План-конспект уроку
«Властивості квадратного кореня»
Автор розробки: Боренкова Зоя Іванівна
Навчальний заклад, посада: НВК №5, м.Енергодар, вчитель математики вищої категорії, методист
Клас: 8
Назва навчальної програми, автори програми:
«Навчальна програма поглибленого вивчення математики у 8-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів» (авт. Бурда М.І., Городній М.Ф., Номіровський Д.А., Паньков А.В., Тарасенкова Н.А., Чемерис М .В., Швець В.О., Якір М.С.)
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок
Мета уроку:
• формувати вміння застосовувати раніше отримані знання, вміння і навички для обчислення і спрощення ірраціональних виразів, при розв’язанні ірраціональних рівнянь і прикладних задач;
• продовжити розвиток способів розумової діяльності: аналізу, порівняння, узагальнення, вміння встановлювати міжпредметні зв'язки;
• спонукати учнів до прояву творчої активності, ініціативи, розширювати уявлення учнів про сучасні інтернет ресурси.
Обладнання уроку: мультимедійний проектор, інтерактивна дошка Smart Board, презентація PowerPoint, програма Online Test Pad, програма «GeoGebra»
Дидактичні та методичні матеріали:
Підручник: «Алгебра. Підручник для 8 класу з поглибленим вивченням математики » (авт. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С., видавництво « Гімназія », 2016).
Попереднє домашнє завдання: повторити визначення квадратного кореня, властивості квадратних коренів, графіки функцій ; ;
Структура уроку:
1 етап. Організаційний момент. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
2 етап. Перевірка домашнього завдання
3 етап. Актуалізація опорних знань
4 етап. Виконання практичних завдань для повторення і закріплення навчального матеріалу
5 етап. Підведення підсумків заняття.
6 етап. Рефлексія.
7 етап. Інформація про домашнє завдання.
Хід уроку
1 етап.
1.Організаціонний момент.
2.Повідомлення теми уроку (слайд №1)
Повідомлення мети і завдань уроку проводиться за допомогою інтерактивної технології «Що далі?»
На слайді табличка «Квадратний корінь». Від цієї таблички розгалужуються стрілки: «Знати» і «Вміти» (слайд №2)
Учні відповідають, що вони повинні знати і вміти по даній темі.
Результат такої роботи - план роботи на уроці (слайд № 2 , 3)
2 етап
Перевірка домашнього завдання за допомогою програми GeoGebra
(слайд 4, 5, 6)
Відповідь: коренів немає
Відповідь :
Відповідь: , , ,
Якщо в класі є інтерактивна дошка, то перевірку можна зробити онлайн, застосувавши програму GeoGebra.
3тап. Актуалізація опорних знань
Повторення теорії проводиться за допомогою дидактичної гри «Морський бій». У кожного учня на парті знаходиться тренажер «Тотожні перетворення ірраціональних виразів» (слайд № 7) Учитель починає гру, диктуючи ходи – завдання, а учні в зошиті записують відповіді.
Наприклад: 1-А; 2-Г; 3-Б; 2-Є; 6-Б; 7-В. Потім учні роблять перевірку.
Посилання на цей тренажер: https://drive.google.com/file/d/1JcjToM31WBP3KgHjIrx8fm-_82RNAlHe/view?usp=sharing
4 етап. Виконання практичних завдань для повторення і закріплення навчального матеріалу
1) Розв’язання задач початкового і середнього рівня (тест)
Тест учні проходять за допомогою програми Online Test Pad. Тестування учні проходять онлайн на смартфонах або планшетах
Посилання на цей тест:
https://onlinetestpad.com/hn6mavpq7rjfk
Тест включає в себе 9 питань початкового і середнього рівня (максимальна кількість балів - 9) Тестування учні проходять онлайн на смартфонах або планшетах. Результати тесту одразу виводяться на дошку. Якщо технічні пристрої відсутні, тест можна роздрукувати на папері.
|
|
|
|
|
|
|
8.
|
9.
|
На слайді записано три рівняння:
1) ( 2б)
2) (2б)
3) (3 б)
Кожен учень вибирає для самостійного розв'язання 2 приклади. При перевірці з’являються відповіді на слайді, при графічному методі розв'язання перевірка проводиться за допомогою програми «GeoGebra» (слайд № 8,9)
1.
Застосуємо графічний метод:
Відповідь : Розв’язків немає
2. ;
Застосуємо графічний метод:
Відповідь : -1; 2
3.
;
Відповідь: 0; 2
На уроках фізики учні вивчають закон Кулона.
Повторення теорії( слайд № 11)
Розв'язання задачі на закон Кулона (цю задачу можна розв’язувати разом з учнями біля дошки або запропонувати розв’язати її самостійно)
Дві однаково заряджені частинки знаходяться на відстані 12 мм одна від одної і взаємодіють з силою 1 мН. Знайти заряд кожної частинки.
Розв’язання.
Відповідь:
5 этап. Підведення підсумків заняття.
Учні підводять підсумки роботи на уроці і виставляють собі оцінку.
Результати заносять в таблицю:
|
максимально можливий бал |
кількість балів |
|
3 |
|
|
9 |
|
|
або 5, або 4 |
|
|
1 |
|
Всього |
18 |
|
Бали переводяться в оцінку:
Бали |
18 |
16-17 |
15 |
13-14 |
12 |
10-11 |
9 |
7-8 |
6 |
4-5 |
Оцінка |
12 |
11 |
10 |
9 |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
3 |
6 этап. Рефлексія.
Учитель з учнями обговорюють оцінки. Учні продовжують речення
(слайд №12)
1. було цікаво ...
2. було важко ...
3. я зрозумів, що ...
4. тепер я можу ...
5. я навчився ...
6. я спробую ...
7. мене здивувало ...
7 этап Інформація про домашнє завдання
Підручник : п.33,34, завдання №1 або №2
№ 1. У кого були помилки при розв'язанні завдань початкового, середнього, рівня: №33.15, №34.10, 34.20
№2 У кого помилок не було : №34.37(4), 34.39(1), 35.46(2)
Список використаних джерел:
1) Підручник: «Алгебра. Підручник для 8 класу з поглибленим вивченням математики »(авт. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С., видавництво« Гімназія », 2016).
2) Шаблон презентації: http://aida.ucoz.ru