Ганнівська філія І – ІІ ступенів
КЗ «БОЗЗСО І – ІІІ ступенів Долинської районної ради»
Відкритий урок з математики
1 клас
Тема : «Зв’язок дій додавання і віднімання.
Вимірювання довжини відрізків»
Підготовила і провела
вчитель початкових класів
Груздова Г.М.
2019-2020 н.р.
Мета : розкрити взаємозв'язок дій додавання і віднімання,
тренувати учнів складати, читати і розв'язувати приклади на додавання і віднімання за малюнками,
вправляти у вимірюванні відрізків ,
розвивати логічне мислення , обчислювальні навички , комунікативну та пізнавальну компетентності ,
виховувати інтерес до математики .
Хід уроку .
.І Підготовча частина .
1 . Організаційна частина .
Дзвоник вже нам дав сигнал ,
Працювати час настав .
2 . Повідомлення теми уроку . Мотивація .
Сьогодні ми з вами , діти , вирушимо у подорож Космосом
Ця подорож дуже відповідальна , щоб повернутися додому , ви повинні правильно складати і розв’язувати приклади , знати склад чисел , уважно виконувати всі завдання , точно відповідати на запитання .
ІІ . Основна частина .
1. Розв'язування прикладів
Діти, а вам цікаво куди ми полетимо? Ви дізнаєтесь, якщо розв'яжете приклади і прочитаєте слово, яке отримаєте.
3+2 6-3 1+8 10-2 2+2 7+1
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
а |
н |
і |
ц |
м |
п |
у |
ь |
с |
я |
2 . Усна лічба.Робота з геометричним матеріалом.
3 . Складання прикладів на додавання і віднімання
Діти, ми з вами летимо у космосі. Подивіться, а що ми можемо тут побачити?
- Давайте порахуємо скільки зірочок ми бачимо ?
- Скільки комет?
- Скільки всього небесних тіл?
- Як називаються числа при додаванні? Знайдіть суму.
- Як знайти кількість зірок, якщо ми знаємо що всього 6 тіл, а комета одна?
- Як знайти кількість комет, якщо знаємо, що всього 6 тіл, а зірок 5?
Ось ви побачили, що дії додавання і віднімання пов'язані між собою.
4. Фізхвилинка.
5. Робота у зошиті.( с.52)
Складання прикладів на додавання і віднімання.
6. Вимірювання відрізків.
Ось ми прилетіли на Місяць. Давно тут побували американці і встановили на поверхні Місяця свій прапор. Ми також поставимо свій. Якого кольору наш прапор? Що символізують його кольори?
Кожен з вас отримує прапор й за допомогою лінійки вимірює його сторони. Яку геометричну фігуру він вам нагадує?
Встановлюємо прапори.І повертаємось на Землю.
7. Повторення переставного закону додавання.
Ми знову пролітаємо повз зірок. Подивіться на їх зворотньому боці записані приклади, що ви можете про них сказати?
8.Творче завдання «Утвори сузір'я»
9. Підсумок
Ми повернулися додому. Що ми дізналися під час нашої подорожі?
Чи сподобалась вона вам?
1