Урок з алгебри в 9 класі
Тема: ФУНКЦІЯ Мета:
Ø формувати практичні навики: знаходження області визначення, області значень функції, побудови графіків;
Ø розвивати математичну мову учнів, графічну культуру, обчислювальні навички; Øвиховувати почуття відповідальності, взаємоповаги.
Обладнання: зошити, ручки, олівці, лінійки, підручники, комп’ютер, презентація, використовується підручник : А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір Алгебра: підручник для 9кл. – Харків.- «Гімназія», 2009.
Математику не можна вивчати спостерігаючи, як це робить сусід!
А. Нівен
Хід уроку
Привітання, перевірка готовності дітей до уроку (наявність приладдя), рефлексія – психологічна та фактична готовність дітей до уроку. Оголошення теми, мети, епіграфа уроку.
![]()
Математику не можна вивчати спостерігаючи, як це робить сусід.
А. Нівен

ІІ. Актуалізація опорних знань Учням пропонуються усні вправи :


Перевіряючи №224, вчитель пропонує учням назвати правильні відповіді й обґрунтувати їх, після чого демонструється динамічний слайд з правильним розв’язком.
№ 231 перевіряється усно.
1) Назвіть функцію, область визначення якої складається з однієї точки. Відповідь: f(x) = √x-5+√x+5, (D (f) : {5})
2) Назвіть функцію, областю визначення якої є проміжок [3;+∞ .
відповідь: f(x) = √x-1+√x+3

1) Пошук точок перетину з осями координат графіка функції № 234
І варіант - виконує перше завдання, ІІ варіант – 2)
Спосіб перевірки – взаємоперевірка
2) Побудова графіків функцій - № 237
Обговорення процесу виконання завдання, покрокова самоперевірка результатів із виконанням побудови, представленої за допомогою фрагменту слайд-шоу

3) Знайдіть область визначення функції і побудуйте її графік № 244
Колективне виконання вправи, результат демонструється презентацією

Самостійна робота на 2 варіанти: Знайдіть область визначення функції і побудуйте графік
№ 241 І варіант – завдання 1,3 , ІІ варіант – 2,4
VII. Підсумок уроку
1) Що нового дізналися на уроці?
2) Які завдання викликали труднощі?
3) Задайте формулою функцію, областю визначення якої є множина всіх чисел, більших за 5.
4) Задайте формулою функцію, областю визначення якої є множина від’ємних чисел. .

Домашнє завдання – § 2, п. 7, № 235, 242, 245 (2) – Підготувати виступ «З історії розвитку поняття функції».