Мета уроку: вправляти учнів у знаходженні значень виразів, які включають таблицю ділення на 5, формувати вміння розв'язувати складені задачі;
розвивати у учнів математичну грамотність, логічне мислення
інтерес до математики;
виховувати любов до природи, бережливе відношення до птахів.
Конспект відкритого уроку математики у 2 класі
Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Задачі на збільшення або зменшення числа в кілька разів, які розв’язуються двома діями.
Мета уроку: вправляти учнів у знаходженні значень виразів, які включають таблицю ділення на 5, формувати вміння розв’язувати складені задачі;
розвивати у учнів математичну грамотність, логічне мислення
інтерес до математики;
виховувати любов до природи, бережливе відношення до птахів.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок
Форми роботи: фронтальна, групова, робота в парах.
Методи роботи: репродуктивний, частково-пошуковий (еврестичний), інтерактивний.
Обладнання та наочність: презентація уроку, карти із завданнями для роботи в групах, парах.
Хід уроку
Ι. Організація класу. Привітання гостей. СЛАЙД 1
Діти, сьогодні до нас завітали гості. А коли гості в домі – це свято. То ж проведемо урок так, щоб нашим гостям було цікаво і радісно.
Учениця:
Доброго дня! Мовим за звичаєм.
Доброго дня! Всім ми зичимо.
Щастя й здоров'я Вам кожної днини
Миру і злагоди Вашій родині.СЛАЙД 2
Американський винахідник Генрі Форд сказав:
Зібратися разом - це початок,
Триматися разом - це прогрес,
Працювати разом - це успіх!
Ми зібралися, тримаємося разом і починаємо працювати.
Друзі, сьогодні в нас незвичайний урок, бо ми маємо продемонструвати те, що ми знаємо і вміємо. Цілком природньо, якщо ви відчуваєте хвилювання. Нехай побороти його допоможе пам’ятка:СЛАЙД 3
Я розумна істота, особистість творча.
Я вчуся, бо все хочу знати!
Заплющіть очі і про себе промовте:
«Я все знаю, я все можу, я все зможу!»
Усім бажаю успішної роботи на уроці!
ІІ. Актуалізація опорних знань. СЛАЙД 4
1. «Мозковий штурм»: відповідаємо точно!
- Результат дії додавання? (Сума)
- Найбільше двоцифрове число? ( 99)
- У результаті якої дії отримуємо різницю? (Віднімання)
- Найменша міра довжини? (Міліметр)
- 10 см – це…? (Дециметр)
- Якщо лінійка дорожча олівця, тоді олівець …?
- Якщо Сашко молодший за Дмитра, тоді Дмитро …?
- Що зайве: трикутник, квадрат, м’яч?
розв’язання, розмова, питання, відповідь?
зменшуване, від’ємник, доданок?
-Назвіть половину числа 16;
Третину-15.
СЛАЙД 5
2.Гра «Увага!Таблиця! (На слайді числа5,10,15,21,25,30,35,,45.)
— З більшості добутків визначте, яка це таблиця?
— Яке число зайве? 21
— Яких добутків не вистачає?40.
-А тепер ми з вами пограємо. Чи любите ви грати в «Морський бій»?
Давайте спробуємо! Пограємо в гру «Морський бій» колективно
І так, лічимо правильно!СЛАЙД 6.
3.Гра «Морський бій»
|
А |
Б |
С |
Д |
1 |
45 |
24 |
91 |
12 |
2 |
6 |
47 |
75 |
16 |
3 |
80 |
10 |
7 |
64 |
4 |
21 |
18 |
15 |
42 |
1С зменш на на 3Б (81)
Знайти половину 3Б (5)
3А збільш на 4С (95)
- Пропоную пограти в гру зі своїм сусідом по парті.
Робота в парах.
|
А |
Б |
С |
Д |
1 |
16 |
24 |
36 |
48 |
2 |
21 |
35 |
44 |
78 |
3 |
98 |
15 |
70 |
64 |
4 |
14 |
5 |
15 |
100 |
1С збільш на 4А
2Б поділи на 4Б
4Д зменш на 3С
Знайди половину 1А
_50,7,30,8____________
ІІІ. Повідомлення теми. Узагальнення і систематизація знань.
Молодці! Попрацювали усно , попрацюємо письмово. Відкриваємо зошити і записуємо дату.СЛАЙД 7.
Гра «Телеграма»
Несподівано до нас надійшла телеграма з текстом «Прийшов мій час!» Від кого?
Якщо впораємося з прикладами, то, склавши літери, отримаємо відповідь,від кого надійшла телеграма. СЛАЙД 8
…:5=8
13-5=…
20:….=4
35:5=…
(9+6):5=….
40 |
8 |
5 |
7 |
3 |
в |
е |
с |
н |
а |
СЛАЙД 9
Весна-красуня до нас прийди,
Світло сонячне принеси
І веселощі, й гуляння,
І на краще сподівання!
Давайте мобілізуємо всі наші знання й уміння,повторимо вивчену таблицю, закріпимо вміння розв’язувати задачі й допоможемо швидше з’явитися Весні, принести нам тепло та радість.СЛАЙД 10
Вправа «Ланцюжок»
На дошці записані три ланцюжки. Потрібно три учасники, які по команді повинні виконати дії, обчисливши ланцюжок. Виграє той, хто перший запише результат. Всі інші учні працюють у своїх зошитах і вболівають за свій ряд.
1)25:5 +10+15:5=7
2)35: 5- 4+ 6х 5=45
3)45:5 -3+2 Х5 =40
-Отже, ми впоралися із усіма завданнями!
-Чи необхідні нам у житті ці знання?СЛАЙД 11
-Наступна вправа «Каліграфічна хвилинка» Пишемо гарно!
Зустрічаємо Весну першою весняною традиційною українською стравою. Для цього нам потрібно взяти:
7 ложок борошна , 1 яйце ,
1 склянку молока ,
1 ложку олії.
Що це за страва? Складіть усі числа.
Сядь рівненько, не барись,
І на вчителя дивись.
Ручку правильно тримай,
Зошит вліво нахиляй.
- Запишемо число 10 каліграфічно.
- Яка математична іменована одиниця пов’язана з цим числом?
метр = 10 дм
дециметр = 10 см
сантиметр = 10 мм
СЛАЙД 12
Самостійна робота. Гра «Наведу порядок»
Весна надходить, тануть сніги, біжать весело струмочки, загралися й переплуталися всі числа, а деякі зовсім загубилися. Знайти загублені числа та правильні відповіді.
5Х…=20 45-19=27
35:5=…. 11+16=26
…Х 4 =28 100-11=..9
Молодці,справились із завданням. Настав час і відпочити.
СЛАЙД 13
7. Фізкультхвилинка.
Сонечко прокинулось, посміхнулось
На всі боки повернулось,
Кругом себе обернулось.
Стали квіти оживати,
Стали пташечки співати,
Діти стали танцювати,
Панночку Весну вітати!
Рухлива гра «Правильні та хибні твердження»
( Правильно – діти присідають, ні – підводять руки вгору)
- Після весни приходить зима?
- Сьогодні субота?
- Зараз урок математики?
-50 менше від 30?
- Рік складається з 12місяців?
- Сніг теплий?
-5х 8=35 ?
-У квадрата три сторони?
-Діти не старші за батьків?
СЛАЙД 14
9. Творча робота над задачею Вправа «Асоціативний кущ»
-Настав час попрацювати і над задачею.
Складіть асоціативний кущ до слова «задача»
(складання асоціативного куща:умова,питання ,розв’язання,відповідь)
- Пригріло сонечко, пробудилися поля, луки. А на галявині у лісі з’явились перші весняні квіти – проліски!
Прочитайте задачу і скажіть, чи все в ній гаразд? (Не вистачає запитання)
Поставте запитання до задачі, щоб задача була складеною.СЛАЙД15
Задача. Першого дня на галявині розквітли 8 пролісків, а рясту у 5 разів більше. Скільки всього квітів розквітло на галявині?
П – 8
Р- ?, у 5 р.більше
Яка зі схем підходить до задачі?
П. – П. -
Р. - ? Р. - ?
П.– П. -
Р. – ?,у > Р. - ˂ ?
Зробимо короткий запис задачі,та розв’яжемо її.
Розв’язання
1)5 х 8 =40 (кв.)-рясту росло на галявині.
2) 8+40=48 (кв)
Відповідь :на галявині росло 48 квіток.
_А зараз у нас вправа «Весела геометрія» і ми будемо продовжувати вчитися попрацювати в групах
Але спочатку, діти,послухайте загадку,скажіть ,про кого йдеться мова і ній.
СЛАЙД 16
Перший я приніс весну,
Розбудив усіх від сну,
Заспіваю під вікном,
Люди звуть мне…
(Шпаком)СЛАЙД 17
Шпака називають першим вісником весни.. Вони прилітають зграями вже в лютому або березні, коли ще лежить сніг. Розв’язавши приклади ,ви дізнаєтесь багато цікавого про шпаків.
100+6=106- існує видів шпаків
17+6=23-см довжина тіла шпака
84-5=79 г-вага тіла шпака від 68 до 79 г
5х5+50=75 км за год –швидкість шпака
Знищує шпачина сім’я за літо 350кг гусені.
Бережіть птахів і вони збережуть наші ліси,гаї від шкідників.
А зараз об’єднайтеся в групи за кольором квітки і складіть свого шпачка
(Діти об’єднуються в групи за кольором квітів)
СЛАЙД 18
Робота в групах.
Весела геометрія.
Домашнє завдання №
Підсумок уроку
СЛАЙД 21
Вправа.Рефлексія
Закінчи речення
Сьогодні на уроці я дізнався …;
Мені було цікаво …;
Мені було важко …;
Я навчився ….