Дата: 16.03.2018 Клас: 1 – Б
Всього учнів:____
Присутні:____
Відсутні:____
Вчитель: Каленська М.І.
Тема: «Порівняння ,додавання та віднімання чисел десятками» .
Мета:продовжити формувати в учнів поняття про одиницю та десяток, як одиниці лічби;вчити порівнювати, додавати та віднімати числа десятками; вдосконалювати навики розв’язання задач на знаходження суми; розвивати психологічні процеси:довільну увагу, мислення, навички аналізу; розвивати дрібну моторику рук; виховувати бажання допомагати іншим, співпереживати.
Хід уроку:
І. Організаційна частина.
1.Перевірка робочого місця.
2. Привітання.
ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів.
-
який зараз урок?
-
Для чого необхідний урок математики?
-
Чого ви очікуєте від уроку?
-
Який у вас сьогодні настрій?
-
Я рада, що у вас такий гарний настрій, але подивіться який настрій у всім вам відомого героя мультфільму «Даша слідопит».
Хто це, впізнали?
-
Вони засмучені, тому що Шахрай вкрав рюкзак та заховав його у печері. А вони не знають як до неї потрапити. А до кого звертається Даша за допомогою коли не знає куди йти?
-
Правильно до карти. Але і її Шахрай поцупив і віддасть лише по частинам. Допоможемо Даші зібрати карту?
-
Тож почнемо урок. А тему уроку ви дізнаєтеся трішки пізніше.
ІІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.
-
Завдання №1 «Бліц опитування»
-
Пригадайте скільки одиниць складають один десяток?
-
Чого може бути десять?
-
Скільки десятків складає одна сотня?
-
Скільки одиниць в одній сотні?
-
Завдання №2 «Майстер письма» Каліграфічна хвилинка.
-
Відкрийте тоненькі зошити. За зразком пропишіть рядок числа 10.
-
Скількома різними цифрами записане число десять?
(Повторення правил сидіння та письма за партою)
-
Закінчили – руку на увагу. Закрили зошити. Поклали на край парти.
-
Ми вже з’ясували, що десяток це теж число. А які дії з числами можна виконувати?
-
Правильно: порівнювати, додавати, віднімати.
-
Хто може назвати тему уроку?
-
Правильно, тема уроку : «Порівняння, додавання та віднімання чисел десятками»
Шахрай задоволений вашою роботою і погоджується віддати першу частинку карти!!!
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Робота в зошиті
-
А нам не можна зупинятися тому мерщій далі.
-
Завдання №3 Лічба десятками. Порівняння.
-
Полічіть яйця десятками.
-
Визначте яких яєць більше: білих чи жовтих?
-
Відкрийте великі зошити на с 28. знайдіть завдання 2. На кожному малюнку обведіть більшу кількість яєць.
2. Завдання №4 Порівняння числа та десятка.
Виконаємо наступне завдання, може тоді шахрай віддасть ще одну частинку карти.
-
скільки окремих намистинок – одиниць зліва? Справа? Порівняйте числа. Скільки низок-десятків зліва? Справа? Порівняйте числа.
-
А зараз увага на екран. Шахрай хоче перевірити нас.
-
молодці! І з цим завданням впорались. І ми отримуємо ще одну частину карти!
Робота з Lego
-
Завдання №5 Додавання та віднімання чисел десятками.
-
Щоб отримати наступні дві частинки карти, Шахрай просить виконати не звичайне завдання. Для цього нам знадобляться набори Lego.
-
Будьте уважними, чітко виконуйте інструкцію.
-
Відкриваємо бокси. З зелених та червоних цеглинок побудуйте квіточки.
-
Скільки отримали, порахуйте.
-
Правильно - 10.
-
Зараз ми будемо додавати одиницями. Отже 1 квітка це 1 одиниця.
-
1 +1 =? 2+2=?
-
Якщо квіти скласти до купи, вийде букет. В одному букеті – десять квіток. Отже один букет – один десяток.
-
Звільніть платформу від квіток.
-
А тепер складіть букети. 1 букет – 1 десяток. Будемо додавати де десятки.
-
1 д. + 1 д. =?
-
2д. + 2 д. = ?
-
3д. + 4 д. = ?
Ви чудово впорались. Складіть Lego в бокси і можна отримувати аж дві частинки карти.
V. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
-
Завдання №6-7 Додавання та віднімання чисел десятками.
Самостійна робота в зошиті. С.29, № 4, №6. Після кожного номера – перевірка.
- І з цим завдання ви впоралися. Шахрай змушений віддати вам передостанню частинку карти.
-
Завдання №8 Розв’язування задачі на знаходження суми.
Колективна робота в тонкому зошиті.
-
щоб отримати останню частинку карти, та допогти Даші і Черевичку знайти рюкзак, необхідно розв’язати задачу.
-
Відкрийте тоненькі зошити, запишіть слово «задача».
-
Уважно прослухайте задачу. Адже нам необхідно буде доповнити короткий запис.
-
Задача. На Катрусі було 2 десятки кольорових гудзиків. Подруга
- Про що йде мова в задачі?
- Кільки десятків було?
- Скільки десятків подарували?
- Що питається в задачі?
Доповнюємо короткий запис.
-
Чи можемо одразу дати відповідь на запитання задачі?
-
Що треба зробити, щоб знайти скільки стало?
-
Як запишемо розв’язання?
-
Як записати відповідь?
V. Підсумки уроку. Рефлексія.
- Ми отримуємо останній шматок карти. І Даша вирушає за рюкзаком.
А доки вони в дорозі, пригадаємо що нам довелося пройти , щоб допоїти їй повернути карту?