Урок "Властивості кореня n-го степеня"

Про матеріал
Тема: Властивості кореня n-го степеня. Мета: Навчальна: розглянути та засвоїти властивості кореня n-го степеня; Розвиваюча: розвивати вміння використовувати властивості кореня n-го степеня та розпізнавати ситуації в завданнях, які можна розвʼязати за допомогою властивостей кореня n-го степеня; Виховна: виховувати інтерес до вивчення точних наук;
Перегляд файлу

Тема: Властивості кореня -го степеня.

Мета:

  • Навчальна: розглянути та засвоїти властивості кореня -го степеня;
  • Розвиваюча: розвивати вміння використовувати властивості кореня -го степеня та розпізнавати ситуації в завданнях, які можна розвʼязати за допомогою властивостей кореня -го степеня;
  • Виховна: виховувати інтерес до вивчення точних наук;

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Обладнання: конспект, презентація, мультимедійне обладнання;

 

Хід уроку

  1. Організаційний етап
  • Привітання
  • Перевірка присутніх на уроці
  • Налаштування на роботу

 

  1. Актуалізація опорних знань

 

// Пригадаємо властивості квадратного кореня

 

     Продовжіть вже відомі Вам з 8 класу рівності:

Відповідь:

Наприклад:

 

 

Відповідь:

Наприклад:

 

 


  1. Вивчення нового матеріалу

 

// Властивості арифметичного кореня – го степеня

 

1)     

2)     

3)     

4)     

5)     

6)     

 

  1. Розв’язування завдань

№1

  1.  

 

Знайдіть значення виразу:

1)   

2)   

3)   

4)   

 

Розвʼязання:

1)     

2)     

3)     

4)     

 

*Використали властивість модуля числа

, отже . Тому:

 


№2

  1.  

 

Знайдіть значення виразу:

1)   

2)   

3)   

 

 

Розвʼязання:

1)     

2)     

3)     

 

№3

  1.  

 

Знайдіть значення виразу:

1)     

2)     

3)     

4)     

 

Розвʼязання:

1)     

2)     

3)     

4)     

 


№4

  1.  

 

Знайдіть значення виразу:

1)   

2)   

3)   

 

 

Розвʼязання:

1)     

2)     

3)     

 

№5

  1.  

 

Знайдіть значення виразу:

1)    

2)   

3)   

4)   

 

Розвʼязання:

1)     

2)     

3)     

4)     

 

№6

  1.  

 

Знайдіть значення виразу:

1)   

2)   

3)   

 

 


Розвʼязання:

1)     

2)     

3)     

 

*Зверніть увагу, в останньому прикладі ми винесли множник з-під знака кореня

 

 

До тотожних перетворень виразу також можна віднести операцію внесення множника під знак кореня, наприклад в такому завданні:

 

Яке число є більшим: чи ?

 

Відповідь:

 

  1. Підсумок уроку
  • Індивідуальна робота з учнями, що не зрозуміли матеріал

 

  1. Домашнє завдання

Опрацювати §4

Виконати № 4.2; 4,4; 4.6; 4.10; 4.16 (1,5,3); 4.18 (1,3)

 

О.С. Істер

Опрацювати п.5, вміти відповідати на запитання 1-6 на стор. 30

Виконати № 5.2; 5.4; 5.6.

А.Г. Мерзляк

 

 

docx
До підручника
Алгебра і початки аналізу (профільний рівень) 10 клас (Мерзляк А.Г., Номіровський Д.А., Полонський В.Б., Якір М.С.)
До уроку
24. Властивості кореня n-го степеня
Додано
22 жовтня 2023
Переглядів
277
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку