Урок"Вплив шкідливиж звичок на організм людини"

Про матеріал

Матеріал на допомогу вчителю з біології та основ здоров я. .Матеріал містить елементи веб-квесту. Можна використовувати і на виховних годинах. Основна мета-пропаганда здорового способу життя.

Перегляд файлу

Тема:   «Вплив шкідливих звичок на організм людини.»

 

 Мета: виховувати в учнів негативне ставлення до вживання

алкогольних напоїв, тютюнокуріння та наркотиків, розвивати уявлення про їх шкідливість; бажання і вміння вести здоровий спосіб життя, критично ставитися до своїх негативних вчинків; формувати вміння володіти собою;

узагальнення і систематизація знань учнів щодо безпеки в Інтернеті

Обладнання: афоризми та вислови: «Люди не помирають. Вони вбивають себе самі» (Сенека); «Людина керує звичкою, а не навпаки»; «Наркоманія – це багаторічна насолода смертю» (Ф.Моріак); «Пияцтво-це добровільне божевілля»(Аристотель). "Від наркоманії до СНІДу — один крок"… мультимедійна дошка, ПК.

 

І. Організаційний момент.

Вчитель:Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду, чарівні  весняні квіти, хвилі достиглого жита, тьохкання соловейка у лузі… і нас людей – сильних, здорових, розумних. І в цьому бутті кожній людині доводиться вибирати, адже, з рештою вона має на це право. Тому тема нашої сьогоднішньої розмови: «Вплив шкідливих звичок на організм людини » під час якої ми повинні з'ясувати для чого людина живе на землі? Що зробити для того щоб життя наше було прекрасним? А щоб у нас вийшла цікава розмова ви повинні бути активні, щирі, відверті

II.Організація роботи . Створення міні-груп. Розподіл ролей.

Клас необхідно розбити на команди   вибрати для кожної команди відповідну роль. Вам необхідно виступити в одній із ролей:

Роль 1. Лікар-нарколог.

Роль 2.Імунолог.

 Роль 3. Мультиплікатор.

Хід уроку:

Вчитель :

  Кожен із вас переконливо може сказати, що життя - це безцінний дар, воно дароване нам один раз. Але для того, щоб ми вчились, працювали,  досягли мрій свого життя, нам, насамперед, необхідно бути здоровими. Один мудрець сказав « За гроші можна купити ліжко, але не сон, знання, але не розум, їжу, але не апетит, прикраси, але не красу, приємність, але не щастя, ліки, але не здоров’я».   Ми маємо право на життя і здоров’я, але ми маємо і обов’язок – берегти своє життя і здоров’я. Пам'ятайте : кожен з нас може помилятися. Головне - вірити у свої сили, вибір залишається за вами.

Відомо, що 50 відсотків смерті припадає на 10 найбільш поширених хвороб, які зумовлені палінням, вживанням алкоголю і наркотиків, переїданням, гіподинамією, стресами. Але найбільшої шкоди приносять паління та вживання алкоголю у підлітковому віці. До вашої  уваги  мультиплікаційний фільм,який підготували учні-мультиплікатори.(Перегляд мультфільму)

 

Вчитель: Отже, знаючи про шкідливий вплив алкоголю та тютюну молодь продовжує палити та вживати алкоголь,і неабияку роль в цьому відіграє реклама. Рекламодавцям  байдуже  наше здоров я. Виробники отримують величезні прибутки і не мають наміру відмовлятися,а отже ми самі повинні протидіяти їхнім хитрощам .І ваше завдання: створити антиалкогольну і анти- тютюнову рекламу.(учні в групах  малюють на ватмані антирекламу та захищають її.)

 

Вчитель:Найбільше зло суспільства — наркотики. Однією з причин поширення наркоманії є дефіцит знань про наркотики та їхній вплив на організм людини. У багатьох, особливо у молоді, неправильне уявлення про наркотики. Люди помиляються, вважаючи наркоманію розвагою, що відносить у світ приємних відчуттів. Вони не підозрюють до якої життєвої трагедії призводять ці нешкідливі на перший погляд захоплення. А скільки відомих людей померло від наркотиків? (зачитати дані про смерть відомих людей)  За останні 10 років число смертей від уживання наркотиків збільшилося в 12 разів, а серед дітей – у 42 рази. Переважна більшість наркоманів не доживає до 30 років. Середня тривалість життя після початку вживання наркотиків 4 – 4,5 років. Виліковуються (тобто витримують без наркотиків більше року) всього 5 – 6% наркоманів. Яке ж

лихо приносить »біла смерть» ви переконаєтесь переглянувши презентацію про шкідливий вплив наркотиків на організм людини. Представить нам лікар-нарколог

 

Вчитель:  

Думаєте, що все знаєте про наркотики? Напевно, не все!

Все, що ми знаємо про наркотики, це те, що вони шкідливі для здоров'я. Іншою інформацією, підкріпленою достовірними фактами, як правило, ми не володіємо. Нові відомості приносить нам агітація за і проти.

Настав час дізнатися, що, правда, а що міф.(вчитель зачитує питання ,а учні вказують правда чи міф.)

 Правда і міфи про наркотики

Міф: наркотики заважають працездатності.

Правда: одна затяжка і ти - наркоман

Міф: марихуана не діє на психіку.

Міф: марихуана не так шкідлива, як сигарети

Правда: носова перегородка не може встояти перед постійними затяжками.

Міф: марихуана підсаджує на сильніші наркотики.

Міф: Вживати наркотики чи не вживати — це моя особиста справа.

Міф: Я буду вживати лише легкі наркотики, а вони повністю безпечні.

Міф: Наркотики надають життю різноманітності.

Правда: Наркотики не розв язали жодної проблеми. Вони навпаки, лише поглиблюють існуючі проблеми і породжують нові.

 

Вчитель: Ще однією із найстрашнішою бідою людства-є СНІД. Скільки б про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч нас – не в моєму місті чи селі, не в моїй області, не в моїй країні. Проте статистика річ уперта, а ми з вами маємо нині страшні цифри: кожен 100-й мешканець України – ВІЛ інфікований. Україна входить в пятірку у світі за темпами поширення цієї хвороби. Абсолютна більшість інфікованих ВІЛ- особи віком 20 – 39 років

Вроздріблітери звичні, а разом,

В людських долях лишаючи слід,

Творять слово, приречене часом,

У смертельному вироку

СНІД.

Думав я, безтурботний, наївний,

Вирок цей проминути в обхід,

Та діагноз мійВІЛ-позитивний,

А по іншомухворий на СНІД.

Рветься слово коротке луною

В запитаннях із тисячі бід:

Чом це сталося саме зі мною?!

Де він взявся, проклятий цей СНІД?

В помилках тихо відчай конає,

Обриваючи мій родовід

Ненароджений син не пізнає

Це жахіття під назвою СНІД

Вірю все ж крізь зневір’я облуди

Лих смертельних позбудеться світ!

Не згадають майбутнього люди

Навіть слова безглуздого – СНІД.

До Вашої уваги пропоную перегляд презентації «СНІД-чума 21 віку.» Представить її імунолог.

     Вчитель:  Ви тільки на порозі дорослого життя. Так багато треба встигнути зробити, стільки побачити і пізнати. Але насамперед, треба навчитися правильно приймати рішення, важливі для тебе. І першим серед таких рішень має стати «Ні — тютюнокурінню!», «Ні — наркотикам!», «Ні — алкоголю!», — раз і назавжди.

Зрозуміло, кожен у реальних життєвих ситуаціях знаходить відповіді і приймає рішення самостійно. Важливо зупинитися в потрібний момент і задуматися над тим, чи варто розмінювати своє здоров'я на цигарку, пляшку, шприц, лікарняне ліжко.

 

(вислів на дошці)  Пам'ятайте!

 

Життя — це шанс, злови його.

 

Життя — це краса, милуйся нею.

 

Життя — це радість, насолоджуйся нею.

 

Життя — це виклик, прийми його.

 

Життя — це цінність, цінуй його.

 

Життя — це скарб, бережи його.

 

Життя — це любов, тішся нею.

 

Життя — це таємниця, відкривай її.

 

Життя — це обіцянка, виконуй ЇЇ.

 

Життя — це смуток, відчуй його.

 

Життя — гімн, заспівай його.

 

Життя — це боротьба, почни її.

 

Життя — це трагедія, зрозумій її.

 

Життя — це щастя, заслужи його».

Мати Тереза.

 

docx
До підручника
Основи здоров`я 9 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
19 жовтня 2018
Переглядів
999
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку