-конспект уроку виробничого навчання
(професія кравець)
Бабець Лариса Іванівна,
майстер виробничого навчання І категорії
м.Кременчук
План-конспект уроку виробничого навчання
(професія кравець)
Тема уроку: Технологія обробки окремих деталей і вузлів. Обробка кокеток (4 год).
Об’єкт роботи: кокетки (пряма з кантом, заокруглена з оборкою, фігурна з внутрішніми та зовнішніми кутами).
Мета уроку:
- навчити технологічно правильно обробляти різні види кокеток, формувати трудові прийоми виконання накладних, настрочних кокеток;
- розвивати вміння порівнювати, виділяти головне, вирішувати поставлену проблему, творчий підхід при виборі оздоблення кокеток , вдосконалювати вміння та навички по виконанню з’єднувальних та оздоблювальних швів, ручних зметувальних, наметувальних швів, прасувальних робіт, відповідно до технічних умов;
-- виховувати працелюбність, охайність, взаємодопомогу дисциплінованості, відповідальності, ціннісного, свідомого ставлення до праці.
Матеріальне забезпечення: презентація «Види кокеток», інструкційно - технологічні картки по обробці кокеток, лекала кокеток, зразки кокеток, зразки дефектів кокеток, тканина, ручні голки, ножиці, нитки, сантиметрова стрічка, крейда або обмилок, гольниця, швейні машини 97-А кл. ОЗЛМ, 1022 кл. ОЗЛМ, спецмашина «Текстима», праска.
Метод проведення: пояснювальний, демонстраційний, самостійна робота.
Міжпредметн зв’язки: «Матеріалознавство», «Обладнання швейного виробництва», креслення, «Охорона праці».
Тип уроку: урок виконання простих комплексних робіт з комп'ютерною підтримкою.
Хід уроку
І. Організаційна частина – 2 хвилини.
Мета діяльності: перевірка присутності учнів в групі, з’ясування причин відсутності, визначення підготовленості учнів до уроку, призначення чергових і зосередження уваги на сприйняття навчального матеріалу з теми.
Форма організації навчання: фронтальна.
Методи навчання: бесіда, проблемно-пошуковий.
1.1. Контроль відвідування і підготовки до уроку (спецодяг, інструмент).
1.2. Пояснення ходу і послідовності проведення уроку, призначення чергових.
ІІ. Вступний інструктаж – 35 хвилин.
Мета діяльності: аналіз стану знань, умінь, навичок набутих раніше; заохочення учнів до сприйняття нового матеріалу; формування в учнів знань про нкокетки, їх обробку; пояснення змісту практичної роботи, послідовності її виконання.
Форма організації навчання: фронтальна.
Методи навчання: бесіда, опитування, розповідь, демонстрація, пояснення, за джерелом знань і вмінь, показ зразків кокеток, за рівнем пізнавальної самостійності – наочно образне сприйняття
2.1. Повторення вивченого матеріалу і набутих знань та умінь:
2.1.1.Фронтальне опитування.
2.1.1.1. Назвати види оздоблення одягу.
2.1.1.2. Що таке оборка, де вона застосовується, послідовність обробки?
2.1.1.3. Що таке кант, де він застосовується, послідовність обробки?
2.1.1.4. Що таке волан, де він застосовується, послідовність обробки?
2.1.1.5. Що таке рюш, де він застосовується, послідовність обробки?
2.2. Підсумок.
2.3. Вивчення нового матеріалу.
2.3.1. Повідомлення теми та навчальної мети уроку.
«По одягу зустрічають по розуму проводжають». Як давно це підмічено! Мода завжди чітко відкликається на ті умови, в яких їй відводилось виступати. Їй хватало ідей на різні випадки життя.
Кокетка – це спосіб обійтись без виточок, і зорово розширити силует. Конструювання кокеток заключається в нанесенні ліній розташуваня і конфігурації кокетки. Якщо кокетка несе не тільки декоративну функцію, а і функціональну, то в конструктивну лінію переноситься виточка. Лінія обов’язково повинна проходити на пілочці через центр грудей.
Тепер ви зрозуміли, що тема нашого уроку «Обробка кокеток» важлива для навчання (запис теми в зошити).
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися обробляти кокетки з прямимим, заокругленим низом, з оздобленням, фігурну з гострими кутами ; удосконалювати навички ручних, ВТО робіт, роботи на швейній машині.
2.3.2. Розповідь про значення даної роботи при оволодінні даною професією. (Презентація «Види кокеток»). (Додаток № 1).
Кокетка – це деталь або вузол верхньої частини пілочок, спинки, рукава, спідниці або брюк.(Слайд 2).
Кокетки бувають прямі, овальні, фігурні.(Слайд 3,4,5).
Форми кокеток. (Слайд 6, 7).
За способом з’єднання кокетки бувають пришивними або накладними. (Слайд 8,9).
Нижній край кокетки може бути відлітними,(Слайд 10), обробленим мережкою, кантом, оборкою. (Слайд 11).
Ми з вами говорили про кокетки, їх функції.
- Назвіть призначення кокетки (вид оздоблення одягу, декоративна).
Правильно, кокетки – поширений вид оздоблення різних видів одягу.
Вимоги до якості обробки кокетки:
а) у готовому вигляді кокетка повинна мати правильну форму (пряму лінію, заокруглену або фігурну з кутами та без них);
б) машинна строчка повинна бути рівною і проходити на певній відстані;
в) кожний оброблений зріз має бути запрасованим в сторону кокетки;
г) колір нитки повинен відповідати кольору тканини;
д) кути кокетки повинні бути ретельно виправлені.
2.3.3. Правила охорони праці (при ручних роботах, при машинних роботах, при ВТО). (Додаток № 2)
2.3.4. Аналіз навчально-технічної документації (інструкційні картки) (Додаток № 3,4, 5).
2.3.5. Демонстрування прийомів виконання операції (практичний показ обробки прямої кокетки з кантом).
2.3.6. Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження (Додаток № 6).
2.3.7. Норма часу на виконання роботи .
2.4.Узагальнення знань учнів з нового матеріалу.
2.4.1. Повторити прийоми виконання роботи (алгоритм виконання).
2.4.2. Підведення підсумків вступного інструктажу.
2.5. Видача завдання.
ІІІ. Самостійна робота учнів і біжучий інструктаж – 30 хв
Мета діяльності: ознайомлення учнів з ходом самостійності практичної роботи, її послідовності та правильність виконання.
Форма організації навчання: на початку – фронтальна, в кінці – індивідуальна.
Методи навчання: за рівнем пізнавальної самостійності – однозначне виконання, за джерелом знань – вправи, пояснення.
3.1. Перший обхід: перевірити робочі місця, їх організацію.
3.2. Другий обхід: перевірити дотримання охорони праці при виконанні робіт (провести індивідуальний та фронтальний інструктажі на робочих місцях).
3.3. Третій обхід: перевірити правильність дотримання технологічної послідовності виконання роботи.
3.4. Четвертий обхід: перевірити правильність ведення самоконтролю.
3.5. П’ятий обхід: провести прийомку виконаних робіт. Видати додатково завдання найбільш успішним учням.
ІV. Вступний інструктаж - 15 хв
Мета діяльності: пояснення змісту практичної роботи, послідовності її виконання.
Форма організації навчання: фронтальна.
Методи навчання: пояснення, демонстрація, за рівнем пізнавальної самостійності – наочно образне сприйняття.
4.1. Демонстрування прийомів виконання операції (відеопоказ обробки заокругленої кокетки з оборкою).
4.2. Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження (Додаток № 7).
4.3. Норма часу на виконання роботи.
4.4. Узагальнення знань учнів з нового матеріалу.
4.5. Повторити прийоми виконання роботи (алгоритм виконання).
4.6. Підведення підсумків вступного інструктажу.
4.7. Видача завдання.
V. Самостійна робота учнів і біжучий інструктаж – 30 хв
Мета діяльності: ознайомлення учнів з ходом самостійності практичної роботи, її послідовності та правильність виконання.
Форма організації навчання: на початку – фронтальна, в кінці – індивідуальна.
Методи навчання: за рівнем пізнавальної самостійності – однозначне виконання, за джерелом знань – вправи, пояснення.
5.1. Перший обхід: перевірити робочі місця, їх організацію.
5.2. Другий обхід: перевірити дотримання охорони праці при виконанні робіт (провести індивідуальний та фронтальний інструктажі на робочих місцях).
5.3. Третій обхід: перевірити правильність дотримання технологічної послідовності виконання роботи.
5.4. Четвертий обхід: перевірити правильність ведення самоконтролю.
5.5. П’ятий обхід: провести прийомку виконаних робіт. Видати додатково завдання найбільш успішним учням.
VІ. Вступний інструктаж – 15 хв.
Мета діяльності: пояснення змісту практичної роботи, послідовності її виконання.
Форма організації навчання: фронтальна.
Методи навчання: пояснення, демонстрація, за рівнем пізнавальної самостійності – наочно образне сприйняття.
6.1. Демонстрування прийомів виконання операції (відеопоказ обробки фігурної кокетки з внутрішніми та зовнішніми кутами).
6.2. Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження (Додаток № 8).
6.3. Норма часу на виконання роботи.
6.4. Узагальнення знань учнів з нового матеріалу.
6.5. Повторити прийоми виконання роботи (алгоритм виконання).
6.6. Підведення підсумків вступного інструктажу.
6.7. Видача завдання.
VІІ. Самостійна робота учнів і біжучий інструктаж – 30 хв.
Мета діяльності: ознайомлення учнів з ходом самостійності практичної роботи, її послідовності та правильність виконання.
Форма організації навчання: на початку – фронтальна, в кінці – індивідуальна.
Методи навчання: за рівнем пізнавальної самостійності – однозначне виконання, за джерелом знань – вправи, пояснення.
7.1. Перший обхід: перевірити робочі місця, їх організацію.
7.2. Другий обхід: перевірити дотримання охорони праці при виконанні робіт (провести індивідуальний та фронтальний інструктажі на робочих місцях).
7.3. Третій обхід: перевірити правильність дотримання технологічної послідовності виконання роботи.
7.4. Четвертий обхід: перевірити правильність ведення самоконтролю.
7.5. П’ятий обхід: провести прийомку виконаних робіт. Видати додатково завдання найбільш успішним учням.
VІІІ. Заключний інструктаж – 23 хвилин.
Мета діяльності вчителя: закріпи в пам’яті учнів матеріал вивчений на уроці, підведення підсумків практичної роботи, аналіз виконаних робіт (вказування на помилки і недоліки в роботі), повідомлення оцінок за виконані роботи кожного учня (лист виконання практичних робіт), загальна характеристика заняття.
Форма організації навчання: фронтальна, індивідуальна
Методи навчання: усне опитування, тестування.
8.1. Підсумки роботи і ступінь досягнення поставленої мети (тести) (Додаток № 9).
8.2. Аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, їх причини і шляхи попередження.
8.3. Оголошення і мотивація оцінок учнів, використовуючи листи виконання практичних робіт.
8.4. Домашнє завдання: взяти тканину, прокладні матеріали з клейовим покриттям, інструменти для виконання робіт.
8.5. Прибирання робочих місць і майстерні.
Додаток № 1
Презентація «Види кокеток»
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Додаток № 2
Охорона праці при виконані ручних робіт.
1. Необхідно приступати до виконання робіт у халаті, застебнутому на всі ґудзики. Волосся підбирати у головний убір. Надіти спеціальне взуття.
2. перевірити своє робоче місце, переконатися, що воно повністю відповідає безпечним умовам праці.
3. Перевірити справність робочого інструменту (голки, наперсток, ножиць).
4. Поверхня робочого столу повинна бути гладко обробленою.
5. Берегти інструменти і пристосування: голки, наперстки, ножиці, сантиметрову стрічку, кравецькі булавки у спеціальному відведеному місці.
6. Зломані голки, вільні бабіни та відходи тканини не кидати на підлогу, а складати у призначеному для цього місці.
7. При виконані усіх швейних робіт користуватися наперстком.
8. Передавати голку вперед вушком.
9. Не користуватися іржавою, тупою голкою.
10. Передавати ножиці вперед кільцями.
11. Тримати леза ножиць закритими.
12. Стежити при виконанні робіт, щоб пальці лівої руки не потрапили під лезо ножиців.
13. Позакінченню роботи інструменти і пристосування необхідно скласти у відведені для цього місця.
14. Вимкнути місцеве освітлення.
15. Старанно прибрати своє робоче місце.
16. Якщо ви одержали травму, опік, зявилися ознаки профотруєння, зверніться негайно за медичною допомогою. Слід довести до відома про те, що трапилося майстра.
Охорона праці при виконанні машинних робіт
1. Працюючий на швейній машині повинен строго дотримуватися безпечних умов праці. При невмілому і неуважному ставленні до роботи на зшивних і спеціальних машинах працюючий може нести небезпеку, тим хто поруч.
2. Стати до роботи на зшивних і спеціальних швейних машинах можна тільки після проведення первинного інструктажу на робочому місці.
3 Одяг повинен бути застебнутий на всі ґудзики. Волосся прибране під головний убір.
4. Перевірити своє робоче місце, переконатися, що воно досить освітлене і не забруднене.
5. Перед початком роботи необхідно перевірити справність машини, а у разі виявлення неполадок викликати механіка.
6. Забороняється працювати без гумової накидки на металевій педалі.
7. При виконанні робіт на спеціальній краєобметувальній машині пальці рук необхідно тримати на краю платформи машини.
8. Щоб уникнути травм, роботу на швейній машині потрібно починати плавним натисканням на педаль.
9. Щоб волосся не потрапило до машини та запобігти удар ниткопритягувача, не варто нахилятися дуже низько до машини.
10. Нитки та клаптики, що випадково потрапили до приводного механізму, діставати тільки при вимкненому електродвигуні.
11. Не гальмувати рукою махове колесо машини, щоб уникнути травмування рук.
12. Не доторкатися до голки, не відкривати і не знімати деталі й запобіжні пристосування на ходу машини.
13. Спрацьовані та зламані голки не кидати на підлогу, а складати у визначене місце.
14. При роботі не відволікатися самому і не відвертати увагу інших.
15. Утримувати в чистоті та порядку робоче місце. Перед тим як залишити своє робоче місце, необхідно вимкнути машину.
16. Забороняється класти ножиці на інші предмети, біля частин машини що рухаються.
17. При роботі на ґудзиковій машині необхідно користуватися захисним екраном.
18. Не працювати без взуття, щоб уникнути травмування ніг.
19. Стежити за чистотою свого робочого місця, не розкидати нитки, булавки й інші предмети. Зберігати їх у призначеному для цього місці.
20. Після закінчення роботи прибрати робоче місце.
21. Якщо ви отримали травму зверніться до медпункту, попередьте адміністрацію.
Охорона праці при виконанні волого-теплових робіт
1. Робота з електропраскою потребує від робітника бути дуже уважним. При неправильному і невмілому поводженню з нею можна травмувати себе.
2. Одяг повинен бути застебнутий на всі ґудзики. Волосся прибране під головний убір.
3. Перевірити своє робоче місце, переконатися, що воно досить освітлене і не загрязнене.
4. До початку роботи перевірте ізоляцію шнура, чи немає на ньому незаізольованих ділянок, а також положення праски на підставці.
5. Перевірте справність обладнання, заземлення, електроосвітлення, наявність діелектричного килимка.
6. Для вмикання і вимикання електропраски беруть рукою корпус вилки, а не електрошнур.
7. Не можна допускати падіння праски, перекручування шнура з утворенням петель і перегріву праски.
8. Забороняється охолоджувати перегріту праску зануренням її у воду, тому що можна отримати опік рук і обличчя.
9. Забороняється ставити праску на електрошнур – при поганій ізоляції можна отримати опік рук і ураження електричним струмом.
10. Забороняється користуватися, несправною праскою, самостійно ремонтувати праску і електропроводку.
11. При роботі з електропраскою необхідно мати під ногами гумовий килимок.
12. По закінченню роботи електроживлення прасувальних столів повинно бути вимкнуто.
13. У разі травмування і опіків необхідно негайно звернутися до медпункту.
14. Вимикається праска дерев’яною ручкою рубильника.
15. Необхідно стежити за поступовим нагріванням праски, щоб вона не перегрівалася.
16. Зволожувати тканину і деталі слід тільки з пульверизатора.
17. Щоб уникнути пожежі, необхідно вимкнути праску по закінчені роботи.
18. Помітивши несправність праски або окремих її частин, що проводять електричний струм необхідно терміново вимкнути її від електромережі та викликати майстра з ремонту електрообладнання
Додаток № 6
Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження
«Обробка прямої кокетки з кантом»
№ п/п |
Дефект |
Причина |
Спосіб усунення |
1. |
Ширина канта різна. |
Різна ширина шва. |
Виконати ширину шва 1 см. |
2. |
Не симетричні частини кокетки. |
Різна величина припусків на шви. |
Виконати припуски на шви кокетки відповідно до лекала. |
3. |
Не якісна закріпка кінців. |
Більша довжина закріпки. |
Зробити однакові закріпки зворотною машинною строчкою з двох сторін кишені довжиною 5 – 7 мм |
4. |
Довжина стібка оздоблюваної строчки не відповідає ТУ. |
Не відрегульована довжина стібка оздоблюваної строчки. |
Збільшити довжину стібка оздоблюваної строчки. |
5. |
Не якісна строчка: туга або слабка строчка, петляє зверху або знизу тканини. |
Не відрегульований натяг верхньої або нижньої ниток відповідно до товщини тканини. |
Відрегулювати натяг верхньої або нижньої ниток відповідно до товщини тканини. |
6. |
Не якісна ВТО: ласи, ополи, пожовтіння, заломи. |
Не відрегульований режим праски. |
Відрегулювати режим праски відповідно до властивостей тканини і відпарити кишеню для усунення лас. |
Додаток № 7
Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження
«Обробка заокругленої кокетки з оборкою»
№ п/п |
Дефект |
Причина |
Спосіб усунення |
1. |
Ширина оборки різна. |
Різна ширина шва. |
Виконати ширину шва 1 см. |
2. |
Не симетричні частини кокетки. |
Різна величина припусків на шви. |
Виконати припуски на шви кокетки відповідно до лекала. |
3. |
Не якісна закріпка кінців. |
Більша довжина закріпки. |
Зробити однакові закріпки зворотною машинною строчкою з двох сторін кокетки довжиною 5 – 7 мм |
4. |
Не якісна строчка: туга або слабка строчка, петляє зверху або знизу тканини. |
Не відрегульований натяг верхньої або нижньої ниток відповідно до товщини тканини. |
Відрегулювати натяг верхньої або нижньої ниток відповідно до товщини тканини. |
5. |
Не якісна ВТО: ласи, ополи, пожовтіння, заломи. |
Не відрегульований режим праски. |
Відрегулювати режим праски відповідно до властивостей тканини і відпарити кокетку для усунення лас. |
Додаток № 8
Аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження
«Обробка накладної фігурної кокетки»
№ п/п |
Дефект |
Причина |
Спосіб усунення |
1. |
Потовщення в верхніх кутах кокетки. |
Не підрізані верхні кути кокетки |
Підрізати верхні кути кокетки , залишаючи 2мм. |
2. |
Не симетричні кути кокетки. |
Ширина шва обшивання кокетки більша або менша 0,5 см |
Обшити кокетку шириною шва 0,5 см |
3. |
Не якісна закріпка кінців кокетки. |
Більша довжина закріпки. |
Зробити однакові закріпки зворотною машинною строчкою з двох сторін кокетки довжиною 5 – 7 |
4. |
Довжина стібка оздоблюваної строчки не відповідає ТУ. |
Не відрегульована довжина стібка оздоблюваної строчки. |
Збільшити довжину стібка оздоблюваної строчки. |
5. |
Не якісна строчка: туга або слабка строчка, петляє зверху або знизу тканини. |
Не відрегульований натяг верхньої або нижньої ниток відповідно до товщини тканини. |
Відрегулювати натяг верхньої або нижньої ниток відповідно до товщини тканини. |
6. |
Не якісна ВТО: ласи, ополи, пожовтіння, заломи. |
Не відрегульований режим праски. |
Відрегулювати режим праски відповідно до властивостей тканини і відпарити кокетку для усунення лас. |
Додаток № 9
Тести до теми «Види кокеток»
1-варіант
Прізвище,ім'я____________________Група ____-К
1. Пришивна кокетка по формі нижнього краю может бути:
а) прямою;
б) овальною;
в) з виступаючими гострими кугами;
г) з внутрініми кугами;
д) всі відповіді вірні.
2. Кокетка може з’єднуватись з основною деталлю настрочним швом з одним відкритим зрізом в виробах:
а) із тонких тканин;
б) із товстих тканин;
в) із різних тканин;
г) із прозорих тканин;
д) із гладкофарбованих тканин.
3. Кокетка- це:
а) середня частина деталі;
б) нижня відрізна частина деталі;
в) верхня відрізна частина деталі;
г) бокова частина пілочки;
д) центральна частина деталі.
4. Назвати способи з’єднання кокеток:
а) пришивні, накладні;
б) настрочні, обметувальні;
в) з’єднувальні;
г) крайові;
д) приєднувальні.
5. При з’єднанні кокетки з кантом з основною деталлю настрочним швом виконують:
а) одну машинну операцію;
б) дві машинні операції;
в) три машинні операції;
г) чотири машинні операції;
д) п’ять машинних операцій.
6. У виробах із тканин, на яких сліди від ниток заметування важко видалити їх:
а) припрасовують з відпарюванням;
б) заметують і припрасовують;
в) запрасовують без попереднього заметування;
г) наметують;
д) обробляють за допомогою пристосування.
Відповіді на тестові завдання:
1-В – (1.Д.,2 Б, 3. В, 4. А, 5. В, 6.В.)
2- вариант
Прізвище,ім'я________________Група ____-К
1. Форми кокеток бувають:
а) прямі;
б) овальні;
в) фігурні;
г) всеі відповіді правильні.
2. Кокетка- це:
а) середня частина деталі;
б) нижня відрізна частина деталі;
в) верхня відрізна частина деталі;
г) бокова частина пілочки;
д) центральна частина деталі.
3. По якій деталі приметують кокетку до основної деталі?
а) по любій деталі;
б) по основній деталі;
в) по кокетці;
г) по оздоблювальній деталі;
д) всеі відповіді правильні.
4. Назвати шов з’єднання кокетки із товстої тканини?
а) запошивочний;
б) подвійний;
в) настрочний шов с одним закрытим зрізом;
г) настрочной шов с відкритим зрізом;
д) пришивний шов.
5. Припуски шва з’єднання кокетки з основною деталлю не обметують на спецмашині при обробці:
а) подвійної кокетки;
б) кокетки з внутрішнніми кугами;
в) кокетки із прозорої тканини;
г) кокетки з виступаючими кугами;
д) одинарної кокетки.
6. Ширина шва пришивання кокетки до основної деталі:
а) 0,5 см;
б) 0,7 см;
в) 1- 1,5 см;
г) 2 см;
д) 0,5-0,6 см.
Відповіді на тестові завдання:
2-В – (1.Г.,2 В, 3. В, 4. В, 5. А, 6.В.)
3-вариант
Прізвище,ім'я__________________Група _____-К
1. Кокетка спинки складається:
а) із однієї деталі;
б) зі швом посередині;
в) із двох деталей;
г) з підкокеткою;
д) всеі відповіді правильні.
2. Ширина шва пришивання кокетки до основної деталі:
а) 0,5 см;
б) 0,7 см;
в) 1- 1,5 см;
г) 2 см;
д) 0,5-0,6 см.
3.Накладна кокетка з нижнім краєм овальної форми обробляється обтачкою при ширині оздоблювальної строчки:
а) 0,2 – 0,3см;
б) 0,4 -0,5 см;
в) 1,0 – 2 см;
г) 0,1-0,2 см;
д) 0,3 см.
4. Ширина обтачки для обробки фігурного краю кокетки залежить:
а) від форми фігурного краю;
б) від товщини тканини;
в) від ширини шва настрочування кокетки на основну деталь;
г) від форми відльотного краю деталі;
д) від форми овального краю.
5.Овальний край кокетки обробляють обтачкой, якщо:
а) оздоблювальна строчка вузька (до 0,5 см) ;
б) оздоблювальна строчка перевищує 0,5см ;
в) не має значення;
г) залежить від товщини тканини;
е) залежить від ширини оздоблювальної строчки.
6. По якій деталі приметують кокетку до основної деталі?
а) по любій деталі;
б) по основній деталі;
в) по кокетці;
г) по оздоблювальній деталі;
д) всеі відповіді правильні.
Відповіді на тестові завдання:
3-В – (1.А,2 В, 3. В, 4. В, 5. Б, 6.В.)
4 вариант
Прізвище,ім'я________________Група____-К
1. Кокетка являється:
а) конструктивною лінією;
б) конструктивно- декоративною лінією;
в) прикладним матеріалом;
г) оздоблювальною лінією;
д) силуетною лінією.
2. В виробах із вовняних і шовкових тканин шов з’єднання кокетки з основною деталлю:
а) відгинають в сторону кокетки;
б) запрасовують в сторону кокетки;
в) запрасовують в сторону основної деталі;
г) розпрасовують в сторону кокетки;
д) розпрасовують в сторону основної деталі.
3.Ширина шва пришивання зі сторони кокетки до основної деталі в виробах із товстих тканин:
а) 0,5- 0,7 см;
б) 0,7- 1,0 см;
в) 1- 1,5 см;
г) 1,5 см;
д) 2 см.
4.Оздоблювальні деталі (кант, оборка, волан, бейка) пришивають:
а) на основну деталь;
б) на кокетку;
в) на пілочку;
г) на спинку;
д) всеі відповіді правильні.
5. У виробах із тканин, на яких сліди від ниток заметування важко видалити їх:
а) припрасовують з відпарюванням;
б) заметують і припрасовують;
в) запрасовують без попереднього заметування;
г) наметують;
д) обробляють за допомогою пристосування.
6. Накладна кокетка з нижнім краєм овальної форми обробляється обтачкою при ширині оздоблювальної строчки:
а) 0,2 – 0,3см;
б) 0,4 -0,5 см;
в) 1,0 – 2 см;
г) 0,1-0,2 см;
д) 0,3 см.
Відповіді на тестові завдання:
4-В - (1.Б, 2. Б, 3. А, 4. Б, 5. В, 6.В).
Додаток 11
Лист оцінювання практичних робіт
Прізвище, ім'я______________________________________________
Група _______-К
№ п/п |
Назва практичної роботи
|
Послідовність виконання роботи ( 3 б) |
Ширина шва відповідно до технічних вимог (3 б) |
Правильність з`єднання деталей (3 б) |
Правильна організація робочого місця на початку уроку (1 б) |
Дотримання вимог охорони праці (1 б) |
Правильна організація робочого місця протягом уроку(1 б) |
Загальний бал |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|