Урок Я у світі 3 клас. Тема: "Народні промисли України. Народні свята"

Про матеріал
створити умови для збагачення індивідуального досвіду учнів про народні промисли і народні свята України; розвивати пізнавальну активність, допитливість; виховувати любов до рідного краю, бажання вивчати минуле, берегти та примножувати традиції українського народу
Перегляд файлу

Народні промисли України. Народні свята

 

Мета:  створити умови для збагачення індивідуального досвіду учнів про народні промисли і народні свята України; розвивати пізнавальну активність, допитливість; виховувати любов до рідного краю, бажання вивчати минуле, берегти та примножувати традиції українського народу.

 

Хід уроку

 

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II.  МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Поміркуйте, що спільного між усіма людьми на Землі і чим вони відрізняються одне від одного.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про різноманітність країн і народів.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота за підручником (с.  150-153)

— Уміння в малярстві, вишиванні, різьбленні по дереву, виготовленні посуду та дитячих іграшок, розмальовуванні писанок, прикрашанні оселі — все це належить до досвіду, який передався в Україні від діда-прадіда.

— Розгляньте малюнки на с. 150. Розкажіть, що ви бачите на них.

За допомогою батьків дізнайтеся, чим займалися народні майстри у давнину і чим вони займаються тепер.

 

Практичне завдання

— Багато українських прізвищ утворені від назв професій. Наприклад:

Гончаренко (гончар), Коваленко (коваль) тощо. А у вашому класі є прізвища учнів, утворені від назв професій? Дослідіть.

— Будь-яке свято — народне чи державне — присвячене певній визначній

події. Тому потрібно знати, що воно означає, з чим або з ким пов’язане, які традиції втілює. І тоді буде цікаво відзначити це свято всім класом.

 

Практичне завдання

— Оберіть найближче народне свято і зберіть про нього інформацію. Ознайомте з нею своїх однокласників.

— Розгляньте малюнок на с. 151. Такий одяг, як на малюнку, носили наші

прабаби та прадіди. Вони вдягали його на свята, весілля. Тепер такі костюми можна побачити в музеях, під час народних гулянь, коли виступають народні ансамблі пісні й танцю.

 

Робота в групі

— Обговоріть особливості костюма свого рідного краю.

— Прочитайте текст «Як відзначають Святвечір в Україні» за Олексою Воропаєм на с. 152-153 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Що означають слова узвар і кутя?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 153.

— Розкажіть, як у вашій родині святкують Різдво.

 

2.  Фізкультхвилинка

 

V.  УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.  Гра «Що "зайве"?»

Вишита сорочка, штани, стрічка, пояс.

Жупан, вишивана блузка, штани, спідниця, капелюх, чоботи.

Вареники, голубці, коровай, узвар, млинці, піца, борщ.

 

2.  Вікторина

Найголовніший елемент українського одягу. (Сорочка)

Взуття, що входить до складу національного костюма. (Чоботи)

Що вплітають у вінок? (Стрічка)

Літній головний убір чоловіків. (Капелюх)

Особливий головний убір дівчат. (Вінок)

Одяг чоловіків. (Штани)

 

3.  Робота в групі

— Роз’єднайте слова. Прочитайте прислів’я, поясніть їх.

Нерозбившикрашанкинеспечешяєчні.

Не розбивши крашанки, не спечеш яєчні.

(Працюючи, людина має що поїсти, попити і досхочу відпочити.)

Щомістотоноровщоселозвичаїщодвіртоговір.

Що місто — то норов; що село — звичаї; що двір — то говір.

(Ідеться про те, що всі мають свій характер, свої звичаї і закони.)

Вседобрепереймайазлау никай.

Все добре переймай, а зла уникай.

(Добра людина з красивою душею буде завжди привабливою.)

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .150-153.

 

docx
Додано
26 січня 2019
Переглядів
1856
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку