Українська мова. Урок-подорож. 1 клас.
Тема: «Звуки [ц ], [ц’], позначення їх буквами Ц, ц «це». Читання складів, слів і тексту з вивченими буквами»
Мета: ознайомитися із звуковим значенням букви «ц», формувати навик читання,розвивати артикуляційний апарат, увагу, пам'ять, мовленнєві уміння, виховувати інтерес до навчання, навик співпраці з однолітками та вчителем.
Хід уроку:
1. Організаційна частина.
-Щоденні новини.
МОЛОДЦІ!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
-І сьогодні ми продовжимо свою подорож по країні знань. І ми отримали запрошення до «Школи семи гномів»
ст.Загадкова
ст. Друкувайка
ст.Пізнавайко
ст. Читайка
ст. Пригадайка, і обов’язково будуть ст. Відпочинку. - На цих станціях наші гноми приготували нам завдання, які ми обов’язково повинні виконати.
А ще нам прислали гноми листа:
Ну, що, готові? Вирушаємо.
Перша станція «Мовна розминка».
Готуємо наш ротик до роботи.
“Ну ж бо, друже язичок,
Мій товаришечку любий, розтуляй швиденько губи
Ну ж, вставай робити вправи! Нумо, годі вже лежати,
треба сили набиратись.
Надуваємо щічки.
Забиваємо язичком гол у щічку.
Чистимо зубки язичком.
Набираємо повітря і мечим.
.
2. Друга станція «Пригадайка»
- Яку літеру ми вивчили на останньому уроці? (Ж)
- Візьміть дощечки і фломастери надрукуйте її. А нам слід пригадати які ще літери ми знаємо. По черзі друкуйте літери, які я називаю. (А, Н, К, П, У, Е,М)
3. Третя станція «Звукова». Добір голосних звуків за допомогою LEGO.
- З чого складається наша мова? (із звуків)
- Як поділяються звуки української мови? (на голосні і приголосні)
- Назвіть голосні звуки. (а, о, у, и, і, е)
4. Четверта станція «Загадкова».
Зелені ми,як трава,
Наша пісенька: «Ква-ква»! (Жаба)
- Складіть звукову модель цього слова.
Дві дощечки на ногах
Вміло їздять по снігах. (Лижі)
- Складіть звукову модель цього слова.
5. П’ята станція «Пізнавайка»
- Діти, сьогодні ми вивчимо ще одну літеру, а от яку ви зараз зрозумієте.
(відео)
-То ж діти, буква Ц (слайд)
- Давайте зробимо звукову модель слів:
Цукор ціна
6. Шоста станція «Відпочинку».
Зупиняємо урок – робимо зарядку,
Руки вгору, руки вниз, а тепер присядка.
Руки вгору, нахиляйся,
Як деревце похитайся,
На зупинці відпочили –
І за парти тихо сіли.
7. Сьома станція «Читайка».
Жжжжжнжжжжажжжжржжжжцжжжижжжжсжжжжи
Закресліть всі літери ж
- Відкриваємо підручник на ст.49.
ІДЕМО НА КОВРИК
Вчитель читає текст «Долина нарцисів»
Я: ТЛУМАЧЕННЯ НЕЗНАЙОМИХ СЛІВ
Червона книга - в ній записані назви рослин, тварин та грибів, які можуть зникнути.
Скупчення – велика кількість чогось в одному місці.
Робота за змістом тексту:
8. Восьма ст. «Прощавайка».
-Ось ми і дісталися Школи семи гномів. Тож повторимо що ми робили коли добиралися до них?
- Ви, діти, молодці. Постарався 1 клас. …..
- А як вам було працювати? Покажіть мені за допомогою цеглинок.
-А наші гноми вирішали вручити вам дипломи «За прагнення до знань».