Урок "Як вода потрапляє в наш дім?"

Про матеріал
Мета: формувати в учнів уявлення про значення води в природі та житті людини, емоційно-оціночного ставлення до води; вчити спостерігати, робити висновки; розвивати спостережливість, уяву, допитливість; виховувати бережливість, любов до природи.
Перегляд файлу

 

 

Конспект уроку з «Я досліджую світ»

Тема: Як вода потрапляє в наш дім?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Підготувала

 

                                        Вчитель початкових класів

                         3-В класу, ХГ №145

                                                 Логвиненко Світлана Василівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Як вода потрапляє в наш дім?

Мета: формувати в учнів уявлення про значення води в природі та житті людини, емоційно-оціночного ставлення до води; вчити спостерігати, робити висновки; розвивати спостережливість, уяву, допитливість; виховувати бережливість, любов до природи.

Обладнання: комп’ютер, мультимедійна презентація до уроку, глобус.

Хід уроку

І. Організація класу

Дзвонить дзвіночок: «Дзелень! Дзелень!»

Сміється сонце, збудився день.

Кличе дзвіночок: «Бім-бам! Бім-бам!»

Урок розпочати час школярам.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація знань

Хвилинка фенологічних спостережень

– Яка зараз пора року?

– Який день і місяць?

– Сьогодні тепло чи холодно?

– Яке небо?

– Чи були сьогодні опади? Вітер?

 

– До нас на урок завітав наш старий знайомий Капітошка. Він пропонує відгадати ребус і дізнатися, про що піде мова на сьогоднішньому уроці. (Слайд 2)

– Пригадайте, що ви вже знаєте про воду? (Вода не має запаху, текуча, прозора)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку – Сьогодні Капітошка допоможе нам зрозуміти, яке місце займає вода в природі та житті людини і як потрапляє вода в наш дім..

IV.Формування знань, умінь і навичок.

1.Вода в природі. (Слайд 3)

Вчитель показує глобус.

Словникова робота: глобус

– Що це? (Глобус). Так. Це зменшена у багато-багато разів модель Землі.

– Який колір переважає? (Синій, блакитний.)

– Що ми малюємо блакитним кольором? (Воду.) Що це означає? (Що на Землі більше води, ніж суші.)

– Де ж зустрічається вода в природі?

 

– Відгадайте загадки Капітошки. (Слайд 4)

Хтось відкрив на небі душ,

Повно на землі калюж.

І на нас водиця ллється.

Як це явище зоветься?

(Дощ) (Слайд 5)

Біле покривало весь світ обійняло.

(Сніг) (Слайд 6)

Під вікном моїм калюжа

Уночі замерзла дуже.

Узялася склом твердим,–

Добре ковзатись на нім.

(Лід) (Слайд 7)

Пухнаста вата летить крилата.

Чим вата нижче, тим дощик ближче.

(Хмара) (Слайд 8)

Біжить – біжить – не вибіжить,

Тече – тече – не витече

(Річка)

– Де ще можна побачити воду в природі? (Відповіді дітей.)

Проблемна ситуація

– Як ви використовуєте воду у своєму житті? (На основі відповідей учнів учитель будує асоціативний кущ «Значення води».)

2.Значення води в природі (Слайд 9)

Робота в парах з підручником (с. 34).

– Розгляньте малюнки. Що на них зображено?

– Розкажіть, яке значення має вода в природі.

Обговорення уявної ситуації

– Заплющіть очі та уявіть, що було б, якби на Землі не стало води. (Слайд 10)

Висновок: без води нема життя.

Фізкультхвилинка (Слайд 11)

 

Робота з підручником

– Розгляньте малюнки і розкажіть, для яких потреб люди використовують воду. (Відповіді дітей.)

– І хоч на нашій планеті дуже багато води – це, в переважній більшості, дуже солона вода (така, як в морі). А прісної, придатної для використання, дуже мало. Тому воду потрібно використовувати економно.

– Як ви гадаєте, що означає – економити воду?

Капітошка зараз вам розповість, як потрібно економити воду вдома. (Слайд 12)

 Щільно закривай кран після того, як помиєш руки.

 Коли чистиш зуби, набери у склянку потрібну кількість води. А кран хай буде закритим.

 Щільно закривай кран після того, як помиєш руки.

 Якщо з крана капає вода, скажи про це дорослим.

-         А як потрапляє до наших домівок вода?

Розгляньте схему та давайте обговоримо етапи проходження води до квартир.

 

Практична робота: діти проводять дослід «як фільтрується вода» та закріплюють на практиці одержані знання про економне ставлення до води.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

– Про що йшла мова на уроці?

– Чому вода – найцінніше багатство на Землі?

– Чому потрібно економити воду?

– Як ви вдома будете економити воду?

-         Як потрапляє вода в наш дім, які етапи проходить?

– Капітошці вже потрібно повертатися до своєї мами–хмаринки. Що ви хочете сказати йому на прощання?

 

docx
Додано
26 березня
Переглядів
557
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку