Відкритий урок з природознавства 2 клас
Тема: «Як звірі пристосувалися до життя взимку?»
Мета: сформувати в учнів уявлення про те, як зимують звірі; розвивати
мовлення, мислення; виховувати допитливість, любов до тварин,
що мешкають у лісах.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Народна мудрість говорить:
Стало біло навкруги –
я розтрушую сніги,
наганяю холоди,
води сковую в льоди.
( На екрані з’являється картинка зими. )
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
( На екрані. )
IV. Перевірка домашнього завдання.
t° -3 ° * o ↗
Сонце з’являється ненадовго, піднімається невисоко, дає мало тепла і
Світла, похолоднішало, річки замерзли, опади – сніг.
Які зимові народні прикмети ви знаєте?
( Відповіді дітей )
Грудень землю грудить , а хату студить.
Грудень – най похмуріший місяць року.
Січень січе та морозить, а господар дрова із лісу возить.
У січневу холодну добу, пам’ятай про худобу.
Лютневі прикмети – хурделиці та замети.
Як, лютий, не лютуй, а на весну брів не хмур.
Усі дерева в інії –
У білому, у синьому.
Ростуть димки над хатами
Стовпцями волохатими.
Гілки похитує вітерець,
Снігур сніжок покльовує,
А Морозенко – пустунець
Нам вікна розмальовує.
А. Камінчук
4. Що вивчали на минулому уроці? ( Птахи взимку. )
- Розповідь учня про дятла с.82
- Які птахи зимують у нас?
- На екрані сорока, синичка, горобець.
5. Гра «Так чи ні?»
V. Вивчення нового матеріалу.
( На екрані бобер, білка, миші.)
Ці звірі використовують запаси, або дістають корм з-під снігу.
Хутро у звірів узимку стає густішим, теплішим і набуває світлішого забарвлення.
Інші звірі ведуть активний спосіб життя.
( На екрані вовк, лисиця, олені, лосі, вепри.)
( На екрані вовк → зайчик → кора з дерева, гілочки )
Складіть свій ланцюжок живлення.
VI. Фізкультхвилинка.
( Зарядка і мультфільму «Маша і ведмідь» )
VII. Робота в парах.
Робота в парах |
Хто чим живиться?
|
кора і гілки птахи
насіння і ягоди білки
горіхи кабани
жолуді лосі, зайці, олені |
( Перевірка на екрані )
VIII. Тестування.
Тестування
Правильну відповідь записати словом.
1)Хто живиться корою дерев?
а) Заєць;
б) лисиця;
в) вовк.
2) Хто взимку смокче лапу?
а) Кабан;
б) лось;
в) ведмідь.
3) Хто найнебезпечніший ворог мишей?
а) Кабан;
б) лось;
в) заєць;
г) лисиця.
ІХ. Перегляд фільму «Зимівля тварин».
Х. Гра «Кого не можна зустріти взимку?»
( На екрані: заєць, мурахи, ведмідь, коник, гусінь, білка, сонечко. )
ХІ. Підсумок уроку.
( На екрані: людина, яка любить і охороняє тварин – більше щаслива, ніж
та, яка знищує їх. Зробіть годівничку! )
Нехай ваші маленькі серця після уроку стануть більш добрішими.