Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки
Розробка уроку
з охорони праці
на тему:
« Вплив електричного струму на організм людини»
Піготувала:
викладач спеціальних дисциплін
Яковишина Катерина Петрівна
2019 р.
План відкритого уроку
з предмету «Охорона праці»
Тема уроку Вплив електричного струму на організм людини.
Навчальна: узагальнити знання про електрику;
ознайомити з видами ураження струмом та з дією електричного струму на організм людини
Розвиваюча:
- розвивати професійне та логічне мислення
- розвивати вміння аналізувати та узагальнювати отриману інформацію
- Виховна:
- виховувати дисциплінованість
- почуття відповідальності та увагу
Методична мета уроку:методика розвитку логічного мислення учнів та навичок вирішення навчальних завдань та закріплення на рівні свідомості учнів, що дотримання заходів з охорони праці є життєво необхідними.
Обладнання: презентація, картки з завданнями, відеоролик
Хід уроку:
І. Організаційна частина – 5 хв.
1.1 Перевірка наявності учнів.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку (мотивація учнів )
Перегляд навчального відеоролика «11 наукових фактів про електрику». Вступне слово викладача.
Ми щойно переглянули з вами відео. Очевидним стає те що темою нашого уроку є «Вплив електричного струму на організм людини»
Для вас як майбутніх фахівців ця тема є надзвичайно актуальною, адже ви як ніхто інший повинні володіти необхідними знаннями про вплив електричного струму на організм людини, травми які може зазнати людина внаслідок ураження електричним струмом. На хвилинку замисліться і поставте собі питання :«А чи дороге вам життя та життя оточуючих вам людей?» Я впевнена що кожен із вас скаже «Так дороге!», тож вперед збудуємо собі міцну фортецю знань
ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок– 10 хв.
Завдання на випередження
Гірка статистика (Презинтації)
ІV. Вивчення нового матеріалу – 15 хв.
4.1 Перегляд презентації та її аналіз
4.2 Учні вибирають важливість інформації та записують у зошит
4,3 Вправа Акваріум
Учасники групи обговорюють запропоновану викладачем проблему таким чином:
На цю роботу групі відводиться 3-5 хвилин. Усі інші учні не втручаються в обговорення, а лише спостерігають за ходом дискусії.
Така бесіда триває 2-3 хв., а місце першої групи в «акваріумі» займає інша та обговорює наступну ситуацію.
Завдання 1. Короткі обставини нещасного випадку:
Працівнику дали завдання відремонтувати світильник на стелі в адміністративному приміщені офісу. Для виконання робіт він використав приставну драбину завдовжки 1,2 м. Коли працівник став на одну із сходинок, що розміщувалися на висоті 0,7 м від рівня підлоги, драбина похитнулася, і працівник упав, діставши тяжкі травми.
Назвіть :вид події__ падіння
Основна причина___недосконалість технологічного процесу, не відповідність вимогам безпеки
Завдання2 . Короткі обставини нещасного випадку:
Машиніст навантажувача був уражений електричним струмом, коли проїжджаючи по виробничому цеху, зачепив переміщуваним металевим вантажем гумовий силовий кабель, що виходив з підлоги і прикріплювався вертикально до стіни, перебуваючи під напругою 380 В .
Назвіть :вид події ураження електричним струмом
Основна причина технічна, незадовільний технічний стан інженерних комунікацій
V. Закріплення нового матеріалу – 10 хв.
5.1 Асоціативне завдання «Вгадай слово»
Завдання Записати слово закодоване у зображеннях в комірки, що на дошці. Всі зображення характеризують слово, в даному випадку поняття, що вивчались на уроці
1 Слайд –електроофтальмія
VІ. Підведення підсумків- 5 хв.
6.1. Рефлексія: «Сходинки успіху»
. Даний вид проведення, дає змогу учням визначитись чи сподобався їм урок. Для цього їм необхідно скористатись конвертами, які заздалегідь підготовлені для них і знаходяться в кожній «малій групі» на парті. З них необхідно вибрати той аркуш, який максимально точно відображає кількість замальованих сходинок, що і відповідатимуть їхнім знанням, отриманим на уроці.•
6.2 Домашнє завдання підручник Л.Є Винокурова «Основи охорони праці ст.128-131
6.3 Прибирання робочих місця та кабінету
Викладач К.П. Яковишина